Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Atopicky ekzem

Barny36

Na atopicky ekzem mozem oporucit pripravky od protopanu, vyvinul je sam atopik a su specialne vyvinute pre atopikov

Sona345

Množstvo ľudí vidí deťom na ručičkách ekzém a hneď schytia svoje deti, aby sa ho náhodou nedotkli. Ja viem, ekzémov sa všetci boja ale ekzém je geneticky daný a určite sa ním nemožete nakaziť. Ekzémom trpia ĺudia, ktorí majú narušenú kožnú bariéru a majú kožu veľmi citlivú. Nedá sa vyliečiť, dajú sa len potláčať príznaky. Často je spojený s alergiami, prípadne nejakým vnútorným problémom. Člověk s atopickým ekzémom by sa mal vyhýbať alergénom v potravinách, prostredí, chemickým látkam, pretože toto všetko može ekzém zhoršovať. Doležité je tiež správne sa starať o pokožku a pravidelne ju premasťovať

alcyon

Atopicky ekzem sa neda liecit, iba potlacit. V puberte som tym dost trpel. Teraz mam iba na prstoch. 1x tyzdenne kortik. mast a inak si mastim ruky hydr.kremom z Avon, ktory obsahuje glycerin. V strave sa neobmedzujem, hoci napr. citrusy to mozu zhorsit. Najhorsie to je, ked je sucho ako teraz.

sumec1977

Ekzém nie je infekcia, ekzém určite nedostaneš dotykom a pod. Ak to niekto tvrdí , mal by vrátit diplom...
Budem mať 35 rokov a atop. ekzém mám od svojích 6-týždňov :-(
Ako dieťa som bol veľa krát hospital. kvôli tomu v nemocnici (na Mudroňovej). nepomáhalo nič, často mi to mokvalo, svrbelo, bolo to neznesitelné. Často som bol ofačovaný na rukách, nohách, chodil som málo von lebo sa mi smiali, nemohol som ísť do piesku, nemohol som sa kúpať v bazénoch a pod. Mal som zakázané citrusi, čokolády a čo ja viem ešte...
Neskôr ako 17-18 ročný som začal bicyklovať a to veľmi často, veľmi som túžil obliecť sa do krátkych cyklisťákov, no nedalo sa, nohy som mal doškrábané, mokvavé... Prišla zima a ja som stále veľmi túžil po krátkych nohaviciach, v tej dobe som začal natierať postihnuté miesta Flucinarom (kortikoid), môj stav sa neskutočne zlepšil a na jar som sa konečne preháňal v kratasoch. Ostali mi akurát také pigmentové fľaky, nevravím že nie je obdobie kedy sa ekzém opät neukáže ale s Flucinarom to viem zvládnut, len to treba mať pod kontrolou lebo je to silná mastička. Asi tak môj dojemný príbeh :-)

Textová Inzercia

Stop suchej a olupujúcej sa pokožke!

Vyskúšajte novú kozmetickú masť Psoricol s výťažkami z rastliny Yucca Shidigera.

Zaujalo Ťa niečo? Zostaňme v kontakte!

Registruj sa na fóre a dostávaj emaily o nových príspevkoch v témach, ktoré Ťa zaujímajú.

Chcem sa registrovať

Prihlás sa k odberu noviniek a zaujímavých článkov

Atopicky ekzem - Fórum - ZDRAVIE.sk