znížené množstvo draslíka v krvy

Príspevok v téme: znížené množstvo draslíka v krvy
fortuna245

Môže mi niekto poradiť prečo je v krvy nedostatok draslíka????Kojila som moc dlho a zistili mi to pri odbere,nakolko ma dosť bolievala a točila sa mi hlava.Mohlo to byť aj z toho????Mám problém aj s chrbticou,no bolí ma len pravá čast chrbtice................je to normálne????a možu byť tieto bolesti aj následkom tohoto nedostatku draslíka,??Za každú radu budem vdačná.Dakujem

RNG

fest, ked budes solit tou solou s 40% KCl, dostanes pri normalmom soleni(2 gramy denne) aspon 800 mg draslika naviac a o tolko sodika menej.

fest

ide mi o vykrytie deficitu draslika v strave a vidim ze cez bezne vyzivove doplnky to kvoil regulacii na 100mg nie je mozne. kupit jednu dve tony cisteho KCl nie je az taky problem, s jednym dvoma kilami je to horsie... :) aky je vas nazor napriklad na sol Maruska (solivar presov), tam je 60% NaCl a 40% KCl, vykryje to potrebu draslika, ked je tam stale tolko NaCl? a co napriklad draslik v tabletach, napr kalnormin, je to OK ako "doplnok stravy"? (uz vidim tie reakcie, nejedz to).. resp v kilovom mnozstve sa da kupit KCl pomerne bezne v drogerii alebo farbach lakoch :) ale mam pochybnost o cistote a vhodnosti na konzulaciu. vo velkoobchodoch sa KCl vyskytuje bud ciste, vhodne na farmaceuticke ucely, alebo technicke, kde moze byt tak 1% ineho sajrajtu.

RNG

fest, ciste KCl (chlorid draselny) nie je len tak bezne na prewdaj. Ale spominane soli v tomto clanku ti daju dost draslika pri znizenom prijme sodika.

fest

uz hodnu chvilu hladam nejaky zdroj kde na slovensku v malom mnozstve (kilo dve) kupit KCl (chlorid sodny) vhodny na konzumaciu. prosim ak mate tip, najlepsie na niekoho kto to vie poslat, tak prosim dajte vediet (email)... cena az tak nehra ulohu (ked zoberiem do uvahy ze vo vyzivovych doplnkoch je max 100mg kcl v jednej tablete a cena je tam radovo v korunach, to aby clovek do dna zjedol jedno 150korunove balenie takehoto "doplnku"). dakujem

RNG

jaja, sol potrebujeme pre zivot, Bez soli zomrieme.
Ale soli je viacero a kazda je potrebna. Takze sustredit sa len na ciste NaCl je nespravne.

jaja

Ahoj RNG a vsetci,
vdaka za tuto diskusiu. Tiez mam vysoky tlak a nechce sa mi papkat tabletky, po ktorych kaslem (a ktovie, co este, co sa prejavi az po rokoch), preto ma tema draslika mimoriadne zaujima. Mam tri veci, prosim, odpovedzte niekto:
1) sol so znizenym obsahom sodika a s KCl: vraj nou sa da zvysit prijem draslika. Nie je to dvojsecna zbran, kedze zaroven si zvysujem aj prijem skodliveho sodika? (mimochodom, da sa kupit aj v predajniach zdravej vyzivy, obsah NaCl:KCl je 6:4)
2) RNG, ked takuto sol vyraba Solivar Presov, musia mat aj cisty KCl, nie? Preco ho nekupit tam?
3) ako sa da zmerat obsah draslika v tele? Len z krvi? V mmol? Je toto mnozstvo premenlive, kedze draslik sa z tela vyplavuje?

RNG

odhadom si pridavam vo forme soli asi 1 gram extra a zda sa mi, ze mam viac energie. To je okrem toho, co dostavam hlavne zo zelenin a bananov.