Psycholog/psychiater v PB/ZA

Príspevok v téme: Psycholog/psychiater v PB/ZA
skipper

Ahojte!
Chcel by som sa opytat ci plati slobodna volba lekara aj pri psychologoch. Myslim si ze uz fakt potrebujem pomoc pretoze uz som na tom fakt zle. Chcem ist vsak do ineho mesta a preto to potrebujem vediet. Poradi niekto?
Je psycholog a psychiater to iste? V niektorych temach pisu jedno inde druhe. Tak ako to je?

PS: Nevie mi niekto odporucit nejaku psychologicku v PB alebo v ZA?

identity

no myslim, ze o tom vediet nemusi. ale mozno by bolo dobre keby tam sla aj ona a tiez sa s tym psychologom porozpravala a pokusila sa aj ona nieco napravit. ale ak nebudes chciet tak, by to malo ist aj bez nej. a kolko mas rokov?

identity

za psychologa by si nemala nic platit. pokial nie je sukromny. u nich sa plati. ale inak nic. ja ked som chcel ist psychologovi, tak som sa len objednal. nic viac. mne stacilo zavolat alebo zajst tam osobne a objednal som sa. nepotrebujes ani odporucenie od obvodneho lekara ci ako sa to vola. drzim ti palce. :))

sissi17

moja mama je zvlastna..neverim jej...nemam k nej vztah...zijem snou,lebo musim..zdoverit sa nemam komu,mala som najlepsiu kamosku,ale aj snou uz niesom za dobre tak ako kedysii..aj to ma trapi...nevladzem..:(

identity

to je bulimia. to robis vtedy, ked ta chyti depresia, ked sa citis zle, psychicky? s tymto by si urcite mala zajst k psychologovi. to nie je sranda. vies, ze mas problem, a myslim, ze ho chces aj vyriesit. tak necakaj a chod k tomu psychologovi cim skor. skus sa s otcom porozpravat. ved nemusis mu povedat vsetko. len sa mu zdover, ze ta nieco trapi, uvidis ako bude reagovat. mozno ta pochopi, bude ta chciet vypocut a tebe bude lepsie. a s mamou sa vobec neda? je uplne tvrdohlava a trva na svojom? mas sa komu zdoverit?

sissi17

ale rozpravat sa snim nedokazem...toto asi nie..:(
neviem to presne identifikovat ale,snazim sa nejest cez den,zvycajne vydrzim,len do vecera,a ked to praskne,prejem sa tak idem zvracat...
:(

identity

tak sa s nim porozpravaj aj o tom co ta trapi, ked si tak dobre rozumiete. a skus ist aj k tomu psychologovi. fakt ti to pomoze. aj s jedlom aky mas aky problem? anorexia? bulimia?

sissi17

otca mam v zahranici..takze zijem len s matkou..:((
ale uz sa nanho strasne tesim,ked pride domov,ten cas sa krati,a ja len koli tomu.. koli tomu este stale zijem..

identity

toto nie je banalita. toto je naopak vazna vec. mala by si ist k psychologovi. a neboj sa. urcite sa ti ulavi. nemas to jednoduche ak mas taku mamu, skus sa naucit tie jej reci ignorovat. a s otcom ako vychadzas. on ta podporuje?