Syndróm dráždivého čreva

Mery12345654321

Aj ja stále sedím na záchode celé dni, lebo kakam a prdím a kŕče mám. Z každej roboty má vyhodili lebo stále sedím na záchode. Nie som schopná pracovať. Zistili na rentgene tráviacej rúry prechodový spazmus. Stále to boli. Na chvíľu zaberie spazmolytika NoSpa. Liečba nezaberá. Finančné som zle na tom ale pracovať nemôžem. Prechodový spazmus v tráviacej rure- podobné syndrómu dráždivého čreva.

Zuzka8745

Keď som pred rokom skončila v nemocnici a povedala som že mám dačo v bruchu čo má stále bolí a prečo stále kakam a prdím a preto sedím odrana do večera na záchode, zavreli ma do cvokarne! Po 2 mesiacoch primárka cvokarne uznala, že naozaj mám dačo s črevami lebo sedím celé dni na záchode, prdím a kakam stále. A povedala že musím s tým kugastroenterologovi! Keby to neuznala , doteraz ma tam držia svine pardon

Zuzka8745

Zamestnať sa s touto diagnózou neda, z každej roboty má vyhodili lebo sedím stále na záchode a kakam a prdím...To však nechcú uznať na komisii pre posudzovanie invalidity. Teraz majú mať nový systém posudzovania, tak neviem. Ja som aj kvôli iným diagnózami na invalidnom. Túto diagnózu nechcú uznať. Ale pracovať sa s ňou nedá. Ja som chcela kedysi robiť kaderníčku ale nešlo to, aj keď som sa vylúčila za ňu, nešlo koli črevnými problémom opísaný ...

Zuzka8745

A keď už ste doma roky na invalidnom dôchodku či domáca pani, je to nuda....Ja sa učím jazyky ruštinu a ukrainštinu, predtým som maľovala obrazy a sochy robila, lebo človek sa nudí...Zatiaľ má z každej roboty koli črevnými problémom vyhodili, tak takto aspoň trávim čas...V žiadnej robote má nechceli platiť zato že sedím celý deň na záchode, lebo kakam a prdím stále a bolesti mám, keď ma to chytí...

Zuzka8745

A nepiť kávu či coca-colu, vyvoláva spazmus- bolesti, ani korenie a zeleninu nejesť, aspoň u mňa to zaberá. A žiadne prehanadla, spôsobujú spazmus- bolesti, žiadna detoxikácia, psylium či iné...Z toho sú len bolesti. My máme takú chorobu, že nás spazmus- spôsobí že stále kakame a pprdime takže sa vykakame dosť aj sami, prehanadla spôsobujú že spazmus- sa ozve- bolesti...Iba čajiky a ryža či zemiaky, ja bez lepku potraviny a éčok...

Zuzka7845

Na spazmus- spazmolytika! Volnopredajne sú, treba všetky dostupné kúpiť a skúšať. Ale problém v tomto je, že len 3 tabletky denne možno! Ja to riešim tak, že pijem čaje odrana do večera, zaberá to, len treba stále ich variť a chodiť cikať, takže zatiaľ práca, zamestnanie, jedine na doma nejaké či wc tetu robiť, neviem, dajte návrh ak vás dačo napadne, riešenie...dakujem

Zuzka8745

Ja mám vrodený spazmus- prechodový medzi žalúdkom a tenkým črevom, časť pyloro. Ale to nieje iba bolesť po nájdení, keď ide potrava zo žalúdka do tenkého čreva! To boli stále, odrana do večera! A keď si to dám vyoperovať, už sa nikdy nevykakam a zomriem so stolicou v bruchu. Je to vrodený prechodový pyloro. Spazmus.Jediné riešenie je to tlmiť odrana do večera liekmi a čajmi a Rajec vodami. Je to zriedkavé črevné ochorenie, ak ho máte, prosím dajte mi vedieť, čo robíte s tým. Ďakujem. Keďže treba piť veľa čajov a potom chodiť cikať, zatiaľ som nevymysleli, ako sa zamestnať, asi iba ako teta na wc...Alebo práca na doma, tak to riešila moja kamoška, čo má tiež črevné choroby. Ďakujem. Prosím dajte mi vedieť ako to riešite vy.

Zuzka8745

Mám spazmus- celý život. Zaberajú spazmus- kúpte si ich aj vy, k tomu čaje pit- mäta, harmanček, materina dúška. A čajové vody Rajec- niektoré, treba vyskúšať, mne pomáha iba púpava so žltým štuplom. Čaje treba piť od rána do večera. Tiež sa nemôžem preto zamestnať. Buď invalidný dôchodok alebo robiť domácu pani , či už manželovi alebo popritom vychovať dieťa doma či zvieratká domáce, čo už....A každé jedlo aj čaj zohrievať, teda od rána do večera okolo hrncov, teda domáca pani byt...

RNG

Travenie je vec dostatku kyselin enzymov mikrovlaknin a probiotik v traviacom trakte. Chybajuce sa da doplnit . IBS znamena, ze su v crevach neziaduce mikroby a telo sa ich snazi vyhodit. Zialbohu lekari nemeraju ani hladiny kyselin(cest vynimkam) ani enzymov, a uz vobec nie aku floru mame v crevach, takze vysledky ich vysetreni su nam z hladiska travenia nanic.

Simulka34

Mne doktori povedali ze u syndromu drazdiveho creva praveze zapal v krvi nieje! Ja mam podobne problemy, len mna namiesto hnacky trapi skor zapcha,,, mam strasne skvrkanie v bruchu, mam plynatost, bolesti chrbta, zvysenu teplotu kazdy den :-/ 37,3 :-/ .... Bola som na sono brucha, na gastroskopii, mala som odber stolice , mocu, krvi a vytery uplne vsetko dobre! Mavam taku bledunko hnedu stolicu ;-/ ... Neviete prosim niekto ci u syndrome drazdiveho creva moze byt aj zvysena teplota? Dakujem