praca v zahranici

Príspevok v téme: praca v zahranici
ivka19

ahojte. som posledny rok na strednej skole a po skonceni, by som rada isla robit niekde do zahranicia.Laka ma hlavne SPANIELSKO,len je problem v tom, ci by ma tam zobrali aj ked neviem spanielsky jazyk..myslite si ze staci vediet len po anglicky alebo ta spanielcina je tam nutna?strasne by som tam chcela ist, ale bojim sa ze nebudem moct. chcela by som tam robit normalnu robotu ako nieco v oblasti obchodu, predavacku alebo popripade este casnicku..nic extra..prosim napiste ake mate s tym skusenosti ak ste tam niekto alebo co si myslite. lebo kazdy hovori nieco ine.dakujem vam pekne :)

(ne)talianka

nepotesim......asi nie, treba vediet aj tal...aspon pre nejaku lepsiu pracu, iste neches ist robit do kuchyne, sice aj tem treba znamosti..inak ako vyzeras??

peta11

ja teraz som v poslednom rocniku na hotelke a chcela by som ist asi do talianska. len ten jazyk..tam ma asi nebudu chciet s anglinou.

(ne)taianka

a hej, jasne, ze vonku sa naucis jazyk ovela rychlejsie ako v skole, o tom niet pochyb...ja som so sebou spokojna, ale stale to nieje na 100per...a ty?? kam by si chcela ist

(ne)taianka

nie , studovala som v Komarne na obchodnej akademii..:)) a jazyky som vedela ako tak....lepsie nemecky, ale tu aj tak nemcinu nepotrebujem

peta11

a kde si teda studovala ked nie v prahe ? a jazyky si vedela dobre? inak ked si v zahranici, tak sa jazyk naucis lepsie a ovela rychlejsie ako v skole. tak urcite v taliancine musis byt dobra.

(ne)talianka

ja som si vlastne vymyslela len to, ze som studovala v prahe(stredna ekon)...a ze ovladam perfektne angl a nem...ale neoplati sa vymyslat si povolania, mozu si totiz vypytat cislo na sefa

(ne)talianka

no tie agentury, to ides tam, povies, ake mas vzdelanie, co ovladas, ake reci, co by si chcela robit, ale ja som si zatial pracu nasla sama, na zaklade tych zivotopisov..