endometrióza- užívanie Anargilu 200 mg

Príspevok v téme: endometrióza- užívanie Anargilu 200 mg
inka3

Ahoj. Po laparoskopii mi prišli nato, že mám endometriozu. Tomuto zákroru predcházali dlhodobé bolesti v podbrušky, ktoré sa stále častejšie opakovali a sprevádzal ich aj žltkastý výtok.Mala som aj zrasty,ktoré mi odstránili, ale bolesti neprešli. Keďže chceme s manželom druhé dieťatko, tak som musela začal užívať Anargil 200 mg. Ale ten mi začal spôsobovať akné, opuchnuté členky,nervozitu a ďalšie z nežiaducich účinkov. Chcela by som len vedieť, či niekto nemá s týmito liekmi skúsenosti a aké sú. Ja mám totiž pocit, že ich budem musieť vymeniť.Ďakujem

majusa22

No ja už deti chvala Bohu mám. Uvidím ako to bude ďalej. Ozvem sa ti a prajem ti čo najskôr pekné zdravé bábatko. ďakujem za odpovede.

inka3

mne robil aj vyšetrenie na Ureu a mikoplazmu, ale na tie stery som musela ísť do nemocnice, pretože sa to nerobí vraj v ambulancii.Aj ja som mala všetky výsledky dobré.Zistiť sa to dá len laparoskopiou.Zo začiatku ma to nebolievalo stále. Ale po určitom čase sa to začalo objavovať častejšie. A čo ma prekvapilo, bolesti som už nemala len pred a po menštruácii, ale aj medzi ďalším cyklom. No a čo je zasa čudné, po tej laparoskopii som začala mať tie bolesti niekedy aj 3-4 dni vkuse, potom 2-3 dni pokoj a zasa sa to opakovalo.My s manželom sme chceli druhé bábätko, ale nepodarilo sa to, tak mi nasadil hormonálnu liečbu, ale tá mi robí problémi.

majusa22

Robila mi sono, stery /jeden kultiváciu a druhý chlamídie/. Všetko som mala ok.
Ako sa to dá zistiť? Bolievalo ťa to stále? Aká to bola bolesť. Ď

inka3

a robil ti tvoj lekár aj nejaké vyšetrenia? Zobral ti krv alebo stery aby zistil a vylúčil, že to nie je niečo iné, ako nejaký zápal?

inka3

Ahoj.No ja som mala a vlastne aj mám tento problém už viac rokov, lenže môj predchádzajúci lekár, somnou toho veľa nerobil. Vždy mi dal nejaké antibiotiká, na chvíľu bol pokoj a potom to začalo zasa. Až keď som vymenila lekára v novembri minulý rok, tak ten mi začal robil rôzne vyšetrenia vylúčil všetko možné aj nemožné a povedal, že mi ostáva už len tá laparoskopia. Ale on čakal len to, že budem mať zarasty, ktoré som aj mala, ale prišiel aj nato, že mám endometriozu. A asi ťa nepoteším, ale môže ju mať aj ty.

majusa22

Na tvoj problém ti poradiť neviem, ale chcem sa spýtať ako dlho a kde si mala bolesti. Lebo aj ja mám problémy. Bolí ma v podbrušku po obidvoch stranách. U lekárky som bola, bola som preliečená antibiotikami a začalo ma to znova bolieť. Môže to byť tiež endometrioza?
Ďakujem