Niet úniku...

agina

Summer musis byt dusevne silna a zvladnes uplne vsetko.Tazko sa radi, ako sa k tomu dopracovat, cesta byva casto trnista, ale potom je vsetko super! Drzim ti palce.

gabina

summerka mila, aj mne pripadal kazdy den beznadejny. Uplne kazdy. Ved to poznas. Vecer som mala v posteli kolena pritiahnute az k brade a tak som premyslala, smutila, plakala do vankusa, ze som nic nespala. Hladala som aspon v hlave riesenie, ked uz inak sa nedalo. Myslela som, ze to nidky, nikdy nedokazem. Je to cesta dlha ale u mna sa to postupne zlepsovalo, zvracala som menej a menej, tesili ma uspechy a posilnovali moju sebadoveru. Nakoniec sa to zlomilo celkom. Zo dna na den som s tym sekla. Ako ked chce prestat fajciar...
otehotnela som a ked som nechcela o babatko prist, strasne som sa snazila zit a stzarat sa o seba tak, aby som mu neublizila. mala som strach, ci bude v poriadku, ci ma v brusku vsetko, co ma mat. moje deti su zdrave a ja tiez. Kvoli detom sa mi prevratil svet naruby a ja som nasla zmysel toho, aku funkciu a aku velku silu ma moje telo a presne take, ako momentalne vyzera. bolo velke a tehotne ale mne nevadilo vobec nic. tesila som sa z neho. Uzasny pocit...
Potom dojcenie, o dva roky sa narodilo druhe dietatko a ja som pri tych dvoch nemala cas na svoje kila a ani som uz nemala chut riesit denne vahu, jedlo, zrkadlo, boky, ked ma deti volali von, stiskali a drzali za ruku.
Bolo to ako sibnutie prutikom.
je jedno, co bude Tvojim dovodom. Urcite najdes taky moment, kedy sa to v tebe zlomi. Uvidis. Dokazes to...

Summer_

Baby ste strasne zlate... mozno aj ja raz napisem take nieco ze som z toho vonku atd. len teraz si to este neviem ani len predstavit:(

gabina

summer: myslim, ze sa to PPP uz nepodari, vtiahnut ma spat.-) poznam ich dokonale a viem, ako na ne. Viem, kde vedia byt silne a kedy sa chystaju udriet. Je to jednoducha taktika. nedvolit superovi pouzit jeho zbrane...:-)
Byt na zaciatku sa da rozne dlho. Byt v tom tiez. Ide o to, ako rychlo sa rozhodnes s tym nieco zmyslupone urobit. Ako rychlo vyhladas niekoho pomoc. Ako rychlo zacnes hladat svoj dovod a ako rychlo zacnes ten dovod spracovavat a vytesnovat z ubolenej duse. zda sa to byt zlozite no nie je...
Viam, kecam o tom, ako by som vysvetlovala postup umyvania zubov, ktory kazdy pozna. Nic nove...Tiez mi trvalo dlho, kym som sa z toho dostala ale spatne vidim niektore veci inak a viem, ako funguju a preco nefungovali...

Summer_

gabina som rada ze sa ti to podarilo! Dufam ze uz nikdy neupadnes do bludneho kruhu ppp... Ze 9 rokov? Bola by som len na zaciatku! :(

gabina

mala som PPP devat rokov. Anorexiu a potom bulimiu. Desat krat denne zvracanie. Bez prestavky, roky...Bez nadeje, bez radosti, bez viery a bez sance...
nemohla som otehotniet dva roky. Dnes mam dve decka, su uzasen a svoj zivot drzim tak pevne, ze sa ani viac neda. Vo svojich rukach. Da sa to. Nikdy nie je neskoro, ani v 17-tke, ani v 30-tke baby!