nizky tlak

mamca

Okrem dostatočného prísunu minerálov a vitamínov-spomínané vo viacerých témach-je v prípade podobných problémov veľmi dôležité dýchanie.Ak je nedostatočné,plytké,spôsobuje slabé prekrvovanie,čím núti srdce k vyššiemu výkonu.Zároveň sa skracujú medzirebrové svaly,bránica nie je dostatočne pružná a celkove to môže spôsobovať určitú stuhnutosť vnútorných orgánov,spomalenie procesov v tele,čiže aj krvného obehu.
Odporúčam postupné zvyšovanie pohybu spojené s nácvikom správneho dýchania,npr.podľa literatúry o jóge a dýchaní.
Podľa skúseností niektorých večerné predýchanie asi na 10 minút pomohlo k zlepšeniu srdečného rytmu.

trinity

prolaps mitrálnej chlopne mám, neberiem naň nič, ani nemám s tým myslím problémy. búšenie môže byť aj psychické

lizzy

dobry den..ja by som sa chcela opytat ci niekto z vas ma alebo mal palpitacie(busenie srdca).ja ich mam a mam aj prolaps mitralnej chlopne.beriem egilok a anopyrin.neviete kedy ma tie palpitacie prejdu?alebo mam vyskusat nejaky sirup na spanie..lebo od toho busenia zle spim hm?dakujem

trinity

Kardiológ bude veľmi rád, že má Ďalšiu obeť, do ktorej bude môcť pchať tabletky... mne dokonca aj môj praktický lekár nútil Concor, že je to nevyhnutné, no nechápem prečo, som sa na to vykašlala. Oni nevedia iné, len predpisovať jak blázniví

m_medicka

tiez som mavala presne taketo priznaky a aj pichanie okolo srdca.. bola som s tym u kardiologa, vsetko bolo ok.. niektori ludia su tak nastaveni, ze maju take nizke hodnoty tlaku a je im tak v poho.. pokial nepocitujes nejake silnejsie vykyvy pripadne nevolnost, myslim ze sa nemusis znepokojovat.. ale pre istotu aj tak navstiv lekara.. :)

trinity

teiž mám nízky tlak, bežne 80/50 a pulz aj do 100, pulz medzi 80 a 100 je podľa môjho lekára normálny a pri fyzickej námahe aj 120

neva

ja mávam bežne 84/52, už som si zvykla na to. Lekarka mi odporučí vždy len viac pohybu, bublikové nápoje, kávu, colu ... Ak nemáš nejaké iné príznaky, tak to nechaj tak.

zlata

ak ta tieto hodnoty desia navstiv lekara.hodnoty tlaku podla mna nie su nizke.pulz je trochu vyssi ale moze to byt psychickeho povodu,ked zbadas hodnotu tlaku a nie je taky ako pisu v literature.musis to brat podla toho ako sa citis.niekto sa citi lepsie ked ma tlak nizsi ako vyssi.ale najlepsie urobis ak pojdes k lekarovi urobi ti interne vysetrenie a budes spokojnejsia.