problemova menstruacia

Príspevok v téme: problemova menstruacia
sasinka

menstruaciu mam asi od 12 rokoch..teraz mam 15..spociatku som ju mala pravidelnu..ale teraz mi pokojne pride az po polroku..a vtedy trva dost dlho..asi 9 dni,a dost mam bolesti.tak prve 4 dni..potom zase moc dlha prestavka..prsote to mam kolisave..neviem preco..poradte mi..a ku gynekologpvy ist nechcem,leboo mam z neho strach..naposledy som dostala prveho juna a od vtedy nic..precoooooo????

nellla

Máš 15, mama to teda vedieť nemusí. Lekár Ťa obchytkávať nebude, spraví len potrebné vyšetrenie a naviac, keď ideš po prvý krát, určite pochopí Tvoje obavy. Ak Ti ako gynekológ nevyhovuje muž, vyber si ženu. Voľba je na Tebe.Ak sexuálne nežiješ, vyšetrí Ťa cez konečník. Nemáš sa čoho báť. A myslím, že v 15 je najvyšší čas na gyn.prehliadku. Mame nedôveruješ? Prečo sa to namá dozvedieť?

sasinka

tak to ze nemozes otehotniet mi je luto,fakt..ale..ja newiem,ale..ked tam pridem prvy krat budem sa musiet cela vyzliect..a bude ma celu obchytkavat..fuj..uz len to pomyslenie..mozno by som aj sla..keby som mala istotu ze mu len poviem problem a on mi odpovie co je stym..a este nieco..musi o prvej navseve gynekologa vediet mama????

nellla

Určite sa nestrápniš, lekár je tu pre Teba, je to jeho práca. Ja som šla tiež prvý krát v 15. Bála som sa. Mala som bolesti pri menzese, nič iné mi vtedy neostalo. Našli mi cystu na vaječníku, pri operácii diagnostikovali endometriózu. Teraz mám 28 a problém otehotnieť. Tým Ťa nechcem strašiť, len Ti chcem poradiť, pokiaľ máš pocit, že niesi ok, k lekárovi choď.

sasinka

nellla ale ja som este nikdy nebola prri gynekologovy..hm..a newiem ci sa zbytocne nestrapnim mozno to mam v poriadku,nic mi nieje.. len zbytocne stresujem ..este ma vysmeje..

nellla

Môže ísť o hormonálnu poruchu, prípadne o gynekologické ochorenie, alebo je to dôsledok redukčných diét. Na Tvojom mieste by som lekára vyhľadala. Nemáš sa čoho báť. Zdravie máme len jedno, preto neriskuj.