Prebijanie dutin

kosa

vitaj vsevedka,

neboj sa nepobijeme sa.
v prvom rade aj ty aj ja dodrzujeme SLOBODU SLOVA teda pravo vyjadrit si svoj nazor a POVINNOST tento nazor aj obhajit, a hlavne DOKAZAT.
ja osobne mam skusenosti ( a zle) s pristupom lekarov k tomuto problemu ( zapaly ND a PND), zalozeny na NEVEDOMOSTI ( kamaratov otec-lekar, dovolil aby jeho synovi Tetracyklin doslova znicil zuby).u mna to boli opakovane navstevy o skolskeho lekara, recepty na ATB ( naprv PNC a potom Oxytetracyklin-prazsky, obcas aj sovietsky Tetracyklin), no a nekonciace sa problemy zo zdravim. situacia sa komplikovala, a ORT odbornik navrhol operaciu; pocas navstevy v nemecku mi navrhli punkciu s naslednym RTG vysetrenim pomocou kontrasnej latky. uz skoro dvadsat rokov nemam problemy s PND a ND.
Ano, myslim si ze ludom treba povedat, ktori maju s tym problem, ako sa toho zbavit potiazne to omedzit, nakolko asi aj ty vies co to obnasa.
lampu sme mali doma uz v 1968 roku ale ta mi moc nepomahala.
ano, tunak ludia mozu dostat tzv rychlovky na riesenie problemov, potiazne navody kde hladat viac serioznych informacii.
ako hovorim, urcite sa nepobijeme.

teraz idem spat nakolko som uz dobrych 36 hodin na chode.

vsevedka

Ahojky Kosa, si si nevšimla, že milá Zuzicka 22, má punkciu dutín cca rok aj 3 mesiace za sebou!(dúfam, že bez problémov), ale veď to sa stane aj mne že prehliadnem, v poho...Môj príspevok som adresovala najskôr rain51 a neskôr pre Eleonoru232, kopírovať od niekoho niečo nemám čas, ale ak používaš ty alebo tvoj kosa tím niečo čo som uviedla aj ja, budem len rada, že sme zajedno viacerí. Trebárs RNG používa a doporučuje GSE,resp. Citrovital, ja som užívala sama Citrovital ešte v dobe, keď ho robil iný výrobca ako Citrograp, a som rada, že pomáha i iným, lebo už som si myslela, či fakt nepôsobí ako placebo(ale ja mám fakt len dobré skúsenosti) a tak ho teraz odporúčam i ja, keď môže viacerým pomôcť.Ja som presvedčená, že solux môže pomôcť, treba len vyskúšať, keby bývala Eleonóra niekde poblíž, kľudne by som požičala ten svoj, za pokus by to stálo.
Kosa,dúfam sa nepobijeme, iste môžeme mať rozličné názory ale jedno asi budeme mať spoločné a to,že tu chceme aspon trochu pomáhať ľuďom, takže ahojky pri ďalšej spolupráci!

kosa

mila zuzicka22,

vsevedka sa dobre snazi,potvrdzujem to co napisala ( a niektore veci odkopirovala od nas).
priproblemoch z PND zasadne NEPOUZIVAJ solux-ovu lampu.

Je totizto NE-EFEKTIVNA.

vsevedka

Ak máš solux doma, postupuj presne podľa návodu. Mozog si celkom určite neuvaríš, je to síce na princípe tepla, ale viem, že solux sa používa aj pri liečbe malých detí. Zásada je, že sa do infračervenej lampy/solux/ nedívaš, čiže budeš mať zatvorené oči. Vzdialenosť od tváre sa volí individuálne práve tak, aby si mala príjemný pocit tepla /cca 30-60cm/. Nahrievať sa môžeš 3x denne. Po nahriatí ostať aspon 1hod.v teple. Pred soluxom si môžeš uvoľniť sprayom z morskej vody nos. Pred použitím sa radšej poraď s lekárom, určite nepoužívaj pri teplote.

eleonora232

este mi prosim Ta povedz ako dlho sa mozem so soluxom nahrievat. ja sa bojim dlho aby lebo neviem na akej baze to funguje a nechcem aby sa mi napr. uvaril mozog...

vsevedka

Tak za prvé od pozdnejšej jesene do jari nosím čiapku, baretku alebo šiltovku, pretože ja som mala postihnutú aj čelovú dutinu, nielen prínosovú.Keďže alergici ako ja sú častejie postihnutý zápalmi PND, na prevenciu myslím už v lete a dovolenku vždy strávim pri mori, čo aspon trochu zmierni alergiu. V predpovedaných epidémiach chrípky užívam cetebe so zinkom, pri prvých náznakoch štípania v nose pridám aj samostatný zinok, obyč.slovenský/najlacnejší/.Ak ma škrabe v hrdle cmúľam neoangin a keď náhodou ochoriem a mám nádchu, nepoužívam žiadne kvapky do nosa, len physiomer spray s morskou vodou /dôležité kúpiť ten na alergie a nosné dutiny, hypertonický, ktorý oveľa lepšie uvoľnuje, má aj vyšší obsah soli v g/l/, vnútorne na uvoľnenie dutín je podľa mňa na našom trhu najlepší Solmucol /používam 1 sáčok ráno, jeden večer rozpustený vo vode/. Z čisto bylinných prípravkov nedám dopustiť na tablety nasivin sinus /2xdenne 1tbl./
Tiež používam kvapky citrovital a k večeri si pridám cesnak s cibuľou. Niekedy sa dá punkcii dutín predísť soluxom /suché teplo/.Dcérke som tak doliečila, že nemusela ísť na prepichovanie, aj doktorka povedala, že to bola jej posledná záchrana. Po nahriatí dať pozor aby hlava nezachladla, aby človek nesedel v prievane, to by ešte mohlo stav zhoršiť.Pri použití soluxu by som sa však vždy poradila s lekárom. Mne všetkouvedené fakt pomáha a nechodím znovu prepichovať dutiny, čo sa často u pac. stáva, že "dutiny" recidivujú.

vsevedka

rain51, žiadny strach! Správne urobená punkcia nebolí, toľko literatúra. Mne robili punkciu dutín už hodne dávno a tiež som sa zbytočne stresovala. A ani to netrvalo dlho. Najskôr mi to umrtvili, takže ja som fakt skoro nič necítila, skôr to bol pre moje vystrašené uši nepríjemný zvuk a tiež som mala pocit tlaku, ale rozhodne nie nejakej strašnej bolesti. Keď boli dutiny prepichnuté urobili mi ešte laváž, to znamená výplach, väčšinou sa robí s prídavkom nejakého ATB. Kázali mi vyfúkať nos a išla som domov. Veď zajtra napíš, ako ti dopadlo. Ja som na punkcii bola len 1x v živote, dnes poznám spôsoby ako tomu predísť, ale treba podchytiť v začiatkoch.

musska

mne to sice nerobili, ale pocula som ze to boli dost brutalne a umrtvenie by asi ani nezabralo, je to ako ked mas v zube hnis a zapal, a idu ti s nim nieco robit tak injekcia nezaberie..