Vitaminy na vlasy

fufufuu

ja užívam das gesunde plus haar vital komplex ( neviem presny nazov) z dm drogerie, na mnohych forach som citala, ze to pomaha a podobne.. ja tiez nemam nejaky extremny problem s vlasmi, ale mozem potvrdit, ze som akurat dobrala prvy blister ( asi 20) a naozaj vidim, ake mam krasne, jemne, hladke, hodvabne vlasy, nemusim si ich uz tak casto umyvat (strasne rychlo boli mastne, nevydrzali ani jeden den) a teraz si ich mozem umyvat kludne aj kazdy druhy, treti, ak si vlasy vyfukam kulmou, tak mi to aj dlhsie vydrzi.. cize osobna skusenost, vrele odporucam..len neviem, aky to bude mat ucinok, az skoncim balenie a dalsie nezacnem uzivat.. a na plet ci nechty som nezbadala ziaden ucinok

mia

a ešte...neviete či tie hormonálne tabletky lindynette 20 sú dobré i na pleť? proti vyrážkam? ako nemám ich až tak moc...len sem tam...a pleť mám dosť mastnú...abo by som mala tabletky vymeniť???

mia

mám problém s vypadávaním vlasov. tiež ich mám moc jemné a riedke.neviete my poradiť niečo na ich posilnenie a aby nevypadávali? vyskúšala som kadečo, ale nejak som zmenu alebo aspoň takú výraznú nezaregistrovala.tiež som počula, že pri užívaní hormonálnej antikoncepcie sa vypadávanie vlasov môže obmedziť.ja som nedávno začala brať tabletky Lindynette 20.čo vy na to? máte s tým skúsenosti? a aké?

RNG

Flower, pozor s tym 100 mg zeleza a zinku. To je absurdne vela. Naviac zelezo a zinok sa nesmu brat dokopy, inac sa zinok neabsorbuje.
Zelezo nie je zvlast potrebne na vlasy(len ked ich chces mat hrdzave, hahaha), ale vitaminu C by som dal podstatne viac na tvorbu kolagenu, co vplyva na pokozku na hlave.
Inac su zmesy specificky na vlasy, najdes ich v mnohych obchodoch, aj v mojich.

flower

a este spomeniem, ze pre vlasy su najlepsie vitaminy skupiny B, najma vitamín B6, pantenol, zinok, kyselina listova.

flower

vitaminy B2 a B6 z celozrnnych produktov pomahaju spajat male stavebne jednotky bielkovin do celych systemov. zinok a vitamin C dodavaju dolezite enzymy pre produkciu keratinu. citala som ake idealne menu pre vlasy zostavila jedna univerzita:): denne 75 mg vitaminu C, 100 mg zeleza a zinku, 300 mikrogramov kyseliny folovej (listovej) a 225 mg oxidu kremiciteho. a zvonka zasa pomahaju: rozmarin, breza a praslicka rolna ukludnuju podrazdenú pokozku, zinocnata sol a kofein sa staraju o premastenie, ovsene a pseničné proteiny posilnujú jemne vlasy.