Dusivý kašeľ

Mattina

Robitusin som včera nasadila. Dosť mi pomáha aj Vincentka, aj keď je hnusne slaná, ale lepšie ako tá cibuľa!
Ďakujem, lebo už si snáď vykašlem vnútornosti, fakticky. A lekárka mi minulý rok dala nejaké kvapky a pľúcna-alergologička mi ich okamžite kázala vysadiť, lebo mi dala na potlačenie kašľa a ja potrebujem na vykašliavanie. Len na nič neprišli - žiadna alergia to nie je. V práci majú podozrenie na alergiu na chlad, no ako som sa tak začítala na tejto stránke........nebude to tá priedušková astma?
Nie som teda hypochonder, ale objavuje sa mi to v rozmedzí november - marec, keď je sychravé počasie, prípadne výkyvy tepla a zimy a studenšie počasie....a samozrejme pri nadmiernej námahe, pri výstupe do schodov sa rozkašlem. Neviem, čo s tým robiť, nie som fajčiarka, som v koncoch. Drása mi to celé vnútro, bolí ma celá dýchacia trubica.....snáď ten Robitusin pomôže. Ďakujem.

RNG

Upresnim ten oreganovy olej, ucinna davka je 3x100 mg carvacrolu, co je asi najdolezitejsia zlozka v oleji z divokeho oregana. preto treba kupovat len tie doplnky oregsnoveho oleja, ktore jasne hovoria, kolko carvacrolu sa v nich nachadza.
Najlepsie su take doplnky, kde sa nachadza v kazdej kapsuli 100 mg carvacrolu a kapsule su enztericky pokryte, aby sa rozpustali az v crevach, tj cloveku sa nespomina oreganom ani to nedrazdi zaludok.
Priklad takych lepsich vyrobkov je napr z firmy NOW, Oregano oil, kde v 180 mg vytazku je 100 mg carvacrolu v kazdej entericky pokrytej kapsuli

Ivka 1

Skusala si uz Robitusin na suchy drazdivy kasel ? Este mi dost zabera aj Solmucol 200, zvyknem mavat tiez suchy drazdivy kasel a celkom mi to zabera :)

Mattina

Dobrý deň, poraďte mi, prosím, niekto, čo na chronický každoročne sa vracajúci suchý kašeľ? Je to len kašeľ, bez teplôt a hlienu, neskutočne dráždivý, až ma napína na zvracanie, najviac v noci, ale aj cez deň je dosť intenzívny.
Len mi, preboha, neraďte cibuľový odvar, ten nezvládnem a lekára, lebo ten mi nepomôže, kým nemám horúčku, pozerá na mňa ako na debila a hypochondra!!!!!!!!
Ďakujeeeem veľmi pekne.

ellen-ma

Cibuľový sirup1:
Nakrájané kolieska cibule posypeme nerafinovaným cukrom, až pustia šťavu. Tá sa potom užíva po lyžičkách.

Cibuľový sirup2:
Nakrájané kolieska cibule uvaríme. Potom ich rozdrvíme na kašu a pridáme med alebo hnedý cukor.

Viac podrobnosti som nasla tu: -odkaz odstránený-

linduš

no lebo to "odišla" vyznelo všeliako :) ja som asi prechladla (alebo čo) na brigade, umyvala som okna a ved vieme aka zima bola minuly tyzden a teraz nechcem vymeskavat v skole tak skusam "babske recepty" :))

myisa

Skus tu cibulku s medom, vsetci si to chvalili, komu som to poradila. Druha kolegyna kaslala 2 tyzdne a po dvoch dnoch ako to pila tak to preslo. Este doteraz mi dakuje

myisa

Odisla z roboty, tak neviem, co je s nou. Neboj.. Viem, ze ona kaslala dobre dva roky takto, ako povedal. Ona ale strasne hulila a urcite aj travu, neboj sa, kasel je vacsinou len nejake podrazdenie. Hlavne suchy. Najlepsie ti povie doktor