Pri jedle pocit na zvracanie

Príspevok v téme: Pri jedle pocit na zvracanie
evicka55

Mam kamaratku (pisem za nu, nema pristup na internet)ktora ma problemy pri jedle. ci pri ranajkach, obede alebo veceri ma niekedy pocit na zvracanie, dviha sa jej zaludok. najprv si myslela, ze je to tym, ze jedla v rychlosti, ale stava sa jej to, aj ked ma jedlo dost casu. urcite sa nejedna o anorexiu alebo tak, pretoze chut do jedla ma, chuti jej, chudnut nechce, nema preco. niekedy sa jej to stava aj kazdy den, niekedy tyzden nic. neviete mi prosim niekto poradit, cim to moze byt? a ako pomoct? DAKUJEM

Lucia987654321

Niekedy sa mi stáva že idem jesť ale zrazu sa mi jedlo uplne hnusi a napinama ze nedokazem nic zjest.Prosim pomozte mi.

heidi44

Gastroskopia!!! Nevyhnutne, jednoznačne! Nechcem strašiť, nemusí ísť o nič vážne, ale je lepšie vyšetriť, aby sa zistilo, či je všetko v poriadky v tráviacom systême :) a keď ano, potom moze skusit vyhladat psychologa/psychiatra, ci to nie je nieco z psychickej stranky

tasty

pocit na zvracanie po jedle je častý jav pri premnožení helicobactera, ale najlepšie navštíviť gastroenteorológa pre presnú diagnostiku a nečakať kým z toho vznikne chronický ťažko liečiteľný stav

Jana44

Uz asi rok mam problemy s travenim, po jedle mam pocit na vracanie a ked sa mi konecne odgrgne je to lepsie a vzapeti opat. Odgrgava sa mi nadmerne vela a stava sa mi ze aj tri hodiny po jedle mi opat pride na vracanie a opat ked sa mi odgrgne (pricom sa mi predtym pocas tych 3 hodin odgrglo uz najmenej 40krat) opat je mi lepsie. Uz neviem co mam robit, zvazujem aj moznost prestat jest, ale ked ja mam jedlo rada :) Stravu mam dobru, viac menej aj dost zdravu. Viete mi niekto poradit? Stalo sa niekomu nieco podobne?

Bubly

asi cez dva roky mi anglicky lekari nevedeli prist na to preco mam bolesti a zachvaty - zistilo sa nakoniec ze to bol zlcnik resp zlcnikove kamene. Pred takmer troma mesiacmi som mala operaciu a po nej som zacala konecne normalne jest nakolko predtym to kvoli zlcnikovym kamenom nebolo mozne. Od operacie mam ale az neskutocne "prehanky" na toaletu a po kazdom jedle mi je na zvracanie co aj sa stava. Hladala som odpovede na interente pretoze nechce sa mi velmi opat tahat ku anglickym doktorom... ale bohuzial som nic nenasla ... vie mi niekto poradit ? vopred vdaka ;)

AdamKrt

Mne sa pocit na zvracanie z jedla dostavoval z velmi silneho stresu. Jednoducho vacsinu jedal som mal problem jest. Tak som to vtedy zacal riesit niecim lahsim, pretoze toto sa mi dostavovalo zvacsa okolo ranajok. Zacal som si miesto normalneho jedla davat na rano iba ovocie. Islo to lepsie do zaludka.

Kto nemoze jest, nemal by vynechavat. Moze si urobit mix a vypit to.