tvrdá stolica

shkori

po operacii mam problem so stolicou.dovtedy v pohode aj 2x za den.teraz sice kazdy den ale s velkymi obtiazmi.mesiac som uzivala anelgetika kazdy den a vtedy zacali moje problemy.kto mi poradi?

julinka 22

je treba si kupiť takú gumenú hrušku s vývodom gumeným. toto naplniť odvarom y harmančeku, prípadne odvar z dubovej kôry. Vojde tam cca 2 deci. Tenkým výpustom si vsadiť do konečníka a vtlačiť celý obsah gumenej hrušky do hrubého čreva. Prípadne čupnúť vo vani a sprchu naplno vpustiť do konečníka-. Hľadanie vhodnej stravy je dlhodobá záležitosť, nie je to jednotázové! Inak všetko nájdeš v knihe od ŠČadilova - očista hrubého streva v domácich podmínkach, taktiež to nájdeš v ruštine na stránke: www.universalinternetlibrary.ru

anka

lanove semienka som ti odporucala ale s mierou a este ma napadlo: rozne acidofilne mlieka jogurt activia a zabudni na stres.

tvojdudrosko

Ahoj,No aj slivky,ci uz susene,alebo kompot pomahaju pri problemoch s tvrdou stolicou.Pripadne skus zjest rano studeny jogurt,co to spravi.drzim palce

zuzik

Prosím o radu:mám 2,5ročného syna,ktorý sa pred viac ako mesiacom začal pýtať na WCcikať,no od vtedy má problém s tvrdou stolicou-a to raz za 4dni.Snažíme sa to upraviť stravou,no nedarí sa nám.ĎAKUJEM!!Zuzana

asdfg

mozno je to v potrave, musis jest vela vlakniny a ta sa nachadza v ovoci a zelenine...ale musis jest cerstve a cele(okrem banana a cucoriedok, tie neodporucam), ziadne stavicky, racej cele ovocie, dalej musis dodrziavat pitny rezim a vela sa pohybovat

majuška

Ahoj, kúp si v lekárni NUTROLIN, sú to probiotiká, ktoré pomáhajú a užívaj ich stále každý den, na desiatu jest probiotické jogurty. Toto ty určité pomožu, a snaž sa ráno mať ticho, aby si telo uvedomilo, že je teraz čas na WC.
Problém je v tom, že tvoje črevá nedokážu si vytvorit dostatok pozitívnych baktérii a ty im musiš pomáhat. A vôbec nesmieš jest: pikantné jedlá, papriku, rajčiny, horčicu, pomaranče, a pikantné korenie. Tak daj vediet, či pomohlo.

damaxy

nebolo by vhodné si trochu aj zacvičit,rozhýbat črievka,pohýbat s nimi.Ja tieto problémy nepoznám ale dobre na stolicu sú aj sušene figy večer.Samozrejme pitný režim.A na mna má aj káva účinky na WC.Prajem ti nech sa ti to upraví.