Ako sa zbaviť sociálnej fóbie bez psychológa?

gima

Tras tela môže súvisieť aj s nedostatkom jedla a tekutín. Náhle ochladenie a výkyvy tepla môžu spôsobovať tras. Jednoducho chodte von do prírody, do parku, hoci len pár metrov od domu. Kyslík a pohyb na čerstvom vzduchu je dôležitý. Neriešte, čo by sa mohlo stať, prípadne, čo si myslia iný. Ked sa naučíte starať o psíka a brať ho ako kamaráta, ktorý vás potrebuje, je to prvý krok ako sa zbaviť strachu z ludí.

Mia 24

Ahojte vsetci co trpite aoc fobiu aj ja sama nou trpim stalo sa mi to na jednej akcii vela ludi velka skupina ludi prejavilo sa to trasom ruk noh hlasu nejedenim na verejnosti nasledne som vyhladala psychologa psychiatra ale ani to nepomohla ludia su vsade lieky nezabrali ani nezaberu mozu kus pomoct ale je to oblbovak ludia musite si verit a pomaly prekonavat viem ze sa to lahko pise ...

Dendiss

Nazdar ľudia :) J mám taký istý problém ... Keď napríklad idem odpovedať to ešte nieje zle ale keď mám ísť prezentovať tak ma ide poraziť trasú sa mi ruky potom sa mi začne aj hlas triasť a keď sa chcem usmiať alebo čo tak aj líca sa mi trasú ... ale časom som viac chodil medzi ľudí, párty atď. a časom pochopíte že život je dar a treba si ho užiť a nemyslieť na blbosti ... \\\"bože oni na mňa pozerajú... mam dačo na tvári ? ... atď \\\" V takýchto situáciach počítajte alebo ak nepomáha proste si uvedomte že dosť!! už ma to nebaví choďte pred tú tabuľu alebo čo a berte to zo srandy je to len ďalšia skúška ktorú musíte prekonať ! A jeď ju prekonáte tak sa vám uľaví a pochopíte že je to vlastne nič ! tak sa všetci držte a dúfam že sa to vydarí ! :) ;)

mysticgirl

chcem popisat s nejakym chalanom čo ma tiež agorafobiu.pretože mam pocit že iny chalan by to nepochopil.aj s niekym kto to prekonal a nejake rady ako sa toho zbavit navždy.

MarcelNoFear

Jasné že chodiť k psychologovi by nemalo byť o tom, že Ti povie čo nemáš - nemáš sa báť. Mne pomohla kniha Postupný nácvik trapasú od prof. J.Praška - je to KBT terapeut. Knihu mi doporučil môj psychológ - bbpsycholog.sk. Prvé stretnutia pred návštevou som sa bál jak pes, potil som sa, ráno som zvracal, ale ako nastávajúci otec rodiny som sa rozhodol. že to musím zvládnuť. Kedy ak nie teraz. Psychoterapia mi pomáhala, robil som domáce úlohy, dosť podobne ako tréning v posilovni - sebavedomie mi nenarastie len pokecom so psychológom, ale najmä každodenným rozhodnutím zmeniť sa. Nie je zo mňa síce žiadny extrovert, ale to, čo potrebujem zvládam, nevyhýbam sa situáciám a hlavne ďakujem aj takouto formou Mgr.Záskalanovi za to, že mi vysvetlil význam mojej práce aj mimo psychoterapeutických sedení. Moje motto: Never give up!!!

Fet

VSETCI SOCIALNY FOBIICI ZACNITE HOVORIT VTIPY PRVEJ NEJAKEJ JEDNEJ OSOBE POTOM KED SI BUDETE VIAC VERIT TAK POOTOM VIACERYM LUDOM,JA SOM SA TAK DOSTAL Z NAJHORSICH SRACIEK PRISIEL SOM O VSETKO TERAZ SA CITIM AKO SPASITEL VYSSIE SEBAVEDOMIE VETSI KLUD CHAPES

strachopud

ahojte som rada ze je nas viac ako tu citam.pretoze v mojom zivote stretavam iba samich sebavedomich ludi.caka ma stuzkova ked si na to spomeniem uz teraz mam krce v bruchu ako sa tam strapnim.preco je to vlastne ta socialna fobia kedisa tato choroba nebola vsak.ja uz neviem chcem sa z toho dostat niekedy sam i to aj dari ale potom zasa pride obdobie ze sa hanbnbim aj do autobusu.co budeme robit?ako sa z toho naj dostat.ja tiez psychologa nemusim

cuculik

ahojte ludkovia:o) mam podobny problem ako vy. nerada chodim von medzi ludi. a ked by som nemusela, asi by som zostala zavreta doma po cely zivot. mam skoliozu (robi sa mi 'krasny' hrb) a este mi aj zapacha z ust. takze ked som vonku, mam stale pocit, ze to na mne hned kazdy vidi a citi a hnusim sa im. no super pocit!!! zivot je pes...