??? PRECO JE TO TAK ???

Príspevok v téme: ??? PRECO JE TO TAK ???
katika777

Dobry vecer...ani neviem,preco zakladam tuto temu.Mozno som chcela najst nejaku ulavu a mozno niekoho s podobnym osudom.Ako zacat?Takze...moj \"problem\" vlastne nie je ani problem.Som len v tazkom rozpolozeni:( Blizia sa Vianoce a moja mamka nebude doma...preco?Lebo ju nie z vlastnej viny vyhodili zo zamestnania,proste,statnu firmu,v ktorej pracovala kupil niekto iny a ...proste,po 20 odmakanych rokoch jej povedali KONIEC.Bez pardonu.Ma urobenu skolu,s ktorou tazko najde uplatnenie.Teda,naslo by sa,ale so \"smiesnym\" ohodnotenim,ktore by na na normalny,podotykam normalny-bez kadejakeho \"uzivania\" typu mozem si dovolit,co chcem...A pritom by ani doma poriadne nebola.A tak teraz chodi do Rakuska,stara sa o jednu pani.Doma je 2 tyzdne do mesiaca.Neda sa povedat,ze sa to oplati,ale nemame na vyber.A navyse,euro ide dole,takze sa to ani poriadne neoplati,ako kedysi.ALE CO MA(ME) ROBIT?Darmo,ze je sikovna,inteligentna,mudra,...proste...nic sa neda robit.Preco je to u nas tak?Ti \"najnizsie\" su podporovani atd...,ti najvyssie sa maju...a co stredna vrstva?Mam 18,ucim sa na same 1,chodim na gymnazium.Chcela by som sa dostat na medicinu,pretoze ma to velmi zaujima a \"mam na to bunky\".Ale co ak mi bude v tomto branit prave otazka financii?CO ak nahodou moji rodicia nebudu schopni platit mi tuto skolu?Co ak nedostanem stipendium?Preco je tento cely system taky???Ceny europske,platy slovenske...ako sa da v dnesnej dobe vyzit z 9000,ak mate uvery,auto,odievat sa,jest...Je tento zivot len boj o preziti?Ludia by si mali uzivat,nie ist do obchodu a rozmyslat nad tym,tak toto nie,toto je drahe,toto mm..Ved v Rakusku stoji vacsina tovaru ako na Slovensku.Je tam uplne iny zivot!Jeden den tam,druhy tam,kupim si to a to...sice,nie je vsetko zlato,co sa bylsti,ale stoji to na zamyslenie.Ako si moze normalny clovek dovolit jest od rana do vecera zeleninu,aby nebol chory?A este jeden priklad:Plat:10 000.Lyziarsky vycvik:3900,Lyziarska suprava:5000,Lyze...JE TO SMUTNE.Ale najviac,NA VIANOCE BY MALA BYT RODINA POKOPE...Mam si zacat zvykat?Chore...je mi z toho na zvracanie...