Strach

Príspevok v téme: Strach
Robos

Ahojte vsetci! Nemohli by ste mi prosim VAs pomoct? Mam 21 rokov , momentalne brigadujem v skotsku kde casto prsi a zacinam sa bat , co sa so mnou deje! POcas dna a ked dsi idem lahnut sa mi stale castejsie stava ,ze sa mi tazko dycha a dokonca zacinam stale viac pocitovat tlak v hlave! NIe je to bolest , ale tlak! Predtymn som ho citil pri nosnej casti , noi v podstate niekedy ho tam aj este pocitim , ale teraz ho citim skor na celom vrchu hlavy ! MOze byt, ze psychika hra svoju rolu , lebo sa bojim ze odpadnem! To dychanie je strasne neprijemne! Takto tazko dycham v priebehu celeho dna! NIe stale , ale aj tak casto! A ked si niekedy idem po poludni zdriemnut tak citim akoby bolest pri srdci! Ked som letel lietadlom tak ma tak bolelo pri srdci! Strasne zle som sa citil celyu let! A studeny pot ma oblieval! Je realne ze to bude nador?
Za pomoc vopred velmi pekne dakujem!
Vystraseny Slovak ;)

zoibergh

Cav robos,

prvdepodobne tak ako aj ja a cudoval by si sa, spolocne s dost velkym percentom populacie zemegule, trpis na nieco comu anglicania hovoria Anxiety disorders, najskor sprevadzana z tzv. Panic Attacks. Pozri si popis na zdravi pod psychickymi poruchami- panicka porucha, alebo na googli si daj vyhladat vysie spomenute vyrazy. Ver tomu ze take veci ako pocasie, samota a vzdialenosti od niecoho c ti chyba, ako domov napriklad posbia na ludsku psychyku inak. ide o dost neprijemnu zalezitost a utrpenie, ale da sa s tym bojovat. najlepsie urobis ak sa s tym zveris niekomu koho mas v skotsku, niekto kto ti je blizky. ver mi pomaha to. ja na tvojom mieste by som vsak kupil letenku, alebo listok na autobus a urobil si doma krasne prazdnini. mozno by si mal zajst za lekarom, dat si urobit nejake testy a uvidis ako sa ti ulavi ked vyjdu negativne. hlavne vela relaxuj a nestresuj sa. viem ze sa to hovori lahko, pretoze tvoj stres momentalne vychadza z tvojich stavov, ale skusaj. prijemna hudba, pokoj, priroda (prec od ludi a bacha na samotu, ta ti niekedy moze poriadne zavarit. pretoze sa zacnes zamyslat nad tym co ti vlastne je a bude to iba horsie a horsie) Bacha na chlast a drogy. Nikdy ich nekombinuj s podobnymi problemami, ich affter effects su katastrofalne. paranoia, depresia. viem ako sa citis a preto ti drzim palce. mozno postaci mala zmena. neviem. hodne zdaru a ak budes ptrebvat radu, kludne napis

sedmikraska

Nic si z toho nerob, je tam fakt divne pocasie a cez leto tam aj ja chytam hroznu alergiu. Ked brigadujes typujem,ze byvas v karosi a tam je v noci dost zima. Ak oberas tak ta urcite hneva aj tohtorocna spatna uroda. Kde tam si?

zlata

k si v skotsku tak sa asi tak lahko nedostanes k psychologovi.najdi si tu na fore temy ako uzkost a pp.tam mas kopu rad co robit.ja by som ti doporucila ak si ides oddychnut urcite mas v podvedomi ako mi bude zasa zle.ak si lahnes zober si nejaku knihu alebo pocuvaj hudbu aby si sa odreagoval.ak sa ti tazko dycha tak to skus predychat.nadychuj nosom vydychuj ustami.toto pomaha mne ale kazdy clovek je iny.vyskusaj.drzim palce.

lencok1

no vyzera to na panicku poruchu , uzkost, byt tebou co najskor navstivim psychologa, psychiatra, mozu ti ucinne pomoct...

andie

hm, no mozne je vsetko. skor by som vsak predpokladala uzkost..nechaj sa diagnostikovat, ked dojdes domov. ani by som sa necudovala, keby na teba malo velky vplyv aj pocasie..