Skúsenosti s cipralexom

RNG

aliane, klinicky ucinna davka lubovnika(st johns wort) je najmenej 3x1/2 gramu a az do 3 x 1 gram denne(standardizovany vytazok s 0.3% hypericinu!)
Podobne davka 5-HTP je 2x50 mg az do 2x100 mg

aliane

a ked ho zacnem brat, moze to znamenat, ze ked teraz myslim vela na sex a aj mi to asi kazi zivot, tak ze potom nebudem a bude mi lepsie, ja sa totiz boim, ze mi bude este horsie, ved to je hrozne ked nieco tak ovlada moj zivot, ze mi vie este aj zobrat chut na sex.

aliane

RNG, ja by som rada prijala od teba radu, tiez mam radsej prirodne veci, vobec netuzim po tom uzivat taketo lieky, ale ako to je? ja som brala deprim, to je cisto vytazok z lubovnika, ale ten mi nejak moc nepomahal, ano citila som zlepsenie, ale iba zo zaciatku a iba male, ked som ho brala dlhsie, tak mi to moc nezaberalo. tak porad prosim

aliane

doktorka mi predpisala cipralex, len neviem ci ho mam zacat uzivat, ked citam co tu pisete. ako je to , ked ho prestanem uzivat,budem orgazmus zazivat tak, ako pred tym? alebo budem dokonca zivota frigidna?

aliane

Mne doktorka hovorila ze cipralex nie je navykovy. Ako to je ale s tymi ucinkami? ucinkuje lubovnik tak silno ako cipralex? lebo ja som brala lubovnik, ale to mi nestacilo. ja som radsej za prirodne veci, ale moc som nevidela ucinok.

RNG

Zonula, Lubovnik bodkovany(st Johns Wort, hypericin) neznizuju ucinnost antikoncepcie. Antikoncepcia je hormonalna zalezitost, hypericin je vec neurotansmiterov.To sa nekrizuje v tele.
Cipralex je synteticka droga s ucinkom SSRI, tak isto je aj prirodna rastlina St JOhns Wort(lubovnik bodkovany) takze ked beries extra ST Johns Wort, zosiluje sa akcia SSRI(zvysuje extra hladina serotoninu)
Jediny problem je drogova reakcia pri znizovani davky Cipralexu alebo jeho vysadeni a nahradeni St Johns Wort. Moze ti to sposobovat par dni problemov.

Alternativa

Pytas sa sice RNG, ale mozem odpovedat aj ja, Sobota : znizit mozes kedykolvek, ked sa citis dobre a vies, ze vyssiu davku nepotrebujes /to je o autosugescii, ktora funguje/ - odporucam dohodu s lekarom. Ak chces lekara obist, znizuj naozaj pomaly, napr. kazdy 3.den si daj znizenu davku. Ak niekolko takychto intervalov nepocitis negativnu zmenu, skrat interval uzitaia mensej davky. Uvedom si ale, ze tento typ antidepresiv ma terapeuticky ucinnu hladinu v krvi cca 2-3 tyzdne /cize cca 2-3 tyzdne doznievaju pre Teba pozitivne ucinky lieku. Jasne, ze je to individualne, lebo kazdy sme iny/. Urcite Ti odporucam pri tomto postupnom znizovani pomaly zaradovat doplnky na prirodnej baze /vid. rady RNG, ja mam rada aj caje/. Pri trezalke /lubovnik bodkovany v akejkolvek forme/ si uvedom, ze jeho zlozky vyvolavaju precitlivelost na slnecne ziarenie /napr. mozna tvorba flakov/, ani solarko netreba.

zonula

ohladom toho hypericinu by som len dodala,ze ak uz uzivas pravidelne nejake lieky-napr.antikoncepciu-moze dojst k znizeniu ochrany pred otehotnenim...resp. pri inych liekoch k znizeniu ich ucinku

sobota

Rng. a vies povedat, po akom case by sa mohla znizit davka z 10mg na 5 mg cipralexu? ak nechcem, aby sa vratil predchodzy stav. Vdaka. Uzivam ho nieco cez pol roka

RNG

Usiko, cipralex je typ lieku nazyvany SSRI, cize udrzuje hladinu serotoninu. Podobne pracuje aj prirodny hypericin, ktory sa nachadza v byline lubovnik bodkovany(St John's Wort=hyypericum perforatum). Kedze tento prirodny potravinovy doplnok nema ziadne bocne skodlive ucinky, ziadny navyk, napriklad v Nemecku ho pouzivaju miesto syntetickych farmaceutickych drog s vybornymi vysledkami.
Hladinu serotoninu mozno zvysovat aj potravinovymi polotovarmi na vyrobu serotoninu, L-tryptophanom a najma 5-HTP, ktory je velmi lahko telom priamo premeneny na serotonin, ako som uz casto v tomto fore spominal.
5-HTP je vytazok z rastlinky Grifonia Frondosa, v odporucenych davkach(2 x 50 mg) nema ziadne skodlive nasledky, nie je navykovy a beres ho vtedy, ked telo citi potrebu(lezie na teba depresia,nervozita, tlak, nespavost... podobne je to aj s St John's Wort)