Bolava hrcka na kostrci

zdravie14

Tak nezabudnite to sledovat a vzdy vydenzifikovat alkoholom, vytlacit hnis a znova vydenzifikovat. Mam s tym bohate skusenosti u svojho syna a teraz je uz skoro dva roky v pohode a chvalabohu sme sa vyhli operacnemu zakroku aj ked sme to liecili trosku inac.

kamos22

Ahojte, dakujem za internet a vobec za tieto poznatky, lebo som mal rovnaky problem. Z nicoho nic, som ja jedneho rana zobudil a bolela ma kostrc, ale vedel som ze to nie je z narazenia, vtedy byva len opuch a bolest. Ja som to mal zacervenane, take zdurene a bolelooooo. Dva dni som bol na liekoch od bolesti, ale stale to len rastlo a bolelo.Nesiel som na chirurgiu, myslel som si, ze to prejde....Potom som si precital vysie clanky a bolo mi to jasne. Zena zobrala ihlu, prepichla mi taku malu bielu bodku...a tolko hnisu som este nevidel.Velmi to samozrejme bolelo, ked mi to tiskala....ale potom po vycisteni liehom prisla ulava.

Lackovic

Ja mam v sucastnosti presne tento problem lenze mne sa to nejako povolilo ked som bol snowboardovat a padol som na zadok tak mi to ako keby prasklo.Bol s tym pokoj asi na take 3 tyzdne a vratilo sa mi to spat iked je to strasne bolestive snazim sa to vytlacat kedze casovo si teraz nemozem dovolit nejaky chirurgicky zakrok.Ma niekto skusenosti aj tym ze si to daval vonku sam? Robim dobre ale predsa len mam ist za lekarom? Dakujem za odpoved

val

Ahoj Lukuska,viem dobre o com pises, mala som ten isty problem,2krat mi to chirurgicky cistili,velmi neprijemne,ale mam zaruceny recept ktory pomohol aj mne.Zapar 2lyzicky praslicky,pomiesaj to s mukouna taku kasicku toto zabal do bavl.latky ja so si to len zviazala a prikladaj si to na kostrc kazdu noc.Mne to pomohlo zhruba za tyzden a pol.Asi o 4 mes. sa to znova objavilo urobila som to cele odznova a od vtedy mam svaty pokoj.Uz su to 4 roky.Vsetko dobre,ahoj.

pepe1

Ahoj KALUZKA..
No ako to napisat, alebo presnejsie opisat, cele to, co to je a ako som si s tym vytrpel ja.. Teda ak je to presne nad zadkom, ako konci kostrc a zacina zadok.. Pri pohybe to boli, a na narazenie, alebo opretie to to reaguje chvilkovou bolestou..
Ja som uz chvala bohu, rok a pol po tekej operacii, zevraj odborne sa tomu nadava FISTULA-zhrubnuty potny kanalik.. Tiez som zozaciatku nevenoval pozornost, ale neskorsie som si spomenul ze z coho to mozem mat.. Kedysi som sa udrel, spadol som zo schodou na zadok, cca 5-6rokov spat, ale vobec sa nic nedialo, az ked som cez leto bol dlho vonku, sedaval som na studenych miestach, ako su betony, alebo zem, a nic som si nedaval pod seba.. Bol som na chate a velmi ma to zacalo jeden vecer boliet. Zdurilo sa to, malo to priemer asi 5x5cm.. Velmi to bolelo, a bolo to cervene,no proste zapalene.. Isiel som na chirurgiu s obavou co to je, a oni hned mi to ambulantne narezali, vycistily, a 2 tyzdne som chodil na prevazy a vymienanie knotu, co mi do tej malej ranky vkladali. Viem je to opisane dost brutalne, ale to som prezil ja.. Celkom sa to po tych prevazoch zahojilo a ukludnilo, ale po asi pol roku, zase na jar sa to spravilo, teda zapalilo.. Opat chirurgia, opat prevazy ale pri doliecovani, ma hned objednali na operaciu, a vybrali ten "POTNY KANALIK".. Ako som vyssie pisal, mam po operacii rok a pol, a musim zaklopat, je to uz O.K. .. Trvala operacia cca 1hodku..
Povedali mi po operacii, 2 moznosti, z coho to mozem mat:
1- Sedava robota, clovek vtane, zohne sa pre nieco, opat si sadne, a chrbat je mokry, spoteny a nedycha, por sa upchava, a pot sa nevylucuje z tela von..
2- Pri sprchovani som si nechtiac, rukou, alebo naramkom, vytrhol chlpok, cim som si nejako zapchal ten potny kanalik, a zase ten pot nevychadza z tela von..
Neboj, je to drsne takto citat, ale vyskusaj ist k doktorovi, a opytaj sa na tu FISTULU, ci je to ono, potom daj vediet, ako to cele dopadlo..