Máme blchy! Čo teraz?

Príspevok v téme: Máme blchy! Čo teraz?
keituskaaaa

ahojky potrebujem rychlo radu Prave sme sa prestahovali do noveho domu Som v Anglicku Predtym tu mali 2 macky a vcera sme zistili ze vo vsetkych kobercoch su blchy!volala som tej zenskej a v utorok pridu cistici ale co dovtedy?? uz mi skakali aj po tvari ale to asi nie su ludske nie? existuju aj ludske? mozu tieto nieco prenasat? uz sa bojim poradte prosim :o(

hurikanOK

Ahojte !

Tak pravda je taká, že neexistujú ľudské blchy, ale...
V určitých prípadoch (nedostatok potravy a pod.) sa blcha dostane aj na človeka a môže poštípať.
Okrem toho je nebezpečné hlavne u detí ak náhodou (stáva sa to ale výnimočne)zjedia dospelú blchu.
Larvy bĺch môžu v sebe mať vajíčka pásomnice Dypilidium caninum. Prehltnutím dospelej blchy sa v čreve psa, alebo aj človeka vyvíja pásomnica.
Zničiť blchy a ich vajíčka a larvy je naozaj ťažké. Existujú na to špeciálne dezinsekčné spreje. Poradia vám v lekárni, kde predávajú veterinárne prípravky, ktoré sú robené na báze organofosfátov.

saskakre

Tak rada biolitujte, casto vetrajte ,mente piliny kazdy den ,sprejujte skrecka a v umyvadle s trochov vody a detskym samponom na skreckovi a plavat,potom skrecka s uterakom a fenom vysuste.Aked ho vysusite bude pri vas pokojne lezat ako moj..................................
ps;vodu do pol umyvadla alebo lavora .

saskakre

co mam robit veterinarka mi povedala ye moj skrecok ma alergiu na sprej ktory stal 5 eur biolitovali sme a co dalej kupala som skrecka ...........

kathyy

akoze uz tyzden mam nejake divne stipance vyzera to ako od komara ale strasne to svrbi a prave som na svojich nohach nasla 2 blchy :( co mam robit???:(

mate59

škrečok to musel niekde chytit,striekni mu do srsti 1x pripravok proti blchám Frontline, alebo niečo čo sa dáva psom proti blchám.

nananananana

Niekedy ma svrbi ruka no lebo tam mam pupanec a a dnes v skole ma svrbela tvar a ruka na ruke som mala stipance doma som zistila ze to mam aj na tvari moj skrecok ma male potvorky a bojim sa ze to je od neho poradte mi co to moze byt je to naozaj od mojho skrecka mam ho vipustit ?? je to mensi pupanec a cervene tam okolo je aj na tom je to volacov skople alebo su to blchy??

leaw13

keituskaaaa
prosím mohla by si mi presnejšie napísať ako sa vlastne volá ten ružový sprej čo si používala? prosím súrne!!!
(môj email: leaw@centrum.sk)

majama

tento problem, sme riesili toto leto,ked sme prisli o macky....chce to trpezlivost,kupila som biolit ,ktory je aj proti blcham,popripade reid,ale ja som vtedy zohnala biolit,treba dat vsetky veci do vriec a poriadne vystriekat ,nechat zaviazane aspon do druheho dna,aj periny ,vankuse atd...potom vystriekat cely dom a poriadne-kvety ak mas,tak si daj niekde von alebo do pivnice.pri striekani si daj nejaku rusku na usta-mi sme mali latkove plienky.po vystriekani kazdeho kuta a spary (blchy sa zdrzuju pri zemi,v kutoch,skarach a prachu) sme to nechali posobit cez pol hodinu.zatial sme boli vonku . potom to uz bolo ok.vrecia som pomaly otvarala,niektore veci som aj oprala znova a vyzehlila,vsetko okrem perin.potom som preventivne par dni za sebou este ked sme isli niuekam von vzdy vystriekala dom.mame pokoj klop-klop-klop
ale uz to nechcem zazit a nikomu to teda neprajem .sestrernica lekarnicka vravela ze tento rok bol hojny na blchy,lebo vela ludi hladalo pomoc aj v lekarni.
drzim palce