HRCA NA ZÁPESTÍ

Príspevok v téme: HRCA NA ZÁPESTÍ
luboos

Hrča na zápestí: jedneho dňa som si všimol na zápestí hrču cca 1cm ( podobná kosti pri zápestí) Ale je ju vidieť len ked ohnem ruku, a semtam pri práci alebo cvičení pocitujem (naštastie) slabú bolesť. Na internete som toho o tom vela neobjavil,a tak prosím o info, čo to môže byť.
Dakujem:

Milos1

Zdravim, u nas je jeden pan, vraj ma liecitelske schopnosti. Kedysi vyborny sportovec, dnes chudak opusteny, alkoholik, potrebuje uz put od rana, chudak teraz rakovina...a jeden znamy mi povedal v praci, videl som, ze ma hrcu na zapasti, tak ho dalsi alkoholik k nemu odporucil. Len sme sa smiali, ze tito budu pytat penuaze alebo chlast a budeme vyzerat ako idioti jed to niekde povieme. Znamy sa stretol s tymto "liecitelom" v jednej predajni a vravel mu ze ho zbavi tej hrce. On odvetil, ze ak ano, tak mu kupi flasu borovicky. Isli do auta a ten alkoholik polozil dlan na 5min na jeho zapastie, kamarat citil skoro neznesitelnu horucavu, vraj akoby mu tam pichali zerave klince a poto hrca do 30min zmizla. On nikdy neveril na taketo veci a bol v soku a aj ja, ked mi ruku ukazal na druhy den. Zvlastne...tuto formu liecby by som zavrhol, urcite chirurgicky...ale svet he plny nevysvetlitelneho...

adricek

ahoj mam to iste a na nete je napisane ze vraj to je tukova cysta ktora sa odstranuje operativne zajtra stym idem ku doktorke tak uvidim

hella181

Ahoj ja to mám už na obidvoch rukách a vraj z presilenia.Vyrezať som to odmietla ale ani masírovanie masťami nepomáha,tak ividím čo bude ďalej.

ada333

Mne to vyberali ihlou 3 krát, ale vždy sa mi to vrátili.Potom mi to vyrezali na chirurgii a mám pokoj 12 rokov.

luboos

Pocul som nato aj taku pranostiku :-) že treba silno udret stou gulou do steni, a pod.. a že ono to praskne a pod kožou sa to rozleje a vstrebá :-) (neviem čo je natom pravdy - ale ja keď som to mal prvý krát a prášil som paplón , tak prudkým pohybom ma seklo v ruke a hrče zrazu nikde, no a netrvalo ani mesiac a bola speť.)

luboos

Hehe dnes som si to bol dať odstrániť tak som zvedaví kedy sa to zas objavý , ( tá obrovská ihla vôbec nebolela )

RNG

Gangliom, nefunkcne tkanivo.
Jod, mineral potrebny na rozne enzymi, aj tie, ktore odstranuju nefunkcne tkaniva.
Tema mnohokrat predtym(gangliom,, myom, cysty,atd)

yyy

lubos ja som to tiez mala a doctor pocedal ze je to z presilenia.ruku netreba zatazovat a ak tak stiahnut zapastie obvazom elastickym.mne to po polroku zmizlo.lebo sme sa stahovali a toto bol vysledok.mozes natierat mastami a zatlacat si to prastami s stahovat.a zmizne to.ak nie a nechas to tak,tak sa ti to vazivo zatvrdi a mas to tam natrvalo a ak nechces tak pootom chirirgicky sa to odstranuje lebo to vie narast az do velkosti pimpongovej lopticky.videlasom obrazok.tak sa radsej liec