Necham si to dietatko

Príspevok v téme: Necham si to dietatko
maminka

zdravim vsetkych.o par mesiacov sa mi ma narodit dietatko. bolo planovane, tesili sme sa. vsade tu vsak citam o potratoch a temy isla by som na potrat len ak by bolo postihnute... a to je moj pripad. pred mesiacom mi zistili, ze dietatko, ktore cakame, bude mat downow syndrom. bola to hrozna rana, sok.no svoje babo nadovsetko lubim a nedokazem sa ho vzdat. rastie vo mne, citim ho a uvedomujem si aka tazka uloha nas caka.moj partner ani len neuvazoval,aby sme ho dali do ustavu alebo ukoncili moje tehotenstvo. vravi, ze je to nase babo a ze to tak malo byt.spolu to dokazeme.chcem sa obratit na ostatne mamicky, ktore maju podobne deti ako ja, aby mi napisali svoje skusenosti a proste vsetko, ako to zvladaju, dakujem.

helenaxxx

SODO ze ta hanba nefackuje......fuj to je hnus co tu pises....ja byt na tvojom mieste tak ani nespavam....MAMINKA DRZIM PALCE

nashira

Och sodo ty si naozaj kruta osobka.chcela by som sa ti pozriet do oci a tvojej krutej dusicky urcite velmi pozranovanej...Takto ma napada len jedno vyznaj svoje hriech a ulavi sa nielen tebe,ale aj tvojmu okoliu.Zraneny clovek zranuje ludi okolo seba co svojim prejavom robis.Maj sa pekne.

mentolka

agina krute su akurat tie prispevky od sodo a jemu podobnych.ona vie co to bude obnasat a napriek tomu pise ze si to dietatko nechaju a chcu ho obaja s partnerom.pokial som dobre citala privitala by prispevky od mamiciek ktore maju rovnako postihnute dietatko a nie odsudzovanie ako keby bola posledna pobehlica na svete a uhnala si dieta s bohviekym.trosku empatie by nezaskodilo hm? maminka zelam ti vela sil a ozvi sa co je nove s drobcekom.

sa hanbite!

ak ste to dobre necitali, tak pre vase info, prisli na to neskoro lekari ze dietatko bude postihnute. a ako ma ist na potrat ked jej na to prisli okolo 29 tyzdna?..to uz je neskoro.vtedy ti nespravia potrat, sa zobudte.egoisti ste vy, ona vie ze dietatko moze umriet skoro po porode, uz tu o tom pisala ze ju lekari na to upozornili, musi to byt hrozne a tazke ale zelat niekomu aby babo umrelo radsej ako sa malo takto narodit to je od vas hnusne. a co vy viete aky stupen postihnutia moze mat. precitajte si clanok o Rii Kankovej a popremyslajte nad sebou.

agina

maminka obdivujem ta a drzim palce!! Dufam, ze ta ten elan po narodeni babatka neprejde.Ak mozem vyslovit svoj nazor sama za seba, urcite by som si take dieta nenechala.Je to krute.

sodo

lea, suhlasim s tebou. maminkino dieta je malicke, ma chore srdce, lepsie bolo ist na potrat, ked bol este cas ako priviest na svet silou mocou dieta, tipujem, ze umrie kratko po porode a to by bolo este vykupenie pre neho aj rodicov...Tolko prachov sa na take daco vymina...Naco sa vobec robia tehotnym taketo testy, ked vedia, ze si dieta nechaju tak ci tak? Uplne staci jeden ultrazvuk a ziadne testy pocas tehotenstva, len to drancuje zbytocne zdravotnictvo a prachy.

sodo

Je to tazke rozhodnutie, ale priviest na svet dieta, ktore bude postihnute je jeden velky egoizmus, lebo trapit sa bude ono...Ja by som sla na potratm, aj ked to je strasne...A do toho ustavu sa dostane, neboj sa, kto ho bude prebalovat, ked sa ty pominies? A este je aj nemanzelske, no fuj.

helenaxxx

MAMINKA velmi tebe a aj tvojmu malickemu,co nosis pod srdieckom drzim palce ako sa len da.Treba len verit v to,ze vsetko dopadne dobre.Mohla by si tu castejsie o sebe pisat,budem rada ak o vas budem nieco vediet.DRZIM PALCEKY

maminka

tak uz som v 8 mesiaci a moje malinke ma len 1.15kg. lekari vravia, ze to je malo a mne neostava nic ine len cakat kym pojdem v 37 tyzdni na cisarsky a potom sa len modlit aby prezilo. je to tak tazke. dakujem vsetkym za podporu

srnka

Moja najlepsia kamaratka ma chlapceka ktory ma 3 roky a je down.Casto sa navstevujeme a vidim ho ako rastie a vyvija sa odmalicka.Mam rovnako staru zdravu dceru a nase deti boli vzdy spolu.Bolo mi luto kamaratky ked nasa uz napr.vedela sediet,chodit,pytat sa na nocnik a jej Alex nic.Ale toto chlapciatko vobec o nic neprislo.Teraz ma 3 roky,chodi,zacina rozpravat,dobieha zameskane.Samozrejme ze to nieje vsetko v pohode,vsetko ich stoji vela namahy a driny aj take pre nas bezne veci su pre nich nesplnitelne.Ale v jednej veci je Alex s mojou dcerou rovnako- a to je laska.Jeho rodicia aj stari rodicia ho tak strasne miluju,nedali by ho za nic na svete,je pre nich stredom vesmiru.Vzdy ked k nim pridem,rozbehne sa ku mne,obima ma,bozkava,prituluje sa,proste tolko lasky rozdava kazdemu,ze si to ani neviete predstavit.Deticky s downom maju totizto zvysenu potrebu dotykat sa,maznat sa a prejavovat si lasku.Teraz ked im podrastol,zacal im sam tuto lasku uzasne prejavovat on sam,to co donho vlozili sa im zostonasobilo.Tebe maminka zelam,aby sa vase dietatko narodilo aj ked s downom,ale stastlivo a aby vsetko dobre dopadlo.Viem ze to budete mat tazke hlavne na zaciatku,ale bude to vase krasne milovane dietatko ktore vasu lasku bude opatovat hned ako podrastie a to uvidis aka bude sila !