hormony Ano alebo Nie?

Príspevok v téme: hormony Ano alebo Nie?
looc

dnes som bola u noveho gynekologa, konecne po dlhej dobe
jedna potrebujem komplex.vysetrenia
jednak som si chcela dat predpisat HAK
s tym, ze mi ju zasadne neodporucil vzhladom na anamnezu
(babka mala infarkt, ocino taky slabsi a druha babka mozgovu prihodu)
plus ja mam trocha problemy s krcovymi zilami
vraj pre toto vsetko mi HAK neodporuca a mam si nakupit riadne zasoby prezervativov

uz som HAK brala, lekarka mi schvalne dala nizkohormonalnu (aj ked to bolo davnejsie a dnes uz viacmenej vsetky su s nizkym obsahom hormonov)

lekar je skvely, mam na neho len dobre referencie, perfektny pristup, na jedne strane si cenim, ze mi to takto povedal, na druhej som zaskocena
ved ale nejaky ten infarkt alebo porazka sa vyskytne v kazdej rodine, to by potom nemohla pomaly ziadna zena brat HAK!!

asi ma zle pochopil a vysvetlil si to tak, ze v nasej rodine rad-radom vsetci umieraju na infarkty atd.
povedal mi, ze on mi lieky kludne napise, ale ze neodporuca, a aj si to napisal do karty, aby bol kryty
tak som z toho na vetvy, bo neviem, ci ano alebo nie... :(
boli ste niekto v podobnej situacii?
dakujem!

janka

Ja som užívala HAK 10 rokov všetko bolo v pohode OK až kým som nedostala a neprekonala pľúcnu emboliu..vraj kvôli HAK a mám sa tešiť že som to vôbec prežila...

looc

ja mam bolestive kramy odkedy som ich dostala prvy krat
mala to tak aj mamina, ma to aj moja sestra

a preco s partnerom? co s tym on ma?

dagmar

tie ukrutne bolesti,co spominas,to normalne nema byt..nejake bolesti snad ano,ale urcite nie,ako to ty popisujes..myslim,ze by si sa mala preliecit poriadne aj s partnerom Abaktalom,aspon po dve krabice,lebo ta bolest suvisi s nejakym jemnym dlhotrvajucim zapalom v malej panve..aj ked nemas ziaden vytok,ani nijaky viditelny problem..moja doktorka to takto lieci a su dobre vysledky..

looc

este jedna vec - HAK neplanujem uzivat dlhodobo!
mam zname, ktore beru tabletky pomaly od 15rokov (kedze mame 23, je mi jasne, ze baby maju pekne zaserinkany organizmus)

looc

s prsiami a pletou som spokojna, takze kvoli tomu naozaj HAK brat nepotrebujem!
jedine mozno, co by mohlo byt jednym z "pre" je to, ze prvy den-dva menstruacie mavam skutocne ukrutne bolesti..a je to o tom, ze ficim na liekoch proti bolesti a som nutena tie dni ostat v posteli

a HAK som chcela jedine pre to, ze naozaj v 23 rokoch a 4tom rocniku vysokej skoly nepotrebujem otehotniet, vlasntne najblizsich par rokov tehotna neplanujem byt..
rovnako je na tom aj moj priatel..takze tak

ano, viem ze HAK nie je najlepsie riesenie..ale kondomy naozaj nie je bohvieco..nepohodlne, neprakticke atd

pre 3martina3: vdak matka, ale ja som v poriadku uplne! jedine, s cim mam momentalne problemy, je krcna chrbtica :)
a krcove zily - robili mi sklerotizaciu ked som mala 18rokov
odvtedy je to ok, aj ked ono to dobre uz nikdy nebude..ale vtedy som zacala mat z nicoho nic bolesti, co ale prestalo uplne
lekar sa vyjadril, ze tie varixy su vzhladom na cievne prihody v rodine uplne nepodstatne

moja sestra berie HAK uz peknych par rokov..a zacinala s Triquilarom, ktory co sa tyka obsahu hormonov, bol vazne hormonalna bomba..teraz ma nieco ine..ma HAK uz asi 6rokov..tak neviem..

dagmar

HAK nieje liek.Liek lieci.HAK je synteticky hormon,ktory pri dlhodobom uzivani nenavratne poskodzuje organizmus zeny.Ak sa HAK predpise ako liecivo na nejake zenske problemy,tak tie sa len utlmia,ale neliecia,pretoze po vysadeni sa problem ukaze znova.Cize neodstrani sa pricina,ale len sa potlaci dosledok.

jankamala

S manzelom vyse dvoch rokoch pouzivame "prirodzenu antikoncepciu". Ked mam plodne dni - viem, kedy ich mam podla bolesti v lavom ci pravom vajecniku a hojneho vytoku, vtedy sa nemilujeme (len oral). Pocas neplodnych dni prerusovana suloz. Manzel to zboznuje, je jeden z mala muzov, ktory ma casto oral (vzdy skonci v puse) a vydrzi dlho, spravim sa tri razy pocas jednej suloze...Brala som hak, mala som implantat Implanon...Nikdy viac.

jankamala

S manzelom vyse dvoch rokoch pouzivame "prirodzenu antikoncepciu". Ked mam plodne dni - viem, kedy ich mam podla bolesti v lavom ci pravom vajecniku a hojneho vytoku, vtedy sa nemilujeme (len oral). Pocas neplodnych dni prerusovana suloz. Manzel to zboznuje, je jeden z mala muzov, ktory ma casto oral (vzdy skonci v puse) a vydrzi dlho, spravim sa tri razy pocas jednej suloze...Brala som hak, mala som implantat Implanon...Nikdy viac.

lea

hak je hlavne super biznis pre farmaceuticke firmy a naivne zienky sa este tesia zo "super" efektov. mala som kamaratku, co na trombozu zomrela vo veku 24 rokov.

3martina3

looc, ked chces HAK brat, tak skus navstivit aj kardio, nech sa vyjadri, ci mas v pohode srdce a tie zily tiez pories...ja beriem HAK a obcas ma pekne vytocia ludia, co su v zasade proti, kedze iste percento zien to berie v prvom rade ako liek a ten "antibaby" efekt je im ukradnuty...napr. ja :)