Resekcia zubov

Príspevok v téme: Resekcia zubov
alexia

Ahojte, robili už niekomu resekciu? Mňa minulý rok hrozne bolel predný zub a zubárovi sa to moc nepáčilo, pchal mi tak nejaké vložky a že keď to nepomôže, tak resekcia. Ale prešlo mi to. Normálne sa čudoval, že sme sa tomu tak-tak vyhli. Nooo lenže teraz ma rozbolel ten blbý zub znova a mám ťažké obavy, že sa nevyhnem tej resekcii. Je to hrozné? Dá sa to prežiť bez ujmy?

hacker

caute som sice hacker nebojte nic nezrobim len mi pls poradte co mam robit ak mam 7 rokov hnis pri zube a az teraz zacal poriadne boliet ale prosim rychlu odpoveeeeeeeeeeeeeeeeed

alexia1

no tak toto je celkom nepríjemnosť... a odumretý zub môže narobiť šarapatu? tak to je mi úúúplná novinka

erikulaa

konecne som sa dozvedela ako ta resekcia vyzera, v auguste som si vibila predne zuby respektive polku z kazdeho, odumreli, zubarka vybrali nervy, a ked mi tie diery uzavre stale mi to napuchne, takze ma caka resekcia a dost sa toho bojim, nestaci ze uz tri mesiace nemozem na prednych kusat a normalne si vychutnat jedlo a ete aj toto :(

ada25

Pre Alexiu. No mňa tiež bolel zub a potom mi opuchlo celé líce. Tak sa prejavuje mŕtvy zub. Zubárka mi vybrala nerv čiže vyvŕtala a takou ihlou ho vybrala a vyčistila ten zub od hnisu. Keď je zub mŕtvy tak to necítiš ako ti ho vyberá. Nechala ho 2 týždne otvorený potom tam dala takú liečivú vložku a potom zablombovala. Lenže mňa to po čase znova začalo bolieť a vlieklo sa to asi pol roka a ten zub nakazil aj ďalšie dva tak ma poslala na resekciu. Inak taký mŕtvy zub je dosť nebezpečný. Tie baktérie sa ti môžu dostať do celého tela a niečo sa ti môže zapáliť.
No a ešte na doplnenie: to ti vlastne preseknú alebo skôr prevŕtajú kosť aby sa dostali k tomu koreňu. Potom ti to samozrejme zašijú a budeš musieť jesť kašovitú stravu pár dní. Niekoľko mesiacou budeš zuby šetriť lebo tam je vlastne akoby diera v kosti ono sa to potom zregeneruje. Mne robili až 3 zuby naraz takže resekcia jedného by mala byť úplne v pohode. Nechcem strašiť, ale krvi pritom bolo riadne to odsávajú odsávačkou.

alexia

jááj, tak konečne niečo viem. Ada ďakujem. Ja som myslela, že to je niečo horšie. A prečo ti to robili? Ja som dnes u toho zubára nebola, lebo som letela na očné, tak ešte nič neviem. Ale zub bolíííí

ada25

Tak vážení! Resekcia je skrátenie koreňového hrotu. Dajú vám injekciu na umŕtvenie, potom narežú ďasno nad postihnutým zubom a takou nejakou vŕtačkou sa ten koreň skráti. Ja som nič necítila len ta injekcia je hnusná. Na hlavu vám dajú takú plachtu len s otvorom na ústa takže nič nevidíte iba počujete tie ich rečičky.

kosa

alexia,
skus najst nejakeho ineho zubara.
ak mas bolesti, tak musi zisti preco ich mas.
moj otec nedavno mal podobny problem.
mal bolesti tiez a na RTG snimke zubarka nevidela to co robilo ten problem.
Kedze ale otec trval na tom ze to je bolave, tak jej dal suhlas nech do zuba urobi dieru. a vysledok?...
zo zuba vytiekol HNIS!!!!!
to znamena ze je dosta pravdepodobne ze ten tvoj zub ktory ta boli HNISA Z VNUTRA!!!
preto hladaj nejakeho ineho zubara, skus vsetko.
inac nasi zubari su o nicom.
podobne ako ciganski.

clovek sa moze cudovat ze ked za totality ti isty zubari neboli az tak ochotni tak teraz za neototality mozu robit zuby lepsie lebo robia za peniaze?...