RNG-prosim, mozno TY...

Príspevok v téme: RNG-prosim, mozno TY...
sala

...mozno ty by si mi mohol vediet vysvetlit,lebo uz som sa tu pytala,ale zatial nemam odpoved a Ty si myslim sa vyznas vo vela veciach-aj co sa zdravia a chorob tyka a mas prehlad si scitany, tak ak by si mi vedel odpovedat,velmi mi tym pomozes. ja som bola na kolonoskopii asi pred rokom a bolo vsetko uplne v poriadku,ani zapal a tak.A teraz ma trapia tiez crevne problemy ale ineho charakteru uz nejaky ten mesiac ma to trapi aj psychicky, mozno uz zapracovala aj psychika-neviem, a preto sa chcem opytat teba, ci mi nevies povedat ci moze rakovina creva vzniknut aj za rok? ci sa tym mam trapit, ked som pred rokom bola na tej kolonoskopii celeho hrubeho creva vratane recta? nemala som zapal ani polyp,ale docitala som sa totiz, ze rakovina sa nevyvija len z polypu(vo vacsine pripadov ano ale nie vzdy)a to ma zaskocilo, lebo nic viac k tomu som nenasla. Tak ta prosim ak vies odpovedat ze ako vznika rakovina v creve mimo polypu ,teda priamo zo sliznice na ktorej nie je polyp a za ako dlhe obdobie?lebo ja teraz neviem ci sa am bat ked pisali ze niekedy vznika aj bez polypu.nevies co je toho pricinou,alebo ako to mysleli? mam ist znovu na kolonoskopiu , aj ked pred rokom bol vysledok v poriadku?lebo sa tym budem trapit.vies,kamaratke v mojom veku to teraz tiez diagnostikovali :( takze o to horsie, Dakujem ti ak si najdes chvilku casu na vysvetlenie a odpoved co si o tom mylis a prajem dobru noc, aspon ja idem spat, lebo tu uz je noc u nas

sala

helou
ahoj a co na to prosim ta beries? teda myslim, co ti dali lekari,alebo nic? a beries teraz nieco ine?prirodne?

RNG

Betain HCl pomaha pre zaludocne travenie, zmesy inych enzymov pre crevne. Ak sa ti naduvanie zacina uz v zaludku, tak potrebujes extra kyseliny, tj BetainHCl, alebo Pepsin HCl.
Obrat sa na doplnkove obchody, hoci aj moje.Ja sa to vynasnazim mat, lebo vela ludi ma problemy, hlavne po padesiatke s hypochlorhydriou a naslednou palou(kvasenie v zaludku).

helou

Ahoj RNG, mam podobne problemy, ako opisala slecna/pani predo mnou. Uz som z toho totalne zufala, dobre mi netravi, striedaju sa mi hnacky so zapchami, co sa trochu vylepsilo uzivanim Chlorely, dalej ma trapi naduvanie a plus mam pocit, ze uz ani neznesiem ziadne jedlo..bolo sa na kolonoskopia, robili mi rozne testy na parazity atd.. no proste podla lekara som vporiadku, leb som taky TYP..chcem sa ta spytat, ci este mas betain HCL. A ci si myslis, ze mi to moze pomoct na moje tazkosti. Dakujem ti pekne!!

RNG

Betain HCl je kysly vytazok z repy, pomaha zaludocnej casti travenia.Zabranuje kvaseniu v zaludku(vetru a pala, ked sa to natlaci do pazeraku)
Nam tam aj novsiu silnu enzymaticku zmes, je v schvalovani, mozna konatelka ma nejake extra.
Inac aj enzymy z papaje pomahaju travit bielkoviny , tiez bromelain alebo stava zo surovej cvikle.
Konkretne produkty nemozem radit, len druh, to by sa chapalo ako reklama. Ked chces vediet konktetne, musis mi dat tvoj e mail.

sala

tvoje doplnky vyzivy na boku, dakujem RNG, uz som si precitala:), navstivim, nastastie, mam tu moznost
a betain je ta kyselina a ci enzym?
ake konkretne enzymy odporucas u teba co dostat co si mam pytat

RNG

Ked chces vediet, kde dostat jednotlive veci, napis mi svoju e-mail adresu, aby sa to nechapalo ako reklama.
Miesto na platene reklamy Google je po strane a na spodku fora, tam najdes aj moje.

RNG

Ked mavas casto hnacky a naduvanie, tak mas problemy s travenim.
Na travenie treba kyseliny a enzymi. Ked ich mas malo, netravi ti poriadne a si postupne podvyzivena.
Tiez ked sa dobre nenatravene zvysky jedla dostanu do criev, premnozia sa rozne neziaduce bakterie, ktorych toxiny mozu poskodit creva a telo sa ich snazi vyhodit=hnacky.
Takze Betain HCl, enzymi, psylium(aspon 2-3 dni po jednej lyzici) neskor lanove semeno pravidelne a dobra probioticka zmes su pre teba prirodzene riesenie.
Inac riskujes poskodenie criev, co moze viest ku permanentnemu poskodeniu, napr Crohnovej chorobe a samozrejme zvysuje riziko dostania rakovin.A to roznych, lebo nespravne fungujuce creva oslabuju cele telo.

sala

jaj, a nenaduvaju ma len kapustoviny akle hocico mi nerobi dobre, aj tie hnacky a tak, to mi aj tak pomoze ten betain? to je hydrochlorid to HCL ?

sala

RNG a hnacky z toho mat nebudem ? ten lan psylio a tak?lebo mavam i bez toho. a co je citrucell, to mas tiez v obchode?
tie testy sa ako volaju? co si treba pytat? ja som sa raz pytala, nedostat u nas nic len okultne krvacanie aj to len u lekarov a az od 50 rokov !!!!! a tie su mne nanic-hemoroidy mi obcas krvacaju tak test by bol i tak pozitivny myslim a neviem ci je to postacujuce vysetrenie

RNG

Neviem ti povedak, ktora lekaren to ma na Slovensku. Raz uz podobna tema bezala a tam niekto spomenul ze tie testy na Slovensku su dostat.
Tresci olej v kapsuliach mozes dostat z rozlicnych zdrojov, aj z mojich doplnkovych obchodov.
Ked mas problemy z kapustovin, znamena, ze nemas dost spravnych enzymov, skus dobru enzymaticku zmes, pripadne aj Betain HCl, ked ho nenajdes inde, spoj sa s mojou konatelkou, ta ti to zozenie.
Vlakninam sa nemozes vyhybat ak si chces udrziavat v poriadku creva.
Psylium by nemalo naduvat velmi,nenaduva citrucell a pektin, Skus tie alebo 2 lyzice jemne mleteho lanoveho semena.