Mám psychické problémy kvôli jazve z popáleniny

Príspevok v téme: Mám psychické problémy kvôli jazve z popáleniny
lencok1

Uz som tu raz o tom pisala, mam taky problem, ze sa neznasam kvoli svojej jazve z popaleniny, mam ju uz 10 rokov ale v poslednej dobe to pocitujem este intenzivnejsie, niekedy ma normalne ovplyvnuje v mojich rozhodnutiach...ako napr. ked ma nejaky chalan chcel a pacila som sa mu, moja hlava povedala stop ze to nemoze byt pravda, lebo ja mam tu hnusnu jazvu...ja sa tym nicim a vazne sa nemam kvoli tomu rada, mne to uplne zmenilo zivot a zmyslanie a postoj k samej sebe...na to sa mi potom nabaluju dalsie problemy, z depiek sa uz liecim, ale ako mam vyriesit tento problem s tou jazvou...stratila som sa sama v sebe a vazne volam o pomoc, lebo to zacinam pocitovat vo vsetkom...mam pocit ze ten uraz mi ovplyvnil cely zivot alebo skor ja som si ho nechala ovplyvnit tym zmyslanim...stale si opakujem keby som sa nebola popalila nebolo by to to a to...a ide mi z toho sibnut, zacarovany kruh...a toto musi skoncit, inak sa naozaj scvoknem alebo si nieco urobim...co mam teda robit, ako sa mam zacat znasat aj s tou jazvou...ako si mam zacat verit, dovtedy som nemala problem, teraz si uz pomaly v nicom neverim:( som z toho velmi smutna a znicena
-----------------------
Popáleniny www.zdravie.sk

babulla

babulla len ta jazva je velka, teda ako sa to vezme, mam pocit ze mi to berie kopec prilezitosti alebo sa ja o ne oberam?...asi ano, asi som hlupucka...musim sa z toho dostat...sice sa aj hovori kazda selma poznacena, ale takto...?

babulla

lencok,ja ta nebudem utesovat,ja mam jazvu na ruke,neviem ani kolko stichov dost to vidno,aj v lete ked sa opalim a co!!!Boze,ved zivot je o inom nie o jazve preboha leni :)

lencok1

smejka stalo sa mi to ked som mala 14,a stalo sa to mojou hlupostou o tou viac si to vycitam, popalila som sa zehlickou...jednoducho kupili sme novu zehlicku a povedali nam ze sa nou veci aj na sebe daju zehlit...a ja trdlo sproste som si chcela ozehlit puk na lavej strane nohavice bo som sa moc ponahlala a pustila sa mi para, dost to bolelo lebo sa mi prisali nohavice o kozu...ale bolo o mna potom dobre postarane, ta bolest ustupila,len mi ostala uzkost s tej jazvy, teraz mam 24 rokov a je neskutocne ako ma to zacalo trapit, ved ked pozeras tv, casaky tam sa hovori len o samej dokonalosti, hladka jemna koza atd...boli ma to...nenavidim sa zato ze sa to stalo mojou vinou, mojou hlupostou a sama som si sposobila to utrpenie, no najhorsie je to dusevne...boli ma to, stale rozmyslam co by bolo keby...ved moj zivot by bol uplne ale uplne iny, viem to:(....som z toho mocinko smutna...tolko rozhodnuti ta moja jazva ovplyvnila ze mi je do placu

smejka

ahojko mozem sa spytat kolko mas rokov? vies ani nie utesit ale zdvinut naladu nemam rada ked su ludia smutny.. no ved sa daju aj nejake plastiky a tak v sucasnosti nieje nic nemozne ! :) to mi ver.. a keby som mala jazvu urcite by ma to trapilo tak ako teba ale asi nie dlho pochopila by som ze na tom nezalezi vazne! mam za sebou uz strasne vela zivotnych situacii aj ked mam mozno nizky vek.. ale prezila som si toho uz moc..! a hlavne sa skus usmievat vazne! a mas s tym aj nekaje problemy ze ta to boli alebo tak? a ako sa to vlasne stalo ? ja len tak ked nechces nemusis hovorit..! zmurk

lencok1

smejka dakujem za pekne slovka:)...vies ja mam niekedy pocit ze ludia ma chcu len utesit, ale keby mali tu jazvu oni tak sa nato tiez divaju inak...no neveim ako to je, kazdopadne musim so sebou nieco robit...budem rada ked mi hocikto napise este svoj nazor, kazdy cenim a teraz to velmi potrebujem

smejka

juj moja nic si z toho nerob vaaazneee :)!moja kamoska sa tiez popalila a taktiez celu nohu a zije v pohodicke.., na tom vazne nezalezi a pochybujem ze by si sa nejakemu chalanovi kvoli tomu znepacila a keby hej treba ho kopnut do zatku nech poleti:) hlavne nevesal hlavu! vies kolko ludi ma ovela horsie popaleniny? aj na tvary a jazvy, ci horsie veci, su na voziku, bud rada ze mozes chodit a bud vdacna.., ber to tak ze ta jazva robi z teba vynimocnu a ze to tak malo byt... ale nepodcenuj sa vazne aj ja som typ ktory je na seba velmi prisny:), takze velmi dobre poznam tvoje pocity a myslienky. ale nebud z toho smutna ked sa postihne taka nalada zmen cisnnost a chod sa nejak rozveselit :)! treba prekonat ten bod v psychyke a bude fajn a nesmies brat ze ti to zmenilo zivot, nie cosi.., su ovela tahsie situacie ktore clovku zmenia zivot zo dna na den ... a clovek trpi a trpi a niet vychodiska.. vazne len sa nad tym pousmej ako nad nehodou alebo tak a zober to ako svoju prednost :) tak vela stasticka a usmievaj sa zivot je krasny :) pozri na slniecko a hned ta rozveseli.. zmurk

lencok1

ja mam tu jazvu na nohe, konretne na stehne...cize cez zimu ju ani nevidno,skor je to o tom ze ja sa neviem s tym nejako zmierit co mi to sposobilo v zivote:(...mozno by som mala skusit s tou jazvou nieco urobit, upravit ju alebo...

radicka

kamoska mala popaleninu na celej ruke!! bolo to vidno stale,hlavne v lete. mala nu zvraskavenu, ale dala si ju obrusit. stale to vidno, ale je to o 80 percent lepsie. Nikdy si z toho nic nerobila. Dokonca z toho urobila svoju prednost. Sama zacinala rec o nej, o tom, ako sa to stalo, ked videla, ze sa niekto na ruku pozeral. Hned hodila rec, a potom to ludia brali ako normalnu vec, nik sa nad tym nezamyslal, neokukaval to viac. Ja mam take znamienko na nohe, mne osobne vadi,tak ho hocikedy niekomu ukazem, v lete napr.ake mam znamienko nepekne a ze mi vadi. Ludia kyvnu nad tym rukou a mne je lepsie. Skus to.