Konizacia

Príspevok v téme: Konizacia
BronaPotasova

Ahojte,prave som doma na PN po konizacii. Bola som v nemocnici od stvrtka do pondelka a dva tyzdne by som mala lezat na PN. Dolezite je nechodit a lezat v klude. Krvacanie je vzdy na 5 az 7 den, kedy sa odlupuje chrasta po zakroku, nakolko je to otvorena rana. Otvorena rana znamena, ze navonok sa citite fajn, ale vnutri to nie je zasite, je tam iba chrasta a keby ste po operacii nelezali,mohlo by dojst k predcasnemu krvacaniu. Ako ma poucili, toto krvacanie sa velmi tazko zastavuje, a mohlo by dost aj k vykrvacaniu. Na 10 den po operacii budu vysledky histologie, kde Vam povedia, ci zobrali dost tkaniva a nemusite ist opat pod skalpel.

Kedze uz mam 30 rokov, nevztahuje sa na mna ockovanie, ale odporucam kazdej zene do 26 rokov, aby sa dala zaockovat. Predidete tak psychickej ujme pri zistovani diagnozy a neprijemnym pocitom pri hospitalizacii.

LaurinkaB

ahoj Driny,

som na PN malo, malo by sa byt dva tyzdne. Ale ked Ti poviem ze som v skusobnej dobe a ze mi povedali, ze si mam do nemocnice zobrat firemny pocitac a pracovat na posteli.... kazdy den mi volali na mobil kedy sa vratim... co by si Ty robila?

Idem si pre vysledky histologie zajtra :( snad dobre dopadnu... este spinim, ale hadam to prejde rychlo, uz ma to nebavi, nikdy som tak dlho vlozky nenosila :))

DRZIM TI PALCE, urcite to dobre dopadne...

driny4

ahoj lauri,
takže mne to budú robiť v Trnavskej nemocnici,, ani neviem aký lekár to bude robiť, ale snáď to nieje až taká vážna operácia aby som si musela doktora hladať.
Máš už výsledky z histologie???
Sa mi zdá, že si na tej PN málo,, to sa už cítiš na to ísť do práce??

LaurinkaB

ahoj, Driny4 - ja som Brona, ale mam ine meno. Tiez ma napadlo neskoro, ze zverejnenie mena a priezviska na taketo delikatne veci je nebezpecne. Robili mi to na kramaroch minuly piatok. Neodporucam nikomu, sestra mi pri odbere krvi narazila nerv, takze teraz este popri krvacaniu, mam napoly nefunkcnu ruku :( a ani pardon nepovedala. Drzali ma tam zbytocne dlho, pocula som ze po konizacii v nemocniciach pustaju nas druhy den domov. Ja som tam lezala od stvrtka do pondelka, dokonca ani navstevy na oddelenie nepustali, takze ked som bola po operacii, nemohla som chodit, nepustili ku mne nikoho :( a bola som sama a smutna...
ale k Tvojej otazke - zacalo mi to krvacat na 4 den, a teraz som 8 den a stale este trochu krvaca... Nemozes sa namahat, nezdvihat nic tazke, nesexovat, udrziavat hygienu vlozkami, vyvarovat sa stresu, atd...

Dostala som uplnu anestezu, potom som sa prebrala, bolelo ma to, ale dali mi infuziu a preslo to.. teraz to stale citim, ale to preto, lebo ma na operacnom stole nacievkovali, takze je to take citlive, aj to svrbi, lebo sa to hoji..ale tym, ze je to hlboko v Tebe, nemozes sa ani poskrabat :(
V pondelok uz idem do prace, tak snad to bude OK... Ty ides na konizaciu? kam? drzim palce :) B.

driny4

Bronka v ktorej nemocnici si bola?? a akým spôsobom tú operáciu vykonali?? počula som že je na to viac spôsobov...Po operácii si mala silné bolesti??

LaurinkaB

Prosim Vas neviete ako dlho po konizacii nemozem cvicit? som aktivny sportovec a rada by som opat chcela chodit na korcule a do posilky. Dakujem

BronaPotasova

Hadam to v kazdej nemocnici robia rovkano, nezlakni, sa, ked sa budes preberat z anestezy, budes mat celu vaginu naplnenu gazou - volaju to tamponizacia. Je to taky neprijemny tlak ako by si v sebe mala tenisovu lopticku :) ale vyberu to hned na druhy den. Prvy den po operacii nesmies chodit, blbe je ze ani na vecko... boja sa ze by sa Ti mohla uvolnit ta chrasta. Ja som uz fajn, trochu to krvaca, je to 6 den. SIce brucho mam napuchute, ale nikam nechodim a poctivo lezim alebo sedim. Uvidis ze to dobre dopadne, drzim Ti palce :)) a skore uzdravenie..