Menštruačné bolesti - puberta

jaja

myslím že sa nejedná o nič neobvyklé, najmäa u tak mladých dievčat
ak píšeš, že to trvá krátko, tak sa to dá vydržať bez nejakých väčších zásahov do organizmu
preventívne týždeň pred mensštruáciou popíjaj dve šálky bylinkového čaju denne-alchemilka a myší chvost-môžeš striedať alebo si namiešať zmes 1:1
chutí skvele a pomáha pri týchto aj iných ženských problémoch

ak by sa ťažkosti zhoršovali, prípadne sa vyskytli nejaké iné tak navštív lekára a riešte to spolu

me

mno, ja som mavala podobne problemy v puberte pri menstruacii... aj som zvracala. Niektore zostali az doteraz - hnacka a hrozne bolesti v prvy den. Vtedy som pila aj cajik, co mi namiesal jeden bylinkar a fakt to ucinkovalo :) teraz uz to nie je az take strasne, ale ked sa to neda vydrzat, tak mame doma parafin :) co je sice dost drahe,ale u nas to bola rodinna investicia :) (stal 1500,-Sk) ale ten termofor je o veeeeeeeeeeeeela lacnejsi a myslim, ze spravi rovnaku sluzbu ako uz spominany parafin :) a v najhorsom aj tabletka od bolesti je fajn, ale nie ibubrofen... lebo riedi krv :) panadol je fajn :)

ethel

termofor je gumené vrecko so zátkou..používali to naši starí rodičia...naleje sa do toho teplá voda.Vygoogluj si to

lubica1221

a jake tabletky?ja som mala aj panadol feminu ale jedna ani dve nepomozu a pochybujem ze tri ano...tam je napisane 3 tabletky 3x denne...v balicku je ich 10...a ked to trva len par hodin potrebovala by som nieco co pomoze hned...

kukucka 55

tak to si na tom este dobre, ja mavam kazde doobedie, niekedy aj v noci pocas prvych troch dni a tiez ma boli velmi aj chrbtica pri tom. vraj pomaha aj cvicenie, ale mna by pri tej bolesti ník nedonutil cvicit, si dam radsej tabletku a bolest ustupi. v kazdom pripade je to normalne.

meri

mavam dost silne bplosti na zaciatku no potom to vzdy prejde som vtedy velmi unavena ..Aky liek alebo caj je na to najlepsi?