obriezka

Príspevok v téme: obriezka
obriezkac

Je obriezka naozaj nutna? Ja ju nemam a penis sa mi da vytiahnut dole tak ze je vidiet kusok zaluda. Potreboval by som este poradit ako si mam zalud umyvat, lebo zatial to robim tak ze ho namocim do vody a vytiahnem a cely penis si z mydlom umyjem, mam este daco ine robit? Nemam ziadne vazne problemy len biele pupaciky ktore nesvrbia nerastu nemnozia sa nic... diki

kamilka

normalny, je mi luto co sa ti stalo, ale mne sa stali horsie veci. napriklad biopsia krcka maternice bez mojho suhlasu a bez akehokolvek utlmovaku. alebo mylne a zbytocne indikovana laparoskopia vajecnikov, na ktoru som nastastie odmietla ist. a s HPV mam svoje skusenosti, preto sa mi ten napad s obriezkou zda dobry

normalny

kamilka, pre teba to rozdiel ani nemoze byt, lebo ty si v poriadku... za co bud vdacna.

Pozri, nezazila si situaciu, pri ktorej by niekto zasiahol do tvojho tela bez tvojho vedomia a neurobili ti mylny zakrok...
Si predstav, ako by si sa citila, ak by ti lekari odrezali jeden prsnik, a nechali by ti tam velku jazvu...a v podstate zbytocne.

AJa sa nechcem ani hadat, ani nikoho presviedcat o nejakej pravde...
Kazdy clovek ma zo svojho pohladu pravdu - da sa to tak povedat...

Ak je chlap prasa, tak je prasa...

Ja mam svoje skusenosti, a ty by si sa tiez na to pozerala inak, keby si mala moje skusenosti...

Len chcem diskusiu, nie hadky..

porozmyslaj, a precitaj si rozne veci o tom.... je to aj tak cele kravina...

ALE - je velky rozdiel, ked sa niekto pre nieco rozhodne, a ked niekto nema sancu sa rozhodnut, resp. ani nevie, ake nasledky to moze mat.

nepotrebujem aby mna niekto lutoval, ale predkozka ma urcitu funkciu... Ja som o nu prisiel v detskej nemocnici, lebo som mal zuzenu mocovu ruru, ale oni si mysleli, ze mi musia dat prec predkozku...nemuseli, pretoze aj tak zistili po prvom zakroku, ze nemozem cikat...
po 20 tich rokoch problematickeho mocenia som si dal rozsirit mocovu trubicu, akonecne cikam normalne, ale moj penis mi uz do povodneho stavu nikto nevrati...

Myslis, ze keby si mala stale odhaleny klitoris, ze by si s tym bola spokojna?

a vobec, vies aky je rozdiel medzi africkou a europskou zenskou obriezkou?

Predovsetkym si myslim, ke keby ta tvoj priatel zacal tlacit do niecoho, co by si ty nechcela, a stale by na teba naliehal, tiez by ti to nebolo prijemne, tak sa skus zamysliet...

kamilka

Verona, v meste sa nerozprava o jeho nehygiene, ale o tom, ze ma velku predkozku, nejaka jeho byvala to rozchyrila. on hygienu dodrziava, pouziva dokonca specialny umyvaci gel pre panov, ale hned po umyti to aj tak citit mocom a potom.
pre normalneho: chcela by som mat tvoje problemy, lutovat nejaky centimetrik koze maleho chlapceka. ako by si potom lutoval zeny, ktore umieraju v bolestiach na rakovinu krcka maternice?
okrem toho, mala som aj obrezaneho frajera a nejaky velky rozdiel tam nebol, v sexe nejde o pritomnost predkozky alebo nie

Veroni

Nehanbíš sa za svojho priateľa keď o jeho penisea nedostatočnej hygiene celé mesto rozpráva?No asi obdvaja ste trošku nenormálny!

normalny

No. Ja len tolko.
za ten kusok odrezanej babatkovskej kozicky lekar dostane cca 150 dolarov..
Navyse ten ukon sa u tych malych deti robi bez anestezie - akejkolvek - teda zaziva.
Tvrdia, ze je to bezbolestne...
www.medscape.com
toto asi bezbolestne nebolo...

www.cirp.org

zalud je potom uplne vysuseny, a je necitlivy...treba lubrikovat...
upload.wikimedia.org

No a potom, co som pocital kopec clankov,
nechce sa mi to teraz vyhladavat, to mozete aj same v googli, boli tam aj nazory zien, americaniek, ktore mali moznost "vyskusat" obrezaneho americana, ktory bol v porovnani s neobrezanym americanom ako sijaci stroj, nakolko s prirodzenym citlivym, neobrezanym a umytym penisom boli chlapi ovela jemnejsi a citlivejsi a nesili rychlostou 200 km/h, ale venovali sa kvalite milovania sa...

Predkozka ma ochrannu funkciu...
najdi si clanky predkozke, ak sa ti chce hladat...
jednemu vyhlaseniu nejakych americkych trapkov nemam dovod verit....vedie sa o tom nespocetne mnozstvo diskusii...
Keby som nemusel, nikdy by som si nenechal urobit tento zakrok - NEZMYSELNY ZAKROK - navyse u mna uplne nelogicky... po 20 tich rokoch ziadna citlivost a ani radost zo sexu...
nebudem to viac rozoberat, lebo mi je z toho na grcku...

panča

normalny
prosim ta neporovnavaj muzsku a zensku obriezku. Su to 2 uplne odlisne veci. A ak ides patrat po historii muzskej obriezky, netreba ist daleko..staci si len uvedomit, v akych klimatickych podmienkach vznikla a ake tam boli moznosti hygieny..Asi tak. a zenska obriezka je umyselne mrzacenie zenskych tiel

kosa

kamilka,
ako by ti tvoj rabin urcite povedal,
da sa to urobit aj vo vyssom veku.
Vyzaduje si to 7 dnovu praceneschopnost. Zakrok sa robi ambulantne.
Trosku bolesti predsa ako chlap znese ne?
Inac zena pri porode musi viac bolesti zniest.

mimi.a

kamilka.. ak sa tvojmu priatelovi pod predkozkou vselico hromadi, tak nech si castejsie umyva penis a bude po hromadeni... A to je aj dovod zrejme, preco maju zeny partnerov po obriezke menej problemov... teda, ak je to fakt pravda.. pretoze ak to muz odflakne, potom sa mu tam nazbiera vselico a to sa pri sexe dostane do teba. Cize.. hygiena, hygiena, hygiena. Ja som svojho syna naucila aby sa kazdy den poriadne poumyval.. aj pod kozickou:)) A ked to zvladne dieta, zvladne to urcite aj dospely chlap. A este ma zaujalo.. o predkozke tvojho partnera sa bavi cele mesto??? A to sa odkial dozvedeli?? Od teba?? Ale pokial tvoj partner so zakrokom nesuhlasi a ty budes na neho naliehat, lahko sa ti moze stat, ze si najde taku, ktorej jeho predkozka nebude prekazat... a budes mat po probleme.