Ako sa zbavit jazviciek po akne?

veronka19

Rozhodne s tym chod za koznou lekarkou, predpise ti nejake kremiky a hned to bude lepsie. Volne predajna kozmetika na akne mne vobec nepomohla. S pripravkami mam podobne skusenosti ako petra555, najviac mi pomohol Eclaran10 a Isotrexin. Dalacin bol bez ucinku a Skinoren zas strasne stipe a je kysly. Tak isto na zmiernenie akne pomaha antikoncepcia, nie je to sice hned ale po 3 mesiacoch som ja osobne pocitila viditelne zlepsenie.

sedmikraska

S tym zinkom je to tiez pravda aj ja ho papam- urcite nijak neuskodi. Pitaj si v lekarni ten najlacnejsi, kde je najviac tabliet- casto ide v cene o znacku, ale kvalita je ta ista

cherry

Užívam Regulona a chcela by som sa spýtať, či ma chráni pred otehotnením, aj keď je 7 dňová pauza v požívaní tabliet. Poraďte prosím... ďakujem

petra555

Vzniku jazviciek zabranis tak, ze si nebudes vyrazky vytlacat, lebo to maju ludia s vyrazkami vo zvyku, plet netreba vobec chytat(samozrejme to neplati vtedy ked si ju umyvas:)a hlavne nie s neumytymi rukami. Su vsak vyrazky, ktore sa aj bez vytlacania hoja jazvami, tie treba liecit, skus antibiotikum Zynerit, ten mi pri prvom akne v tvojom veku pomohol. Neskor som pouzivala aj Dalacin T, ten nemal pre mna ziaden ucinok, ale sesternici pomohol, dobry je na aj to Eclaran, ale ten je velmi silny a mne z neho bolo zle, neviem preco. Po Skinorene ma stipala plet a nebol mi prijemny. Najdolezitejsie je podla mna plet nadmerne nevysusovat, treba ju hydratovat, ale spravnym kremom, dolezite je aj kvalitne cistenie, nic agresivne, a lokalne na vyrazky som spokojna s Levandulovym octom od l´occitane. Skus uzivat vnutorne pangamin, najlepsie ten s pupalkovym olejom a zinok, tie su pre funkcie koze velmi vyznamne. Dodrziavaj pitny rezim, okrem sladenych vod a kavy. A najnovsie studie dokazuju, ze tvorbu akne velmi podporuju mliecne vyrobky, tak ich skus zo svojho jedalnicka na cas vylucit, uvidis, ze ti to pomoze. Drzim palce

sedmikraska

Ten kremik je v lekarni a stoji nejak okolo 300sk. Bez predpisu. Mne Zinerit nepomohol, aj ked ho automaticky kazda kozna predpisuje, ale asi na nom nieco bude inak by to snad nerobili.

petra555

Je velky rozdiel v jazvach po akne. Jedny su vacsie, ktorych sa clovek zbavi len velmi velmi tazko a aj tak mu budu vidiet, aj ked sa to znacne zmierni, avsak treba ratat s velkymi vydavkami a tie metody nie su pre plet velmi setrne a potom su mensie jazvy, ktore sa casom a pomocnymi prostriedkami(mikrodermabrazia, sera, ktore prenikaju do hlbky pokozky) sami dostanu doporiadku a su takmer neviditelne.