AKO SA VYROVNAŤ S KRITIKOU?

Príspevok v téme: AKO SA VYROVNAŤ S KRITIKOU?
sunshine

Máte niekto nápad? Dodnes mi robí problém odlíšiť konštruktívnu kritiku od obyčajného podrývačstva. Jedno i druhé si vždy beriem k srdcu a dokáže mi to pokaziť celý deň. Navyše mám prácu, kde sú moje výkony vystavené okamžitému feedbacku, takže nálada kolíše v závislosti od pochvalných alebo kritických reakcií. Prosím vás, poraďte, ak máte nejaký tip, ako zvládať kritiku, ja ju totiž evidentne nezvládam:-(((

petiqa6

ahoj:) no poviem ti tak, ze ani ja neviem dobre zvladat ktitiku. tiez si vsetko beriem k srdcu, cely den potom nad tym rozmyslam a zvyknem sa aj preto trapit. no ale mali by sme si nie vsetko tak pripustat k srdcu, proste jednym uchom dnu a druhym von:) ludia narozpravaju rozne veci, my ich vsak nemozme brat vazne:) uplne taketo reci ignorovat, zabudnut na ne a mysliet na ine, krajsie veci:) a hlavne, ked ti niekto povie nieco nepekne, treba mat staale usmev na tvari, stale:) dokazat, ze ty si silna zena a teba nejake trapne reci nerozhadzu. no a tym usmevom im das jasne najavo, kde tych ludi mas:)