RNG prosim kde zozeniemSt John lub.bod.5-HTP

RNG

Este raz, lubovnik bodkovany aj 5-HTP su potravinove doplnky.Nie lieky.
Takze nesmu mat ziadne postranne ucinky v tele, aj ked brane velmi dlho.
Samozrejme neda sa ich brat lubovolne vela, su odporucene davky a maximalne davky.
Tak ako mas na sol zhruba 2400 mg, ale ked si das 2 x tolko, je vsetko presolene.
A dokonca keby si si dal 20-30 gramov , skoncis v nemocnici, dokonca mozes zomriet.
5-HTP a st Johns Wort nie su tak nebezpecne na predavkovanie ako sol.
V sucasnosti su na trhu aj 500 mg pilulky 5-HTP, co sa mi zda velmi prehnane.
Lebo odporucena davka je medzi 50 a 200 mg od vacsiny zdrojov.
Otazka "dokedy mam brat doplnky vyzivy?"
Odpoved, "dokedy ich potrebujes"

jaja

ked beriem maximálne 3 kapsuly st johns worth denne (niekedy aj ,1,2podla potreby) tak ako dlho to môžem brať sústavne? lebo zatial to beriem nejakých 10 dní a moje telo asi ten hypericín stále potrebuje... počula som, že je to na dlhšie, kým sa prejavia liečivé účinky ľubovníka (aj ked efekt- ukludnenie prichádza do 1 hodiny).dakuje m

pito 1

P. RNG- vietemi vyjasniť tuto skutočnosť ? Ako je to vlastne s tým lubovníkom bodkovaným ?
www.sukl.sk.
Kto by ho nemal vôbec používať?
V čom sa líši " 5-HTP " od L.bodkov. ?
Nemá také škodlivé účinky na pečeň a krv ? Tiež hladam niečo na depresívne stavy popisované v tejto téme.Skusam rozne relaxacie,prechádzky,ale sa mi nedarí.Bral som ATD cez deň a teraz len na noc, asi3/4 roka. Ale zase sa dostavam do zhoreného stavu. Nerád by som sa vrátil k ATD cez den a chcel som uz aj vysadit tie na noc.

zdenka

RNG, prosím Ťa, na Tvojej stránke nevidím v ponukovom liste St John lub.bod.5-HTP a ďalšie prípravky užívané pri tetanii. Napíš mi prosím na mail ako ich môžem zohnať a aj za akú cenu.Ďakujem krásne.

RNG

Medicina je veda, nie nabozenstvo.Viera tam teda nepatri, hoci pri lieceni je uzitocna.
Ked je nieco dokazane klinicky, ze to pracuje(statisticky, nikdy nie 100%), tak to pracuje.
A spravne davky lubovnika pracuju.
Ucinna latka-hypericin-ma byt od 1/2 do 1.5 miligramu(mnozstvo dat z Nemecka, kde to pouzivaju miesto syntetickych drog), co by bolo od 1.5 gramu(0.3% hypericinu) do 4.5 gramov denne.
To by bolo teda 3 az 9 kapsul denne pre intenzivne pouzivanie.
Moja zena to berie nepravidelne-podla potreby a ako sa citi.
Ked sa citi"pod psa" alebo pod tlakom, co k tomu postupne dovedie, zoberie si 3-4 kapsule . Pripadne to aj za niekolko hodin zopakuje. Ale neberie to pravidelne, len vtedy, ked citi, ze to potrebuje. To je vyhoda potravinovych doplnkov, beries ich, len ked mas "hlad" tj potrebu urcitych latok.
Drogy maju funkciu zvysit hladinu serotoninu. To iste robi lubovnik aj 5-HTP, ale bez postrannych ucinkov a drogarskej zavislosti.

dasena

mam si na depky kupit radsej lubovnik ci 5 HTP? rng co je lepsie, ci je to jedno,? ale na lubovnik moc neverim. a pomoze mi ten 5 HTP zbavit sa depresiia nevysvetlitelneho strachu?

RNG

odporucena davka na L-tryptophan je 500 mg 2x denne. Na 5-HTP je 50 mg 2x denne.
To je z lekarskej literatury, nie od vyrobcov doplnkov.

Zrejme ten proces premeny nie je 100% v tele, mozno u niektorych vobec nenastane.
To by vysvetlilo nedostatky serotoninu u urcitych ludi, hoci maju stravu s dostatkom l-tryptophanu?