zasa skola

Príspevok v téme: zasa skola
kopa stresu

ahojte.. riesite tu mnoho problemov, tak vas, prosim, ci by ste aj mne nevedeli pomoct.. teraz idem do druhej na strednej.. moj zivot je proste jeden velky zhon.. uz teraz zacinam mat silnu depku z toho, ze zasa zacina ten isty kolotoc.. chodim na strasne tazke gymnazium, kde na nas profesori strasne tlacia a vyzaduju od as strasne vela.. moj kazdy den je o tom istom.. rano vstanem s bolestami brucha od strachu co ma zasa caka.. v triede nas je dost vela a to vela mudrych ludi.. musim sa ucit, ucit, aby som od nich nezaostavala.. ja proste mam taky ciel, ze sa musim dobre ucit a byt jedna z najlepsich.. nechcem patrit do skupiny tych "hlupych".. akonahle pridem zo skoly, stihnem sa len najest a zacinam sa ucit, ucit, ucit.. ziadny kruzok, ziadne stretavky - nic.. nie je casu.. denne mame mnoho predmetov, teraz este viac, vela uciv, vela testov.. vzdy musim byt pripravena.. je to strasne, ale vzdy musim byt 100% pripravena.. ucim sa to, az do vtedy kym to neviem naplno.. viem, ze keby som sa to dobre nenaucila, bolo by to este horsie, potom mam este horsi pocit, vycitky preco som sa to nenaucila.. ucievala som sa niekedy aj dlho do noci.. vecer som nemala ziadny relax, ziadna TV, nic.. ti profesori su niekedy strasni.. stalo sa mi, ze raz som to nevedela uplne 100%, par veci som zabudla a sama profesorka zacala na mna kricat, ze aka som hlupa.. mna to tak vzdy vezme, ze pridem domov a aj si velakrat poplacem.. cely svoj zivot, hlavne skolu beriem privelmi vazne.. musim mat dobre znamky.. nikto to odo mna nevyzaduje, ved sami nasi mi hovoria, neuc sa uz preboha tolko.. naco ti to je.. ale ja jednoducho musim.. musim byt najlepsia, musim hlavne ludom dokazat, ze mam na to, aby som sa dobre ucila.. ked som robila prijimacky, hovorili mi, ze je to najtazsia skola, ze aj ked to neurobis, nezufaj.. a ja som to dokazala.. a teraz potrebujem ludom dokazat, ze mam na to, na tejto tazkej skole, dobre sa ucit, ale vlastne aj ja sama chcem, aby som bola v triede ta mudra.. lenze takto mam zo zivota len same stresy, nestiham nic ine len ucenie, mladost mi unika pomedzi prsty a ja viem, ze to takto nemoze dalej ist.. snazim sa s tym nieco robit, ale neda sa to.. teraz ma zasa chyta panika, ze moj 2 mesacny oddych, vystrieda kopa tych istych stresov.. pocas skoly som schudla 10 kil.. ale nastastie som to teraz cez prazdniny vsetko dobehla, len nasi sa uz tiez boja, aby to nezaslo tak daleko.. ak by mi niekto vedel nieco poradit, budem velmi vdacna.. PS: ked mi poradite psychloga, ani to nebude dobrym riesenim, lebo som jedneho skusila a myslim, ze to bola len strata casu..

quixy

ahoj:)tento rok som zmaturovala...a poviem ti, ze aj ja som xodila na jedno hrozne gymko...neznasala som tu skolu, ale teraz som rada, ze som ju skoncila a ze som si vybrala skolu, ktoru som si vybrala...tiez som brala cele 4 roky vazne...na polroka zvykli byt ciste jednotky a na konci roka asi 2-3 dvojky...energiu som vzdy koncom roka vycerpala...tiez som makala ako fretka, mala malo casu na priatelov a uz nehovorim o telke...a vies na co som prisla po maturach? ze to bolo cele marne...zbytocne, lebo aj tak som musela robit na moju buducu skolu prijimacky a jednotky mi boli uplne zbytocne...urobila som ich a prijali ma tam, kam som chcela ist, ale to by sa mi snad podarilo aj bez toho, aby som sa m-ucila vsetky predmety...zameraj sa na to, co ta nayviac bavi a radsej sa venuj viac ludom, na ktorych ti zalezi...ja som uz dostala z toho stresu jednu chorobu - zacali mi vypadavat vlasy a tvorit sa skarede lupiny. mozno je to z tej skoly...som rada, ze som uz vonku, ale bez tej skoly by som mozno nebola prijata na tu dalsiu...a je pravda, ze ked mas znamosti, tak nepotrebujes ani strednu...ale stredna je podla mna dobra vec, ak chces postupit dalej a to ako sa tvoj zivot vyvinie dalej sa uvidi az neskor...aj ja sa bojim na vysku, ci nebude opat ten isty stres alebo este vacsi, ako to zvladnem, ci ma to vobec bude bavit...len prosim ta, neprehanaj to tak ako ja, lebo budes lutovat...ja moje 4 roky velmi lutujem...skolu som brala az prilis prilis vazne...a plno veci, ktore ma nebavili, som sa doslova biflila...to sa tak neda...tak uz tu pisem vela bajok...papa a drzim palce...a pamataj, ze to, ze budes mat same jednotky este neznamena, ze si naylepsia...mala som par spoluziakov, ktory sa nemuseli vela ucit, na vysvedcku im stacili dvojky a nie su "sprosti"...len ja som to vtedy nechapala...ani ty to teraz zrejme nechapes...ak vazne chces mat take 4 skarede roky ako ja, ze na seba budes mat cas necely vikend, tak radsej navstiv toho psychologa...:) zdravie je prvorade...

panika

pocuvaj kôpka -znamky neodzrkadluju Tvoje vedomosti.Je zbytocne stvat sa za jednotkami a nicit sa tym. Tvoje vysvedcka mozno nieco zavazia ak sa budes hlasit na vysoku skolu -mozno uz ani nie...Nikdy v zivote sa Ta nikto nespyta, ake znamky si mala na maturitnom vysvedceni. NIKDY. Ak tuzis byt vzdelana, uc sa -ale nenic sama seba

ehm_Qa

Ako v dnešnom svete nepostači na najdenie práce ani vysoká škola. Keby si chodila napríklad do školy do Anglicka tak tam má jednotky aj "Slovenský" štvorkár. Čím dalej to pôjde tak vedomosti nebudu zmamenať asi nič no.

????

ahoj, aj ja som chodila na jednu nemenovanu strasne tazku strednu skolu, vybrali mi ju rodicia, nie ja, vraj len sa uc, raz nam budes vdacna... skola ma nebavila, stale len stres, krik, tiez som schudla... ani neviem ako tie 4 roky zbehli ako voda, zmaturovala som na trojky a jednu jednotku.po skole som si nemohla najst pracu v mojom vystudovanom odbore, nemam nijake znamosti, tak som sa zamestnala vo fabrike na vyroby videi...veduceho mi robil chlapik, ktory nemal skoncenu ani zakladnu skolu, ale zato mal znamosti, a mne bola moja skola na...ani neviem ako, vydrzala som tam 5 rokov!!!! az jedneho dna som si povedala dost. odisla som do zahranicia,, nasla som si tu pracu a zarabam 5 krat viac ako som mala doma. chodim na krasne dovolenky, kupujem si znackove veci, ake som si predtym dovolit nemohla. na Slovensko chodim 3x za rok,a nelutujem ze som odisla.nikdy nevies, ako sa tvoj zivot vyvinie.... naco sa ucit a potom si nenajst pracu, alebo len nejaku podradnu za 8000 korun?? zelam vsetkym vela stastia : )