Strach z odberu krvi

Príspevok v téme: Strach z odberu krvi
dedy

mam ist na odber krvi, na vysetrenie kvoli cukrovke (vraj je to prikazane zo zakona v 17. roku zivota), ale ja mam neuveritelny strach z ihiel (nenavidim ockovania a uz vobec nie odber krvi, je to horsie ako sediet u zubara a cakat kym zavola prave mna/a zubara sa tiez bojim, no nie az tak) a mam strasny strach tam ist len tak akoby sa nechumelilo

ma niekto podobny problem? da sa s tym nieco robit?

Zizala

Zalezi od toho jak ta pichne. Niektori to vedia tak, ze to neboli, ale tych je bohuzial malo. Ak mas strach, tak si predstav, ze ja chodim 3x do tyzdna darovat krvnu plazmu a to su teda ine ihly, hrube a vacsinou je to aj bolestive. Ty to ten jeden krat prezijes.

pato55555555

aj ja mam strasny strach z odberu krvi teraz mam ist v januari na 17 preventivku + odber krvi , velmi sa bojim ale zubarky sa nebojim len sa so zubmi velmi babre :D zubar je lepsi ..a bojim sa aj umrtvenia injekciou takze ..mne ked trhaju zub tak neumrtvene :D proste bojim sa ihiel ..ale ockovania sa nebojim bo sa napnem cely ako keby mi zima bola.. a nechapem naco im je tolko krvy a kazdy 2 rok a mam hnustnu doktorku ale sestricku nie .. lebo doktorka ked som minule prisiel po 2 dnoch prechladnutia tak ma poslala domou ze aj ona je tu a zije :D odveci .. a ani ma nevipisala.. nejake chujoviny predpisala . a sestricka je presna takze aj ked berie krv tak na prvy raz .. ja si odtrhnem zader a nakvapkam im to tak radsej ako keby mi mali oni brať s ihlou , a nechapem preco prave z ruky? jaj .. proste neznasam lekarov ..fuuuj

lienka12345

delphia: ja tiez touto fobiou trpim od detstva, par krat sa mi stalo ze som odpadla ale nepomaha priamo sa vystavit tomu coho sa bojis, totiz za posledny rok mi brali krv asi 5 krat, a este som si na to vobec nezvykla, je dobre pred odberom vela vody pit, lebo mne mali vzdy problem odobrat krv, nikdy som sa nenapila a mam slabe zily, vzdy mi museli napichnut obidve ruky aby mi dokazali aspon jednu skumavku zobrat.
no a co sa tyka fobie u zubara, tu som mala trochu, aj tam som raz odpadla, ale pomohlo zmenit lekara, teraz mam super zubarku.
proste hlavne ide o ten pristup toho zdravotnickeho personalu, je lepsie ak vedia o tej fobii a potom sa snazia odputat pozornost na nieco ine, rozpravaju sa s tym clovekom.

delphia

fobie sa liecia prave tym, ze sa dotycny vystavuje situaciam, ktorych sa boji. takze pekne si sadni v ambulancii, nastav ruku a nechaj si ten odber urobit. v konecnom dosledku ani inu moznost nemas...:))

jaja:)

Ja mam 15....taktiez sa bojim odberu krvy nie koli tomu zeby to bolelo ale bojim sa ihiel a akejkolvek manipulacie s ihlou a ostrimi predmetami blizko pri zilach ci inych citlivych miestach tela...nemozem vidiet jak sa ihla pichne do zili alebo ak sa niekto naschval reze alebo spendlikom si ripe do ruky....abo colen s tupou stranou noza si dakto prejde po ruke...ma strasie a odvratim zrak a zacnem panikarit ze ne ne prestan....ked som bola mala som utiekla z ambulancie ked mi mali brat krv :D:D

:P

s tým sa nedá asi robiť nič... musíš na to nemyslieť.. alebo si so sebou niekoho zawolaj,aby s tebou rozprawal počas toho, čo ti bude brať krv.. a hlavne si nepripúšťaj to, že ťa to bude bolieť, alebo že ti príde zle.. mysli na niečo pekné.. aspoň sa posnaž;) neboj..dopadne to dobre:)

miromiro

tesim sa ako mi za tyzden moj zubar vytrhne posledne dva pokazene zuby :-)) ostatne dame naimplantantovat, jeden zacementujeme,to bude kraaasaaa

miromiro

a mimochodom, uplne staci ked si vyberies zubara nesadistu, to jest toho, ktory ti poda injekciu pred zakrokom, najdu sa aj mnohi blazni, ktori to robia "zaziva", od takych cim dalej :-)