KAVA,CAJ?

luisa

co si myslite o obilnych kavach ako nahrada za kofeinovu kavu?Ide o to ze mam pocit ze pitie kavy je ritual nie povzbudenie organizmu.Tie obilne kavy su tiez prazene, sice bez kofeinu ale da sa povedat ze je to zdrava nahrada?Inak skusal niekto kavu z korena pupavy?
to rannaunava- automatova kava je sajrajt, ked uz tak si nos tu kavu v termoske z domu.

RNG

Ja pijem uz par tyzdnov zelenu kavu, tj neprazenu.
Ma to chut caju, obsahuje to podobne ako zeleny caj hromadu antioxidantov, dokonca viac.
Jediny problem je ju mliet, je velmi tvrda a pruzna, nie krehka, ako spalena(prazena)

damian

Ano, voda prospieva AJ pleti a nie len plati. Takmer kazda choroba je spojena s akutnou alebo chronickou dehydrataciou organizmu. Napriklad, mozog je tak citlivy na stratu vody, ze nepracuje naplno uz po 1 (jeden) percentnej strate vody. Uz pri tejto malej strate vody clovek straca sustredenost, koordinaciu, myslenie...atd. Lenze, to nem dnestni lekari nepovedia. Namiesto toho nam stiepia dohlavy, ze tekutiny, tekutiny. Avsak, ziadna ina tekutina NESMIE nahradit vodu.

damian

Ja milujem popradsku kavu. Ziadnu inu nepijem a necham si ju stale dovazat do zahranicia, kde som. Avsak, velmi som kavu obmadzil, raz za den, ale uz sa mi stava, ze niekedy ani nie kazdy den. Pred kavou by sa mala tiez pit voda. Kava strasne odvodnuje organizmus a preto treba vodu doplnit.

rannaúnava

Díky damián, začal som piť veľa čistej vody, vlastne už skoro nič iné nepijem. Je to odvtedy ako som čítal tvoj príspevok že to blahodárne prospieva pleti. Robím to aj ráno, ale pomenej, takže s tým začnem ako odporúčaš a uvidím. Snád sa vyhnem kupovaniu kávy v automate.

damian

Hned, ako sa zobudi, vipij dva pohare cistej nebublinkovej vody a takto pij vodu kazde dve hodiny!!! Ti na 95 percent rucim, ze pocitis zmenu. Tych ostavajucich 5 percent znamena, ze ked Ti toto nepomoze, mozes mat syndrom chronickej unavy, co sa da napravit istymi vitaminami a mineralmi.

flower

aj ja si myslim, ze taky dobry povzbudzujuci cajik na rano by bol fajn. napriklad taky caj Fyto tea Energy osviezujuci alebo Dr. Popov Gaskonsky "caj stastia". treba len vyskusat a prist im na chut:)

betka20

ja by som ti radila zeleny caj.obsahuje tiez povzbudive latky ako kava ale narosdiel od kavy je ovela zdravsi.(bez cukru)