On-line psychológ, psychiater

ivon_

Dobrý deň, mám 20 rokov a problém je v správení mojej 15ročnej sestry. Žije momentálne len s maminou, je veľmi drzá, dokonca raz nadávala pred svojími kamarátkami aj mamine. Má problémy v škole s dochádzkou aj so známkami. Celé dni sedí v baroch, po víkendoch je na diskotékach. Fajčí, pije, vždy príde po večierke. Nikto jej nie je autoritou, nikoho neposlúchne. Ďaľši problém je, že mamina väčšinu dôvodov, prečo jej nemožno veriť, nechce vidieť. Zakaždým keď ju nájdem s fľašou, alebo cigaretou, sestra popiera, potom príde plač, potom dostane trest. Ale na druhý deň zase plače, prosíka a sľubuje, mamina povie, že už jej verí, dá jej peniaze a pustí ju von. Toto stále dokola už skoro rok. Poraďte mi, ako presvedčiť maminu, že musí byť prísnejšia a hlavne zodpovednejšia. Ďakujem

michael

Odpoved - speedi
máš hlúpu manželku nevedel si o tom ?.Pýcha sa plodí z hluposti. hlavu hore! Ignoruj ju! Ži si po svojom , to čo ona hovorí jedným uchom dnu, a druhým von Ale ak naozaj nechceš byť hlupšim od nej , tak si nebudem kvoli žene ,\" --vlastne to nie je ani žena ked sa tak správa\" by si si mal zobrať život Odporučam chod si sadnúť o prazdneho kostola , pouvažuj sám nad sebou .Prídeš na tie správne myšlienky ako dalej
držím palce- michael

panika28

trpim pp uz vyse roka. bola som u psychiatra,.. dal mi antidepresiva,.. ale nie je to vobec jednoduche. pred casom som dostala velke bolesti hlavy,. tak som vsetky lieky vysadila,. a myslim ze som urobila najhorsiu vec,.. uz asi vyse 4 mesiace antidepresiva neberiem. Pocuvla som ostatnych okolo mna ze to musim prekonat a prechodit,.. a myslim si,. ze to nebol najlepsi napad, pretoze moje stavy sa nielenze vratili ale este k tomu aj zhorsili. Nie som schopna ani nastupit niekde do roboty, velmi sa toho bojim. Najhorsie je ze ma sprevadza to,. ze to je neskutocne peklo, ktore ma obmedzuje a nemozem sa zbavit myslienky,. ze to zas budem ja,.. taka ako predtym,.. ststna, vesela, blazniva,. plna elanu a optimizmu,.. miesto toho som nestastna a je mi stale zle a citim sa bezmocne a pokial si sama nepomozem,. nepomoze asi nikto,. pretoze vsetci naokolo myslia len na seba,.. som sama v tom a najhorsie je ze neviem ako sa mam znova postavit na nohy a aspon pre zaciatok sa vsetkeho bat. poradte prosim,.. :( uz vazne nemam sil na nic...

kamaratka123

Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať, či existuje nejaká psychická porucha pri ktorej človek, robí dlhy, berie si pôžičky, ktoré nespláca a schováva poštu, keď dojdu upomienky a všetko nechať zájsť až do štádia, keď vám exekútor klopká na dvere. ako pomocť človeku čo toto robí???zobrať ho psychiatrovi alebo kam? naozaj neviem poraďte mi prosím...
ďakujem

katulka123

ahojte! Mam tetu na ktorej mi velmi zalezi. Som na nu naviazana. Ona si chce najst pracu a odstahovat sa. Ja sa s tym nemozem vyrovnat a ked na to pomyslim boli ma s toho hlava. Co mam robit? Prosim poradte mi niekto.

kafko

kto vie ako pomoct chlapikovi ktory uplne prepadol pc a internetu a aj alkoholu?. cele hodiny je na nete a popritom len pije a uz ani nieje v realite,,? da sa ho niekam odviezt na liecenie baz jeho suhlasu,,,,?

J111

Ja som sám a lepšie mi ešte nebolo - ha, ha. Všetko som si pozažíval a j....m na vzťahy. Na čo mi to je? Detičky a potom zchu..ť zo strarostí. Taký je život.

eM,

zdravim, mam 29 rokov a tendenciu sa zabit. nevidim ziadny dovod este vobec existovat. som sam uz viac ako 5 rokov. ziadne dievca ma nechce, aj napriek tomu ze nie som skaredy. chovam sa slusne a som mily, ale okolie ma i tak neznasa. momentalne nezamestnany a "bez penazi" vsetko co sa okolo mna deje mi pride ubohe a trapne. nedokazem si uz ani poriadne film uzit, kedze ho po par min vypnem. zacinam neznasat vlastnu matku ktora mi pomaha ako to len ide. vadi mi aj to ked susedia su viac hlucnejsi nez by sa patrilo. lieky som nikdy nepozival a ani ich nemam v plane pozivat. nechcem sa stat zombie. kazdym dnom je to stale horsie a horsie. a taktiez nechapem ako moze tolko ludi trpiet ked nie su sami. skuste byt totalne sami a potom sa stazujte.