Zaruceny recept na liecbu nadchy

RNG

Protizapalovy ucinok cibule je hlavne kvoli quercitinu, co obsahuje.
Jedna stredne velka cibula obsahuje asi jeden gram quercitinu.

nellla

Mám trojročného syna, nemám problém mu to podať. No a keď má takú riadnu nádchu, pije lipový a bazový čaj. Zatiaľ sme takto vyliečili všetky nádchy, kvapky mu do nosa nedávam, situáciu len zhoršia- ale to je individuálne. Tiež mu robím kúpele, do vody pridávam morskú soľ. A minimalizujeme príjem mlieka, nakoľko mlieko zahlieňuje.

barbinka

nevieš a potom trepeš hlúposti. to s tou cibuľou je náhodou veľmi chutné. zaujimavé, že ja som to dostávala ako 2 ročné dieťa a vôbec mi to neprekážalo. tak netrep dopredu, že tvoje deti by to nechceli, keď to ani nepoznáš.

srnka

Jezis a nieco prijemnejsie nepoznate?moje deti maju hroznu nadchu,tecu im zelene sopliky,ktore sa nedaju zastavit.pochybujem ze mi budu fetovat alpu alebo papat cibulove extrakty.kto ma skusenosti s nadchou u deti 3 a 5 rokov.

nellla

recept mojej babky, pomáha. Potrebuješ cibuľu a krištáľový cukor.
Cibuľu najemno nakrájaš. Zoberieš si pohár, cca 2dcl a dáš do neho trochu cibule. zasypeš cukrom, zas cibuľa, zas cukor, takto postupne urobíš zopár vrstiev, pohár prikryješ potravinárskou fóliou, dáš do chladničky. Časom-cca 1hod. sa bude uvoľňovať tekutina, ktorú budeš po lyžičkách užívať podľa potreby. Chutí to sladko-cibuľovo, pomáha pri nachladnutí, chrípke a pod. Verím že pomôže.

RNG

20 % roztok xylitolu s niekolko kvapkami extraktu z grapefruitovych semien(citricidal, GSE) sa predava pod znackou XClear, spray do nosa.
Inac su aj spraye obsahujuce zinok, da sa pouzit aj koloidna strieborna voda.
Ked je to ale nasledok nie patogenu, ale alergie, treba brat nieco proti alergiam(quercitin, bromelain, omega 3 oleje,vitamin C,...)

Slaninnka

To s tou alpou poznam je to dobre a ja pouzivam Muconasal plus,obsahuje to znecitlevujuce latky,takze tak na dve hodiny mate pocit ze nemate vlastne ani nadchu a na hrdlo kloktat salviovy caj,este teply s lyzickou medu a octu.Treba vyskusat

betka20

dobre je vziat si vreckovku a porkat ju alpou potom si to dat na tvar a s hlboka dychat - uvolnuje to dych cesty .
na hrdlo je dobre smiesat sodu bikarbonu s vodou a kloktat alebo slanou vodou