poradte kto sa vyzná do akné?

Príspevok v téme: poradte kto sa vyzná do akné?
kilogramec

Občas sa mi vyhodí akné ale take podkožné ale čoraz menej a menej...mam jednu otázku...asi pred týždnom som skončil používanie tých čistiacich prípravkov(clean and clear,s avonu všelico,atd...)...a začal som si len každý večer čistit studenou vodou a alpou mám mastnu plet to akne sa mi asi robili stých prípravkov lebo teraz sa mi nerobí nič...len občas ale take malé...a chcem sa spýtať:Lepšie je umývať si pleť ráno ked vstanem studenou vodou len a večer pred spanim po sprche vycistim alpou a pockam dake 2 hod. a umyjem studenou a idem spat?...alebo ako by ste to navrhli?..help pe...dakujem vopred...pekný den praje:)

RNG

Pentium, je plno obchodov a internetovych predajni, ktore spomenute prostriedky predavaju, vcitane mojich.
Vseobecne doplnkove obchody a cez internet je to lacnejsie, ako v lekarnach, ktore hlavne predavaju synteticke farmaceuticke lieky a potravinove doplnky su vlastne ich konkurencia

kika69

no chalani sranda babkovske recepty mate.:D..alee vsetko ci mydlo ci pasta vysusuju pokozku..tym vylepsia vzlad pleti tak na den..nasledne sa bude snazit branit a tak sa bude snazit vylucowat maz! akne vznika v dosledku prave nadmerneho mastenia koze,uzatvorenia vyvodov mazovYch zliaz co sposobuje zapal vlasowych folikulov, stav sa komplikuje usidlenim bakterii..preto mate problem s mastnou pletou.mala som tiez problemy s wyrazkami a teraz mam plet ako babatko no w mojom pripade to stalo kopec casu a penazi no hlawna je prevencia..ktoru uz mam nastudovanu takze este nieco viac o nich:akne moze sposobovat:
-hormonálna nerovnováha organizmu
-stres
-zapaleny zub,iny zapal v tele
-ifekcia v traviacom trakte
-nespravne vylučovanie
-zly zivotny styl
-ale aj nevhodna kozmetika(co si spomynal kde-jake znacky clean and clear atd.)
50 percent uspechu závisi od stanovenia diagnozy(kozny lekar) a nasadenia spravnej starostlivosti o plet.zvysnych 50 percent je v odbornom osetrovani ktoré by mala robit skusena kozmeticka-cistenie pleti+mikrodermabrazia, laserove zakroky(odporucam pristrojom Aurora- dva sedenia a celkowy wzlad pleti sa mi wylepsil o 90 percet..odporucam fakt!!)
Ak tato lokalna liecba zlyha nasadzuje sa...CELKOVA LIECBA:NAJCASTEJSIE PERORALNA ANTIKONCEPCIA ,ANTIBIOTIKA ALEBO DERIVATY VITAMINU A.jej sucastou je aj domace osetrovanie:
-dokladne vecerne cistenie a jej nasledne osetrenie kyslou pletovou vodou
-rano dokladne hydratovat!
-na prejavy zapalu je vhodne pouzit antibiotikum vo forme pletovej vody..iba na zapálene vyrazky nie na celu tvar
-NAJHORSOU LIECBOU JE TZV. SAMOLIECBA!!!!VYTLACANIE VYRAZOK
O A ESTE TAKA RADA..KOLAGENOVA MAST..ODPORUCALA MI TO KOZMETICKA..VRAJ SU JEJ ZAKAZNICKY S TOU MASTOU VEELMI SPOKOJNE..NO JA SOM JU ESTE NESKUSALA..ANI NEVIEM KOLKO STOJI ALE VRAJ JE TO SPICA..TAK DUFAM ZE SOM TROSKU POMOHLA..A TO CO SOM PISALA SU SLOVA ODBORNEJ KOZNEJ DOKTORKY..A NIE OBYCANEJ..TAKEJ ZA KTOROU SOM CESTOVALA 100 KM..:)

RNG

Niektore zubne pasty obsahuju zinkovu belobu(oxid zinocnaty), ktora je znacne antibakterialna.
Ja pouzivam na vyrazky zmes cukru kokosoveho oleja a par kvapiek GSE.
Tak isto aj na rany.