Posunutie menstruacie + antikoncepcia

Príspevok v téme: Posunutie menstruacie + antikoncepcia
katarina

Ahojte. Zacinam prvy krat uzivat antikoncepciu (konkretne Regulon).Ako mi uz bolo povedane prvu tabletku uzijem v 1 den menstruacie, uzivam 21 dni a potom 7 dni pauza bez tabletiek a potom opat 21 tabletiek atd. Menstruacia mi zacne cca 5.8. Nakolko 26.8. idem na dovolenku a prave koncom dovolenky by som mala dostat dalsiu menstruaciu, dala som si predpisat i tabletky na oddialenie menstruacie (Norethisteron). Preto sa chcem spytat ak si oddialim menstruaciu, cize pocas tych 7 dni co nebudem uzivat antikoncepciu predpokladam ze menstruaciu nedostanem, ci mam uzivat normalne dalej antikoncepciu ako obvykle a menstruacia sa dostavi pocas uzivania. Moze to byt tak? Pripadne ako to ovplyvni datum dalsej menstruacie? Dufam ze som to napisala zrozumitelne a nepoplietla to:) Za odpoved vopred dakujem.

lucinka.

Potrebovala by som poradit, ked chcem, aby mi skor skoncila menstruacia a beriem antikoncepciu Yadine, mozem si to nejako posunut, ze vezmem o den, dva dni tabletky skor ako by som mala zacat brat? Cize nebude 7 dni vynechanych, ale napr. 6? Da sa to tak spravit? Je tam stale rovnaka ochrana?

aaa7

Uzivam HAK uz rok a pol,bola som na dovoleke,preto som sa rozhodla vybrat dalsiu davku tabletiek.skoncila som som v stredu a pokracovala dalsim balenim stvrtok,menstruacia mi aj napriek tomu zacina dnes.mam lieky dobrat alebo skoncit brat?

x

ahoj,nemusis uzivat special. lieky na oddial. menzesu, staci uzivat dalej tabletky o tolko dni, o kolko to potrebujes oddialit a potom si spravit tu 7d pauzu.

monka

mam problem mala som uzit regulon v urtorok ale som sa zmylila a uzila som ho v utorok ale iny tyzden je to nejaky problem

monka

mam problem mala som uzit tabletku v utorok ale v iny tyzden nez som uzila je to nejaky problem, dkaujem za odpoved

qiu

Nemalo by to mať žiadne nepriaznivé účinky lebo to čo dostaneš neni skutočná menštruácia, ael len krvánie z vynechania ako sa tu už niekde písalo ( v predchádzajúcich témach)Ak máš ešte príbalový leták od HAK a neni tam výslovne napísane že sa to nedoporučuje tak potom sa nemáš čoho báť, ale na tvoje úplné uspokojenie by som v pondelok zavolala gyn. a opýtala sa jej nato.

katarina

qiu...jj, predpisal mi ich tiez gynekolog.
Len sa bojim ci to nebude mat nejake nepriaznive ucinky na telo, ked len teraz zacinam s antikoncepciou (este som ju nikdy neuzivala), a hned vynecham prestavku...:(