Tupozrakost

mary-lou

Noooo, tak tupozrakost je aj moj pripad. A to odmalicka. Na jedno oko vidim vsetko no na druhe ani to jedno velke písmeno v prvom riadku na ocnom....
Smutnee,... no musim s tym zit!!! Nikto to neoperuje a ani okuliare vraj nepomozu zlepsit tento stav. NEpoznam ten pocit ako sa pozera na svet oboma ocami, a pritom niesom slepa!! No zvykla som si na prezyvku: JEDNOOCKA:-)
M.

frida

to nie, urcite, to by ti uz davno povedali. ja to mam tiez, stale mam pocit, ze mam prave oko ovela slabsie ako lave a pritom mam len o pol dioptrie viac ako na lavom, castejsie ma boli, castejsie sa mi urobi zapal viecka a dokonca ho mam aj o trochu mensie - akoby som mala klesnute viecko, alebo ho viac privierala ako to druhe.

m1

pouzival ale o cislo mensie bo som pred rokom mal o dioptriu menej a vzdy sa mi zda ze prave oko mam trocha slabsie i zo spravnymi okuliarmi tak preto boli tie obavy ale pokial viem tak tupozrakost sa prejavuje aj problemami z priestorovym videnim a skulenim takze tupozraky nastastie niesom

frida

to na tupozrakost sa pride uz v detstve. ked dieta vidi na jedno oko podstatne horsie ako na druhe, vytvara sa mu dvojity obraz. aby si to mozog ulahcil, zvykne vnimat len obraz z toho lepsieho oka, ten druhy potlaca. ked sa to horsie oko necvici - prelepovanim lepsieho oka - vznikne tupozrakost. da sa povedat aj prakticka nevidomost na jedno oko. po 6. az 8. roku dietata sa uz neda vyliecit. vysledkom je strata priestoroveho videnia(alebo monovision).
jasne ze ta bolia oci, ked s 3dioptriami pozeras na tv, oko sa musi namahat. a to si doteraz nepouzival okuliare vobec?

m1

fuu odlahlo sa mi...bol som bol u doktora a nameral mi na lavom -3 dioptrie a na pravom -3.5, obycajna kratkozrakost, nastastie, len nevim preco ma zvyknu dost boliet oci ked kukam hoci i chvilu na tv ci som pri pc bez okuliarov...okuliare budem mat v utorok

poliewoocka

Samozrejme,oftalmolog odhali kazdu ocnu poruchu.Ci uz tupozrakost,dalekozrakost,sfragismus convergensis,sfragizmus divergensis...jednoducho a bezbolestne:)Priznaky nie su konkretizovane,ide to o princip slabeho zraku.