Závislosť na PC

Príspevok v téme: Závislosť na PC
stanley

Nie ja, ale môj brat. Nebolo to s ním vždy také, ale ako sme si kúpili net, tak to s ním ide dolu vodou. On má 17 rokov, no na prekvapenie mu škola ide (ale nie ako úplne predtým). No prišiel o všetky záľuby, kamaráti sa s ním rozprávajú len o PC (tí z našej dediny) a iných má asi len v škole a to len tak. Nemá ani frajerku, však ako by sa tam za PC posadila, však? Ak má kamarátov, tak to len tí, ktorí s ním hrajú tú stupídnu hru Counter-Strike a s ktorými si vypráva cez sluchátka a mikrofón. Máme spoločnú izbu a v noci nemá problém hrať tak, že na celý dom vykrikuje z celého hrdla do toho PC, kde sa znervózňuje, keď ho náhodou zabiijú, chudáčik. Sem tam aj niekde buchne na stôl, to je veľmi príjemné, keď napr. ja, alebo obaja s ocom vstávame do roboty (brigády). Ou, zabudol by som, on nikde nepracuje, tak celé dni sedí za PC, aby som bol konkrétny, je to od rána cca. 10 hod, hneď keď vstane a potom, keď prídem o 3-4 ma pustí na hodinku a potom pokračuje do 23, 24, 01hod, NO PROBLEM. Inak ja mám 19 a vidíte. A to ho ja už púšťam skôr, elbo keby nie, tak by sa zbláznil, už keď na ňom vidím, ako chytá absťáky takpovediac, behá tu okolo mňa, kuká mi na monitor, sem tam ma udrie slabo po pleci, alebo si sadne ku mne a kuká, čo píšem, vtedy to vo mne vrie a raz mu dám pesťou! No a pustím ho, lebo to na ňom vidím. Nemá problém utratiť peniaze na tú hru, kde si kupuje všeliaké vylepšenia a tak, možno to poznáte, no a hrá to aj súťažne, no super. Takže hráva 10-12hod KAŽDÝ DEŇ...Je to človek, čo má rozum a ja sa nechystám s ním robiť divy, ale čo by som možno mohol, alebo čo by mohol on?
Ďakujem za komentár...Stanley

vlasto

stanley..tvoj bracho je uz zavisly..presiel som tym...zo skoly som zutekal a uz som hral...okrem netu a znamosti z netu som nevidel a nepocul,v kuse som bol nervozny...keby nie bolesti hlavy a to ze som raz po prebdenej noci na compe..odpadol od vyzerpania v skole..dodnes sedim za compikom...ale boh ma chcel vystrasit:)zda sa...aj sa mu podarilo...ked som prisiel domov z nemocnice kde som par dni pobdel..v mojej izbe ..comp uz nebol...otcova praca:)..dnes sice mame notebook ..ale games uz nemastim..a fakt uz vyuzivam len ak nieco do skoly...kaslem cs..kaslem pokec...na neet pozriem co potrebujem a ficim za holkou:)to je ovela vetsie vzruso:)a to mi ver!!