Kvasinky

Príspevok v téme: Kvasinky
sjella

Ahojte. Po veeeeelmi dlhom case som mala sex a par dni na to sa mi moje telo odvdacio kvasinkami :( neviem teda ci som ich chytila pri sexe, alebo nejak inak, kazdopadne, prejavili sa mi po nom. Okamzite som sla doktorke a dala mi lieky(Candibene tusim sa volali). Mojmu partnerovi predpisala liek, jeden na zapitie- Fluco Sandoz, ako prevenciu. A ked tu tak citam par prispevkov, normalne sa zacinam bat mat dalsi styk :) velmi nerada by som bola, keby sa mi to vratilo, alebo keby moj partner zacal mat problemy.. Po akom dlhom case po mojom dobrani liekov mozeme mat styk? A este chcem vediet, ci je vzhladom na kvasinky "horsi" sex alebo oralny sex, prip. prstovanie.. Teda ze co je "bezpecnejsie".. dost sa toho totiz obavam :( vdaka za Vase prispevky

veronika

Ahojte trochu som sa zlakla ked to tu tak citam. Opakovane (asi 2 roky)som sa liecila z kvasiniek. Kym som prisla na to ze osm alergicka na sliny. Potom bol problem zazehnany. Ale nikdy sa neliecil moj priatel. Doktorka mi povedala ze staci ked sa bude kremovat nejakym kremom (mimochodom ten isty som mala aj ja). Teraz bojujeme z problemom ze ked mame sex pred mojimi dnami on je podom odpisany aspon na mesiac a pritom testy mi vychadzaju negativne.Ma s tym niektora skusenosti. Vie mi niekto poradit.Popripade ako ho vyliecit.

mirca

...no tym som si ista, ale problem je v tom, ze som odcestovana a tu su lekari strasne drahi, takze tak skoro sa k lekarke nedostanem.Som z toho zufala, mam strach...nemate kontakt na nejaku dobru doktorku, nech jej napisem, snad mi aspon takto trosku pomoze...prosiiiim...

sjella

no co ja viem.. to podla man nebudu kvasinky....tie sa prejavuju najma svrbenim, palenim a vytokom.bohuzial, jedine doktorka ti moze pomoct :(

mirca

Ahojte, tak skusim, mozno mi poradite..ako citam, kazdu babu trapia kvasinky a myslim, ze ich mam aj ja.Nikdy predtym som to nemala, ale vo vnutri sa mi akoby nieco zdurilo a vizera to ako koliesko :) aj ten povrch nie je taky hladky ako predtym..mam strach, lebo ma boli len pri sexe, inak nic .tiez som pouzivala lactacyd, ale odkedy sa mi to stalo nic, len cista voda.Chcela som ist aj ku gynekologovi,a le som odcestovana a tak skoro to nepojde.poradte prosiiiim...

sasa121

Ahojte, veľmi rada by som vám pomohla s kvasinkami, výborné sú probiotika od firmy FLP a tiež Aloe vera, mám to odskúšané.

amru

leah uplne v pohode a bez ujmy na oboch stranach si otvoris topolku,nasypes do jogurtu,zamiesas a vobec to nepoznas ;-) skusala som to,takze overene.(niekde som to citala,ze sa to \"moze\")

RNG

Tak si nasyp obsah do jedla, nieco ti prejde cez zaludok do criev.
Tobolka je navrhnuta specificky na to, aby prepravila co najviac bakterii cez zaludok plny kyselin do zasaditej atmosfery criev.
Aj tak su to miliardy kultur z tobolky proti milionom z "acidka"

leah

RNG ja by som chcela brat probiotika, ale neviem prehltnut tu megakapsulu a take, co sa cmulaju, z tych mi je nevolno.

RNG

Tak to je. Ked si nezvysite imunitu proti kvasinkam a nevynicite ich v traviacom trakte, bude sa vam to vracat stale spat.
Probiotika vam vyrobia v traviacom trakte plno protilatok, ktore moze telo pouzit na boj s kvasinkami aj inde.
Vybit candidu(najcastejsia kvasinkova infekcia) v traviacom trakte pomoze znizenie cukrov a skrobovin a nahrada napr. kokosovym olejom, ktory sa absorbuje a dodava energiu podobne ako cukor nam, ale nie kandide.
Na tu temu je tu uz viacej clankov, ako sa zbavit kandidy.