Civava

mirkaaa

niki222,najlepsie zrobis ak v priapade najdenia potencionalneho steniatka navstivila rodinu ktora psikov ma a sama videla ako je postarane o psikov vacsina ludi chcu steniatka,ktore su vychovavane v byte lebo nemaju blsky,je o nich postarane su v teple a pod...tak v pripade najdenia ti radim dohodnut stretnutie u nich doma a sama uvidis a mozes si aj vybrat ak sa ti budu pozdavat...

dedy

to sa tesim, ze ste natrafili na serioznu majitelku :-)

prva noc je vzdy dost uknucana, lebo mu chyba maminka a surodenci

niki, s tym verenim je to tazke, pokial chces psika, tak si najdi napr. inzerat zavolaj tam a informuj sa, ak toho cloveka zaujima viac o tebe, a nepovie ti len cenu a kedy si po psika mozes prist, je to ten lepsi pripad,

pookial tam nahodou uz pojdes a zbadas na psikoch nejaku koznu chorobu, zapalene oci, ak ti nedovoli si stena pozriet napr na usi, ak je vela psov v malom priestore, pripadne neuvidis ani matku, tak je to zle a chod inde, lebo take psik nie su socializovane a trpia chorobami, neber prve stena ktore vidis, iba s ockovacim preukazom s ockovaniami a odcervovaniami

niki222

pre :)
a odkial si prisla na tu pani? z internetu alebo inak? lebo ja sa teraz chystam kupit si malinku civavu a neviem o nikom kto by ju predaval,pozerala som po internete ale neviem komu mam verit...neviete niekto nahodou o niekom v okoli trnavy? dakujem

:)

ahojte, no tak uz mam mojho civavka. Vola sa Dolfy a je fakt krasny:)
u tej pani sme boli vcera cez hodinu, fakt nam vsetko porozpravala..uplne zlata. granulky aj vsetko nam dala, dokonca nam kazala ze aby sme jej zavolali hned dnes rano ze ako spinkal a tak. no a co ma soklo, dala nam vodu s glukozou, ze prosti stresu..ale uz sa nam neboji, len v noci skucal:)
no a zaciname ho ucit aby cikal na ten psikovsky zachod, lebo v blave je teraz dost zima a take vselijake to je, ale sme trpezlivi:)

dedy

mirka, ano takych poznam, hryzucich yorkov do lytka(or je terier a malo ludi si to uvedomuje), polosialenych maltezakov stekajucich stale, zakomlexovane civavy z velkych psov, ... a potom staforda spravajuceho sa ako praduca macka, pokojneho rotvajlera milujuceho ludi a zvierata ...

zalezi na vychove a vycviku

mirkaaa

No civava je mala,zlata,ale dost agresivna samozrejme zavisi od chovatela, ako sa hovori ako si vychovas tak mas,kazdy havo potrebuje vychovu.Znami mali civavu a kvoli castym utokom na ich malu dcerku ju dali prec a kupili si yorkiho,tieto male plemena su zlatucke,ale velmi bresu,tak treba tlmit ich brechot hlavne v bytovkach.Mam aj taku skusenost,ze pitbull sa spraval ako rozmaznany domaci milacik a civava prave opacne.Zavisi od majitela ako ju zvladne.Drzim palceky

dedy

pokial je zodpovedna, tak ti da aj sama, i kusok handry (akoze vôňa domova)

s krmenim civavy ti uplne neporadim, lebo
1. nemala som 10tyzdnove stena este (len starsie 4mesiace)
2. a ani civavu, mala som NO a teraz mam cavalierika (niekedy bol strasne utiahnuty a bojazlivy a teraz mi steka na povel, robime tanec so psom, len tak pre seba)

Len sa ta spytam, ci chces krmit kvalitnym zradlom, ci sa chstas kupovat nieco menej financne narocne, lebo pri civavke potrebujes zohnat mensie granulky a kedze nezozerie toho vela takze si teoreticky mozes dovolit kupovat i kvalitu

:)

okej, tak to am tesi ze sa da takto vychovat..nepotrebujem len take male stekajuce zvieratko..
a inak, aka je z vasich skusenosti najlepsia strava pre 10 tyzdnovu civavu? mam si od tej majitelky vypytat aj trosku granuliek ktore papala dovtedy, aby sa to postupne miesalo? ake mate skusenosti vy?

dedy

ked ti ukaze rodicov, malo by to byt fajn a civavu v pohode mozes naucit vsetko mozne, sadni, lahni, povel ku mne, dokonca i stekaj, mozes ju naucit i prvky tanca so psom (az ked bude trosku starsia) a cokolvek ine podla povahy psicka, a hoci je tento psik spolocensky, alebo skor prave preto ze je to spolocenske plemeno, by malo byt vychovane pre pohodove zitie v spolocnosti

pri PP nejde o vystavy, ale o naozaj kvalitneho a predovsetkym zdraveho psika

niki, ked budes hladat psika, tak fakt pozor na mnozitelov

:)

ahoj..nie dnes, ale v stvrtok;)
no ta nasa bude za 8 tisic, kratkosrtsy psik..fenky a kratkosrste su vraj drahsie..no a da sa kupit aj za 24 tisic..ale pohybuje sa vacsinou medzi 8-12..cim blizsie k bratislave, tym menej..v blave 12..za kosicami aj 7..vazne;)treba hladat a najdes ja takychto chutnych za 8..ale zasm ja som vsetko pozerala bez papierov, nepotrebujem s nim behat na vystavy a pod