Mykoplazma a ureaplazma

mimus

zistili mi mykoplazmu na plucach chcela bi som vediet ako som mohla nakazyt ako sa to prenasa a ako sa to da liecit

Simona000

Mám problém.Zoznámila som sa s jedným chlapcom s ktorým som mala iba orálny sex.Asi po týždni mi napísal že mu diagnostikovali ureaplazmu.Neviem čo mám robiť, neviem aká je pravdepodobnosť že to mám aj ja.Netuším čo je to za chorobu a ani neviem čo spôsobuje.Viem iba že sa prenáša pohlavným stykom a neviem aké sú šance že sa prenesie aj orálnym sexom.Prosím poraďte:(

justin

takže po 1. Ivka 1, neviem prečo píšeš o chlamýdiách, ked sa všetci pýtajú na ureaplazmu a to sú 2 odlišné veci.... a po 2. odpoveď všetkým čo sa pýtali, či sa dá ureaplazma preniesť aj iným spôsobom: ano dá sa, najčastejšie sa síce prenáša pohlavným stykom, ale môže sa preniesť aj v termálnych bazénoch a možné sú dokonca aj toalety! K najrizikovejším skupinám patria ľudia s oslabenou imunitou. A dokonca je možné, že keď má ureaplazmu jeden z partnerov, nemusí ju mať aj druhý! Netreba však riskovať a preliečiť by sa mali obaja partneri.

jajoy

Pohlavne žijem s manželom už 19 rokov a stopercentne som mu verná a manžel tiež.A aj napriek tomu mám ureaplazmu, manžel neviem, ešte nebol na vyšetrení. Z toho vyplýva, že je určite aj iný spôsob, ako sa nakaziť touto pliagou

nikuska2401

dobry den mam taky problem,gynekologicka mi zistila ze mam nejaku ureoplazmu,nevisvetlila mi co to je a na tom vsetkom je najhorsie ze moj partner odmieta ist ku urologovi...

moca82

dakujem za prispevok...myslela som si naozaj, ze sa to da chytit aj inak ako pohl. stykom...bolo mi to tak povedane. ale teraz mam na to iny nazor

zlatkomoje

ivka1,dakujem,ze si sem dala tento clanok,mne sa uz nechce reagovat,ved sa cudujme,ze je tolko pohl.chorob,ked je tu tolko odbornikov.mudrovat tu,ked uz sa nakazia,hadzat to na"toalety,plavarne...",ale kondom nepoznaju.jednoducho des.the end.