Maniodepresia?

wikuska41

ahojte, ja by som chcela poradit vsetkym z vas ktory mate otazky ohladom tejto poruchy...a tiez chcem par rad, od vas skusenejsich.trpim touto poruchou sice len kratko, no prejavila sa u mna velmi silne, a dokonca som mala pokus o samovrazdu, a aj samovrazedne myslienky ktorych som sa aj ja sama velmi bala...toto ochorenie je velmi nevyspytatelne a nikdy ho nedostanete pod kontrolu bez liekou, a ten kto ich prestane uzivat do toho spadne este viac ako predtym.mam len jednu otazku, a tou je ci je tato choroba vyliecitelna...pretoze je dedicna a ja som ju zdedila po mojej mamine....ale nejako sa z nej nedostavame ani jedna, aj ked lieky berieme a chodime na kontrolu, ja som bola aj hospitalizovana..dakujem ahojte a drzte sa

vecernica

sandra 30- zas nemusi vsetko byt maniodepresia..moze to byt otazka temeperamentu ,,a skor pre psychologa skrite problemy, neuroza.detstvo atd.Manio depresia JE CHEMICKE OCHORENIE V MOZGU a nielen o nalade, hoci naladou sa prejavuje.Hlavne je :dlzka trvania jednotlivych faz nalady. To co popisujes je malo pravdepodobne ze by to bola bipolarna psychoza.Skor su dolezite stavy ktore trvaju viac ako tri tyzdne (myslim v rovnakej nalade) a potom zas je zmena.Ale psycholog mozno by ti pomohol.Zas na druhej strane je takato zmena nalad niekedy tvoriva...skus to vyuzit ze si emotivna.

beb

Ahoj Sandra30, prečítala som si Tvoj problém a myslím, že by si mala zájsť k odborníkovi. Svoj názor odôvodňujem tým, že vyše 25 rokov som žila s človekom s touto diagnózou, až do určitého času a udalosti som si myslela, že je to vec povahy. Mýlila som sa. Mal podobné prejavy ako Ty a život s takým človekom neželám nikomu. Treba to liečiť, potom sa to dá ako-tak zvládať. Prajem veľa síl a odvahy, ale keď nechceš ubližovať svojim blízkym, treba s tým niečo robiť.

RNG

Kolisave hladiny neurotransmiterov sa daju upravit zmenou diety, zlepsenim absorbcie(enzymi) pripadne doplnenim "polotovarov" na ne(l-tryptophan, 5-HTP, SAM-e, L-DOPA...)
Silou vole sa tiez daju ovplyvnovat pochody v tele tj aj hladiny neurotransmiterov.
Pomahaju v tom odborne rady psychologov(len vtedy, ked vas vedia presvecit, viera uzdravuje), rozne psychycke a psychomechanicke cvicenia a meditacia(yoga, thai chi, prechadzky), vitaminy skupiny B na niektore mineraly, hlavne vapnik a horcik(calcium, magnesium)

sandra30

prosim Vas, potrebujem poradit, ci mam vobec nejake priznaky maniodepresie. nikdy v zivote som zatial neriesila, ci som psychicky chora alebo nie, ale mam pocit, ze som svoj stav brala na lahku vahu. od malicka mam velke problemy so zmenami nalad - z uplnej euforie prechadzam az to uplnej depresie, sebadestrukcie, napr. za na vikend zavriem v byte, vypnem si telefon a ignorujem cely svet, takto som vikendy travila pravidelne cca 7 rokov. cez tyzden som naopak maximalne hyperaktivna, pracovita, extremne komunikativna, az sa ludia stazuju na moju nadpriemernu komunikativnost...mam tiez stavy, ze si nahovaram, ze ma vsetci ohovaraju, nemaju radi, ze ma chcu iba vyuzit...tiez ak mam depresiu, neskutocne ublizujem len tak celemu svojmu okoliu, sama si vsugerujem nejake negativne situacie a dotiahnem to az do stavu maximalnej zurivosti, potom ma to prejde. alebo niekoho maximalne milujem a za par minut maximalne nenavidim, som velmi konfliktna, urobim si peklo s ludmi a potom sa im ospravedlnujem....pomozte mi identifikovat, ci to mam riesit, mam 10 mes. synceka a bojim sa, ze mu budem psychicky ublizovat, ako to robim vsetkym svojim blizkym a tiez svojmu partnerovi. uz som sa aj vyhrazala samovrazdou niekolkokrat, ale citim, ze by som to nikdy neurobila...

zena

Mam maniodepres.5rokov.Uzivam antidepr.v dost velkom mg. zlozeni,utlmuju moj sex.apetit.Velmi ma to trapi.Nie je nejaky antiliek?

deee

Bipolárna afektívna porucha (známa tiež ako mániodepresívna psychóza) je závažná psychická porucha, ktorá postihuje približne jedného zo sto dospelých jedincov. Bipolárna porucha je ochorenie, pri ktorom dochádza k určitým perodickým zmenám nálady v tzv. cykloch. V priebehu poruchy prechádza postihnutá osoba obdobím nadmerne zlepšenej nálady, obdobím depresie a obdobím, keď je nálada normálna. Existujú štyri rôzne druhy epizód, ktoré sa pri bipolárnej poruche objavujú – podľa typu a intenzity príznakov hovoríme o epizódach hypomanických, manických, depresívnych alebo zmiešaných.

flower

maniodepresia su chorobne stavy uplnej otupelosti z utkvelych predstav. je to vazna psychicka choroba, pacienti musia pravidelne uzivat lieky a chodit na preliecenie.