Skleroza multiplex

Lassi

Čaute ľudia, SM mám už 11rokov, nechodím dobre, čo sa mi to za posledné 3 roky zhoršilo, prosím pomôžte, pichám si Copaxon, ale nezaberá mám stále teploty, rada by som oslovila aj majla2 popíšeš? Ďakujem

J111

Skuste alternativnych liecitelov, podla mna za tym nieco musi byt nedobre. Za pokus nic nedas, resp. das, ale mozno sa prejavi placebo efekt a si za vodou:D
Dajte za seba na omsu, mne take nieco brutalne pomohlo, ani by som tomu neveril. Obcas nadavam na Najvyssieho, ale to nemeni nic na veci, ze mi brutalne pomohol. Tak to nejako rieste. Vzdy je sposob.

tina78

furt sa tu len lutujete
aj tak vam nic ine nezostava
doktory nic nevymysleli a vy zbytocne minate energiu na to, co neovplyvnite
zivot je svina
vitajte

majlo2

martin, tu sa niet čomu smiať. Vlastne je, až teraz mi to docvaklo. Po siedmych rokoch som si uvedomil, že som chorý. Je mi nanič.

martin82

"Stav sa mi zhoršiť nemusí ale kvôli SM sa mi zmenil spoločenský život. Stojí za houby. Jak ja to nenávidím". Neviem ci sa mam smiat (nee, nie som zhuleny) alebo plakat, ale sedi to...A vsetko dobre majlo2, nech sa ti dari:)

majlo2

No tak je to blbá fráza a nie prianie. To je jedno.
Ani nie o zabúdaní je to nervovo cievne ochorenie viď. šiliarda článkov na nete. Ale snažím sa na to nemyslieť takže ani moc články nečítam len keď ma niečo konkrétne zaujíma.

J111

Tak to ti nezavidim, ale drzanie palcov nie je ziadne zelanie:D
Skleroza je o zabudani? Neviem o tej diagnoze takmer nic. Ked chces, tak napis.

majlo2

Teraz budem asi trochu zlý ale držanie palcov nám nepomôže a ani žiadne iné "želania" typu: neboj sa, zvládneš to. To sú hovadiny. Len priblblé hlášky ktoré si ludia vymysleli. V skutočnosti nie je nikto na svete kto by sa o splnenie prianí postaral. Preto nemám rád keď mi niekto želá k narodeninám, meninám alebo niečomu inému. Je lahké povedať: "všetko najlepšie nech sa ti darí." Ale neexistuje nikto kto by sa o to postaral aby sa to vyplnilo. Takže neuznávam žiadne sviatky, narodeniny, vianoce proste nič. Život nie je len o pekných veciach, radosti a zábavy. Život je ťažký a prekrásne krutý a treba s tým žiť. Som chorí a tak to aj ostane. Stav sa mi zhoršiť nemusí ale kvôli SM sa mi zmenil spoločenský život. Stojí za houby. Jak ja to nenávidím.