Bolesť bedrového kĺbu

pišta

Hč, obličky, pečeň a kĺby
- ak teda hč nefunguje ako má, z tela sa celkom nedostanú von odumreté bunky ale tiež sa do neho dostávajú látky, ktoré vzniknú z hnilobných procesov z hč. (k tomu sa prirátavajú aj nesprávne metabolizované potraviny z tenkého čreva!)
- Z pečene a obličiek idú do krvi a lymfy. Keďže obe tieto „strategické“ tekutiny majú dôležitejšie úlohy, ako držať v sebe jedovaté látky, snažia sa ich odložiť. Čo poviete, kde by ste ich dali vy? No jasné, tam, kde je miesto – žily, cievy, medzitkaninové a medzibunkové priestory, pokožka (podkožné vrstvy), močový mechúr, kĺby!. Podľa priority potenciálneho ohrozenia života či zdravia.
- Preto sú pokožka a kĺby ako jedny z prvých miest, kde to môžeme dosť výrazne vidieť a cítiť.
.
Suam sumárum – hč je najväčšia čistička v tele. Aj sa pousilujeme ju udržiavať k „kondícii“, je veľká šanca na revitalizáciu CELÉHO organizmu.
(tie šťavičky sa hádam podarí na budúce: )

pišta

Hč sa zanáša nevhodnou potravou, na jeho povrchu sa postupne vytvára povlak, neskôr stvrdnutý nános (v priemere u bežného človeka tak okolo 6-8 kg !!!, ale aj viac- látok, ktoré tam nepatria.. Peristaltika začína viaznuť, vylučovanie trvá neprimerane dlho.
Toto má dva veľmi nepriaznivé účinky:
- zhoršujú sa kvasné a hnilobné procesy. Potom s tekutinou sa absorbujú to tela aj jedovaté látky, vzniká autointoxikácia. Pečeň má omnoho viac práce, ale to všetko nespracuje a krv roznáša také látka po tele...
- usadzovanie zbytkov v hč sa zvyšuje
Bunky nedostávajú potrebnú výživu a patologický proces sa rozbieha...
Nepríjemné a bohužiaľ, spočiatku nikdy sa to nedá zbadať.
Nanajvýš nadúvanie, sem- tam zápcha, sem tam hnačka alebo „nešpecifikované tráviace problémy.“

pišta

Hrubé črevo – čistenie a znečistenie.
Chcel som sa kus povenovať šťavám, ale...
.
...Hrubé črevo (hč) má zásadný význame pri očiste ale aj znečistení organizmu.
Ide na prvý pohľad a delikátnu vec, ktorá sa predsa nemá čo na verejnosti pretriasať.
Ibaže hč patrí ku nám, a kus mu porozumieť, znamená mať možnosť viac optimalizovať naše kroky smerom k zdraviu.
––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
Aj keď sú to informácie miestami nepríjemné, ale ešte nepríjemnejšia je choroba.
Hč má tieto základné funkcie:
- vylučuje zbytky trávenia
- vylučuje bunky organizmus, ktoré už odumreli (v zdravej stolici sa nachádza až 30% takýchto buniek!!!)
- absorbuje vodu v hornej časti...
... teda, ak je všetko ok. Ale v naprosto drvivej väčšine populácie nie je.

pišta

Ahojte :)
Od Wandmakera mám 3 knihy. Všetky sú napísané dosť "sugestívne" a presvedčové, aj tá, ktorú spomínala Igriska:).
Len tak mimochodom, kniha od neho "Co vám doktori nereknou" odštartovala pred 3 rokmi moju "púť" za zdravím :)

igris

Alternativa :), asi sme sa s tou knizkou zle pochopili , ja som myslela ci by si ju cital tvoj manzel na tyzdnovkach, je tam popisane o kombinaciach potravin /skrob, bielkoviny,cukry...., celkom zaujimave aj ked to nie je pisane tak prijemne ako odkyslenie :)

pišta

Konkrétne, Alternatíva.
Dosť som o tom premýšľal.
Žihľavový čaj je základ. Až do 1l, resp.1,5 l / denne.
Ibaže...
Je horúco, človek stráca veľa tekutín a žihľava odvodňuje naviac. Preto v týchto teplách by som bol s ňou opatrný. Keď tak, ráno 2 dcl na lačno, večer 1-2 dcl.
V týchto strašných teplách „voľnejšia“ alternatíva (to malá „a“ tam sedí : ), je premývanie organizmu čistou vodou. 3-4 l denne, postupne zvyšovať príjem. Aplikovať niekoľko dní.. Podmienkou je, aby obličky boli ok.
Káva sa neráta, ani pivo!!
Voda nebublinkavá, neľadová, iba mierne chladná. Na lačno. Po 2 deci. Podľa zásad v BMI Indexe.
To však vyžaduje stopnutie živočíšnych bielkovín, ktoré potrebujú na zmetabolizovanie viacej vody a tým by sa to vlastne eliminovalo.
Výborne by bolo kus obmedziť príjem jedla. Tým sa dajú trochu toxíny do pohyby, voda v krvi v lymfe ich „strhne“ so sebou a močom či stolicou sa budú vylučovať von.

Očista v.2.
Zdržanie jedla. Napr. pol dňa.
Alebo jednodňová hladovka. Ale pozor, na ňu sa už treba pripraviť, deň pred, deň po. (sú o tom knihy)
V tomto prípade je väčšie množstvo tekutín tiež nevyhnutnosťou.
Aj jednodňová hladovka potrebuje už vnútorné presvedčenie, stotožnenie, že je to ok. Inak to veľmi dobre nefunguje.
Zajtra doplním šťavy.
Dobrú:)

pišta

(Z)Čistenie – všeobecne.
Podľa indickej ájurvédy, čínskej tradičnej medicíny ale aj prírodnej medicíny, platí:
Znečistenie organimu = ochorenie.
V podstate ide o usadeniny, ktoré bránia prietoky krvi, lymfy, energie čchi či prány ako aj správnej funkcie orgánov až jednotlivých buniek.
Tým sa narušuje homeostáza (vnútorná integrita organimus).
Návrat k zdraviu z tohto pohľadu znamená odstrániť usadeniny a odstrániť svalové, energetické či mentálne bloky.
Skrátka – fuška.
Ale je to nevyhnutnosť.
V prípade zápalu kĺbu ide o celý komplex – tenké črevo, hrubé, pečeň a obličky, krv aj lymfa. Ale netreba sa toho báť, organimus si s tým poradí.
(inak toto je širokááá téma...)

Alternativa

Dik, Igris,
ja nemam knihu, kde je rozobrate PPP, ale som si to citala. Viem, ze je to tvrde, su tam jasne definovane priciny /Bohu zial, aj my, rodicia/. Mozno casom najdes vhodny sposob na prestylizovanie. Totiz bez odstranenia alebo odfiltrovania priciny sa dievcata budu hybat dopredu veeelmi pomaly.
Ach, tie prebdene noci mam...skus si aspon zdriemnut cez den...pocujem Tvoje "ale kedy". Vydrzat, preto sme mamy, ze zvladneme viac ako "kone".

igris

Alternativa :), podla mojho nazoru to asi neni moc vhodne , ja tu knizku mam uz asi 3 mesiace a az teraz som troska schopna to vstrebavat. Sorry dnes ani ja nemam dobry den, lebo som celu noc vysvetlovala "vraj velkemu chlapcovy" PRECO sa musi v noci spat :( a asi si dam veeeelku a silnu kavu lebo som uplne mimo, .... a takto vznika problem s kyslostou organizmu :)