Tetania, zmiernenie alebo odstranenie prirodnymi prostriedkami

Príspevok v téme: Tetania, zmiernenie alebo odstranenie prirodnymi prostriedkami
RNG

Otvaram tuto temu zameranu na tetaniu a jej liecenie, nie na spolocensky styk, ako mnohe ine podobne temy
Mozno je cas, aby som znovu napisal, co sposobuje tetaniu, lebo moje prispevky k tomu boli totalne pochovane a vidim, ze ludia napriek vsetkemu sa snazia vediet, o co sa jedna a ako si pomoct bez navykovych liekov a drog.

Sval bez nervovych signalov strpne.
Nervy nie su z kovu a nervove signaly potrebuju vodice, elektolyty, kedze ludsky system je zalozeny na vode.
Elektrolyty obsahuju aniony(kyselinove skupiny) a kationy(kovove iony)
Aniony v tele su hlavne uhlicitany, preto dostatocna koncentracia CO2 v krvi je potrebna.
Rychle dychanie(hyperventilacia) orabuje predcasne telo o potrebnu hladinu CO2, cim zastavi nervove signaly.

Podobne nizke hladiny kationov(kovovych ionov)vedu k strate prenosu nervovych signalov a tetanii(trpnutiu).

Medzi kationy patria,sodik(natrium), draslik(kalium, potasium), vapnik(kalcium), horcik(magnezium) a v mensich mnozstvach zinok, zelezo,med atd.
Hyponatremia je nedostatok sodika, hypokalemia nedostatok draslika, hypocalcemia je nedostatok vapnika atd.
Kazdy z tychto kovov v ionickej forme je potrebny na prenos niektorych nervovych signalov.
Teda nedostatok ktorehokolvek moze priniest tetaniu.
Preto som zdoraznoval branie vsetkych mineralov, nielen magnezia.
Sodika mame obvykle dost, ale ostatne su otazne.Zalezi velmi od stravy a travenia, ci ich mame dost.
Ked nie,treba ich vsetky doplnit, ak nevieme nedostatok odstranit ani radikalne zmenenou dietou.
Mineralovy doplnok, ktory ich obsahuje by mal mat vsetky spomenute a to maju hlavne doplnky na kosti
Na spravnu absorbciu mineralov treba brat aj ine latky, vitaminy D, K,nejaky zeleny zdroj, napr spirulinu na potrebne materialy na zabudovanie mineralov do tela.

Skodlive zrychlene dychanie(hyperventilacia) sa da kontrolovat dychacimi cviceniami(hlavne thai chi a yoga)a latkami ukludnujucimi (st John"s Wort, 5-HTP, B-vitaminy, SAM-e,ktore neuspavaju, pripadne utlmovadlami ako chmel, valerian,pastierska kapsicka atd, ktore maju mierny uspavaci ucinok, takze su vhodne hlavne na noc.

martina88

ja si kupujem cbd u vitariana, 30 percentne, tiez mam tetaniu a poruchy spanku, pomaha mi so spankom a co sa tyka tetanie mam menej busenie srdca a zavraty, beriem ho dlhodobo

tania545

tiez mam tetaniu uz treti rok, jedine co mi trocha pomaha je horcik, nekupujem to klasicke magnezium v tabletkach modre,lebo som to vyskusala a je to uplne zbytocne brat, ale mam horcikovy komplex a je tam az 6 druhov horcika. je tam 120 tab za 20 euro

biri

môjmu synovi pri EMG neurologička povedala,že má strednú formu,spravila mu len EMG nič viac,rozbor krvi na mineraly v poriadku,vraj má brať magnézium,ale to mu moc nepomáha,možno to je panická porucha, asi ho pošlem ku psychologovi

kuko1

Viem že je to starý príspevok, ale neviete náhodou de stiahnem knihu Slabikar Stastia v pdf? Ďakujem krásne za pomoc.

simusaaaaas

Ja uzivam trstinovu melasu..aj 4 lyžičky denne k tomu vit C bud v tabletach alebo pijem citr.štavu...vzdy ked som v strese citim trpnutie lavej ruky obcas mam pocit ze aj nohy..verim ze mi melasa pomôže..obsahuje mineraly v prirodnej forme..magnezium v tabletach mi nerobil dobre..bola som ako zdrogovana..a zatažoval mi travenie...
Davala som si robit rozbor mineralov v krvi a všetko mam OK..

Kikkumulator

Stav nevoľnosti mi zacal viac ako pred pol rokom. Nez som sla rano do prace hodila som sa okolo záchodovej misy. Potom to stíchlo a po par mesiacoch znovu ale uz k tomu prute bolesti hlavy také ze ked som si sadla ešte horšie a vstať bol problém. Búšenie srdca, zimnica, teploty,
silne tocenie hlavy, precitlivenosť, naladovost že priateľ už nevedel čo somnou.... Skoncila som v nemocnici spravili Lumbalku... az EMG vysetrenie mi zistilo tento stav. Povedali mi ze mi v krku zasekava nervy (treba cvičiť) potom som sla mojej neurologické znova a ta teda vravi ze to je tetania -narušenie nervového systemu. Jedna cast je viac druha menej. Odporučila mi psychiatra nie kvoli bluzneniu ale kvoli lepsim liekom. Ked je fajn som čiperna ale ako nahle ma to chytí spím aj 15hod. v kuse... A to nemam ani 25r. Bojim sa mať dieta už.

Ali1105

Ahojte. Aj ja mám Tetániu asi 3 mesiace. Môj prvý záchvat bol ako mŕtvica..Na 2 týždne ma uzemnil do postele. Schudla som 6 kíl a mala som príšerné stavy, od tŕpnutia tváre a rúk, zvracania, točiek, trasu v rukách, paniky, strachu zo smrti, tachykardie, hyperventlácie až po pálenie hlavy a tela, problémy s očami a podobne. No proste hrôza. Momentálne sa mi pridružili nové príznaky ako rozšírené zreničky, oslabený zrak, hučanie v ušiach, teplo v uchu a pod. Tetánia má veľa podôb a v prvom rade treba hľadať organický problém. Tzn. dať si vyšetriť v prvom rade MR hlavy, Štítnu žľazu, Obličky a nadobličky, hormóny u gynekológa, boreliózu aj keď ste nemali kliešťa už pár rokov, chlamýdie pľúcne aj aj trachomatis, nejaké zápalové procesy či nemáte v tele, mykoplazmy, candidu, histaminovú intoleranciu a tak podobne. Nenechať sa odbiť lekármi že je to len Tetania! Tetánia je syndróm nie choroba a preto ju niečo v tele spôsobuje a nie je pravda, že vždy je to len stres alebo nedostatok minerálov. Môže byť ale nemusí. Potom ak budete vedieť že ste fyzicky OK nie je hanba jesť antidepresíva. Psychiater vám ich nedá preto že ste blázn,i ale preto že upravujú hladinu serotonínu v mozgu a tak pomáhajú dať CNS do normálu. Pokiaľ ale nemáte strašné stavy, že neviete fungovať je na druhej strane zbytočné pchať sa liekmi. Ja mám stále niečo nové, odoznie to, som ok a zas niečo nové odoznie to a tak.Momentálne beriem Magnex b6 375mg ráno a večer. Dôležité je brať MG v správnu dobu, lebo nie stále sa dobre vstrebáva. Je dobré ho brať pred 8 ráno a po 21 večer. K tomu občas Vápnik ale to len 3x do týždňa..Za prvé dosť zapeká a za druhé keď sa predávkujete môžete mať kamene čo je veľmi nepríjemná vec. Magnézium je ok to sa vytentuje čo sa nevstrebe :D Odporúčam ešte na skľudnenie pokiaľ ozaj nemáte zlé psychické stavy Sedatif PC mne veľmi pomohol aj keď som tomu moc neverila, a ak máte mierne závrate tak aj Vertigoheel je celkom fajn. Sú to voľne dostupné homeopatiká. Plus berte vitamíny hlavne B skupinu najlepšie od Jamieson, sú prírodné. Ja beriem Omega 3-6-9, B komplex(B2, B3, B6, B12), B1 a počas menštruácie železo lebo nám ženám sa to počas MS zhoršuje.