Akné a moč?

jaja

Damian:este to uhlie...v krbe ked dohori drevo?take uhliky,ze?nie kupene drevenne uhlie.Moč si dava kazdy vecer tak ako treba aj medovu masku a je vidiet zlepsenie.chcem sa opytat ci to treba ozaj davat kazdy den a masku z uhlia ako casto?dakujem mamina

damian

Jogurty biele kysle sa odporucaju, aj kysle mlieko, v tom su dolezite probiotika. Ak nemoze vydrzat bez sladkeho, treba sladit but dmacim medom, alebo ciernym cukrom, ci rovno molasou, NIE MUELYMI SLADIDLAMI!

Maska z dreveneho uhlia je dobra co najhrubsia, namazat na tvar a cakat, pokial nevyschne, potom zmyt. Cierne uhlie je silny absorbant, vytahuje toxiny z koze a nijako sa nekrizuje z mocom a medom, takze nevadi, ak sa kombinuje. Dobre je urobit predvecer masku a az potom moc. Rano moc zmyt a naniest trochu riedeneho mediku.

jaja

damian:ano ,pije mlieko - kakao...ja viem ,uz to obmedzujeme..snazime sa uplne vylucit mliecne vyrobky aj ked je to tazke,konzumujeme iba tmave,celozrnne pecivo,ale velmi lubi jogurty aa k nahodou(zamerne) nemame tak si da 1/2 kelinka kyselej smotany s kakaom...sirup uz tiez pije velmi malo,aj ked tazko jej dat nieco bez cukru do skoly,ale snazime sa mineralky a vody...niekedy si nevybera,ale su deti v jej veku co jedia horsie...myslim ,ze sme na dobrej ceste,dcera je aj velmi mierne obezna,ale uz za posledny 1/2 rok chudne..je to vydiet a to ju tesi tak sa snazi...ovocie - hlavne jablka a citrony ma rada,zinok uziva 3 mesiac.Okrem toho ma aj koprivku na chlad a teplo..chcem teraz navstivit dobreho homeopata,aby ju toho zbavil(zdedene po mne)a mna tiez.Dnes som jej davala na tvar med+voda,sice brblala ale vydrzala.Zajtra budem mat "domace"drevenne uhliky,tak by som jej skusila dat tu masku ako ste to davnejsie opisovali,ale neviem ci to mozem konbinovat s močom,medom???a ani neviem ako dlho by tu masku mala mat na tvari,myslim,ze ste tam pisal ze sa ta maska ma naniest len na pupaciky???nepamätam...ak mi to pripomeniete budem rada..dakujem mamina

damian

Velmi si aj ja prajem, aby to bolo lepsie. Budte trpezlive, lebo akne mala dlho, ked ich mala od 8 rokov. Pije mlieko, je bielu cokoladu?

jaja

no..veru dcere som dlho nemusela hovorit,aby skusila moč na akne...ked sama vidi ake to ma...(od 8 rokov)dnes 7 den si dava dcera(12)na akne moč,take male zapalene pupaciky jej zmyzli,ale vytvorilo sa jej 5-6 velkych cervenych... asi reakcia???.Ranny moč si dava na umytu tvar,tak ide aj spat..rano sa oplachne a natrie s kremom.Skusim podla Damiana cez den na tvar med s vodou...Sme zvedave aky to bude mat priebeh..urcite sa este ozvem a dam vediet...

pentium

to je pravda.Ale dnes je takmer chemia vsetko a vsade.Aj ked je nieco oznacovane za biologicke-neznamena to ze to nie je chepmicke.

damian

Otazne je stale, aky je konecny, dlhodoby dosledok pouzivania chemickych preparatov. Moc je produktom vlastneho tela.

pentium

Ja nie som odporca mocu,ja len tvrdim ze je mnozstvo inych produktov(pohodlnejsich,vonavejsich),ktore pomahaju na akné.Pochopil by som keby ten moc zastavil akne na 100%,aj ja by som ho vtedy pozival,ale v dnesnej dobe je vela moznosti ako napr.skinoren,zineryt,akne X,skin cap a mnohe ine,ktore su ovela ucinnejsie ako moc.V dnesnej dobe sa uz da obist aj liek na predpis,.

RNG

Pentium, este raz zdoraznim uzitok mocu. Obsahuje totiz mocovu kyselinu(uric acid, urea) ktora je znacne antibakterialna. Pouziva sa hojne do kozmetiky, casto v primalych davkach.

Ale takych kyselin je viac, ktore su antibakterialne, aj ocot, spominana kyselina azaleova, kyselina rozmarinova(rozmarinic acid) a ine aj mastne kyseliny, ktore pozname ako vytazky z roznych korenin a pod, ako etericke alebo esencialne oleje:klincekovy, pomarancovy, citronovy,oreganovy,z olivovych listov(oleuropein) limetovy, tea tree(melaleuca), aj levandulovy a olej z cierneho korenia a plno inych.
Nie vsetky su vhodne na kozu, niektore len velmi rozriedene(minimum 10 ku jednej, niektore az 50 ku jednej).
Problem s kozmetickym priemyslom je, ze chcu pouzivat lacne a stabilne zlozku(pertrolejove destilaty a synteticke chemikalie,) ktore nechce ziadny mikroorganizmus, tak sa nekazia.
Co to mam urobi, ked to prestupi cez kozu, to ich nezaujima. A oficialne to cez kozu ani neprestupuje, inac by museli pouzivat len prvky prirodzenej vyzivy. Skutocnost je ale ina, prestupuje to.