oplodenie

Príspevok v téme: oplodenie
annabel

Ahojte:) mam jednu otazocku! neni to nic osobne,len som sa nad tym tak zamyslela: moze zena,ktora v puberte nedostala menzes,otehotniet????...ze ak nema vobec menzes??..napr. umelym oplodnenim alebo tak??...ci ked dievca nedostane prvu menstruaciu,uz nema zadnu sancu???? dost ma to zaujima!!! dik:)))

miso

Tak ,aby bolo navzdy jasne. Zena moze otehotniet aj ked nemala nikdy menstruaciu. Ja osobne poznam mnohodetne zeny ktore menzes nemali a su dnes matkami.

fdghytu

BEZ menzesu zena otehotniet nemoze sa zobudte vy ktori si myslite ze ano.....padnute na hlavu....si precitajte co je menzes vy ktori tvrdite ze ano...hruza.niektore otazky az dych vyrazaju ako vazne

hu

myslim, ze kym zena nema menzes, alebo ked ho prestane mavat, je akoby neplodnou. menzes/menstruacny cyklus je cyklom dozrievania vajicok ulozenych vo vajecnikoch, ich vyplavovani cez vajickovody, a potom prichadza bud ich zanik, alebo ich oplodnenie.ja by som povedala, ze ked zena/dievca nema menstruacny cyklus, tak nedochadza k dozrievaniu vajicok, a kym vajicko nedozreje, nie je schopne splynutia so spermiou. A to ani umelym oplodnenim. jedine, ze by do tela toho dievcata bolo vlozene uz splynute vajicko so spermiou, to neviem, ci sa u nas robi a aj to mi pride trochu nelogicke z hormonalneho hladiska, pretoze hladina hormonov, ked nemame cyklus a ked mame je ina, a tak by ten zarodok ani nemusel prezit... myslim, ze to nejde... a to ty este nemas menstruaciu, ci ta to len tak napadlo? Lebo ak uz mas po puberte a menstruacia sa nedostavila, tak utekaj k doktorovi, nech to skontroluje, ci neni nejaky problem...!
A do sexu pred prvou menstruaciou by som sa teda moc nehrnula... pocas celej puberty sa telo zeny vyvija a az do dospelosti je urcite riziko poskodenia (vagina sa tiez vyvija a nemusi este byt dostatocne pevna a pruzna pre pohlavny styk), a nie to este, ked menstruacia neni, ved to je chore!

tutan

podla mna je to mozne!! no a co ze nedostala menzes? no sak nebude moct otehotient pri sexe,ale pohl. organy by jej mali v pohode fungovat nie?

benj

Podla mna nemoze.....ved ked nema menzes tak pravdepodobne jej nefunguju zenske organy a teda ako vynosi to dieta???ako neviem sa spravne vyjadrit ale podla mna to je nemozne.....

lucass

mna by zas zaujimalo, ci sa nejako lisi pohlavny styk s dievcatom, co ma pravidelne kramy a dievcatom, co este kramy nikdy nemalo????

barinka

no podla mna moze zena otehtniet. samozrejme, ze nie pohlavnym stykom ,ale tym umelym oplodnenim asi hej!! preco nie?? ale....dost neprijemna situacia!!! nechcela by som!!! :(